بازی های بلاک چینی با کسب درآمد دیجیتالی؛ در حال توسعه

245
ارزروز: بازی های بلاک چینی
بازی های بلاک چینی با کسب درآمد دیجیتالی

بازی های در حال توسعه

ارزروز: معرفی بازی های در حال توسعه بلاک چینی که کاربران با آن کسب درآمد می کنند. بلاک چین در زمینه های زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از این زمینه ها که با محبوبیت NFT ها مورد توجه قرار گرفته بازی های رایانه‌ای یا ویدیویی است. تقریباً هر روز در فضای ارزهای دیجیتال شنیده می‌شود که شخص، شرکت یا سازمانی آماده پذیرش صنعت ارزهای دیجیتالی هستند. پذیرش به معنی حضور افراد بیشتری در بازار ارزهای دیجیتال است. و این موضوع به معنی افزایش تقاضا و بالارفتن قیمت‌ها است. بسیاری از مردم به دنبال فرار از سلطه ارزهای فیات و بانک‌ها هستند. بزرگترین تفاوت بین اقتصاد دیجیتالی با اقتصاد سنتی تعیین و تکلیف آن است. به عبارتی دیگر در صنعت ارزهای دیجیتال هیچ جبری از سمت بالادست به پایین دست اعمال نمی شود. شما مختارید با ارزی کار کنید که بهترین امکانات و آزادی عمل را به شما خواهد داد.

چرا بلاک چین؟

بازی‌های بلاک چین دو ویژگی ادغام ارز دیجیتال در پرداخت‌های درون بازی و استفاده از توکن‌های غیرقابل جایگزینی (NFT) را دارند.NFT  به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های منحصر به فردی در بازی‌ها داشته باشند. آنها می‌توانند این دارایی‌ها را با بازیکنان دیگر معامله کنند یا از طریق پلتفرم بازی انتقال دهند. یک اسلحه کمیاب در فرانتی (Fortnite)، مثال مناسبی از این توکن‌ها است. حال سوال اینگونه مطرح می شود که چرا بلاک چین؟ پاسخ اینطور بیان می‌ شود. بلاک چین یک پایگاه داده مطمئن است که می‌تواند اطلاعات مربوط به اینکه چه چیزی متعلق به چه کسی است و ارزش آن چقدر است، را ذخیره نماید. این امر خرید و فروش آیتم‌های بازی را آسان می‌کند. زیرا خریداران اطمینان دارند که کالاها واقعی است و فروشندگان یک سابقه فروش نهایی‌شده دارند. همچنین با استفاده از قراردادهای هوشمند می‌توان کل فرآیند را یکپارچه و کاملاً شفاف کرد.

بلاک چین بر نحوه نگهداری داده‌های درون بازی نیز تاثیر مثبت دارد. با استفاده از بلاک چین می‌توان پیشرفت بازیکنان را ردیابی کرد. این امر تقلب را غیر ممکن می‌کند. امروزه دیگر گیمرهایی که با مهارت کامپیوتری خود بازی را هک می‌کنند یا قفل سطوح بالاتر را می‌شکنند، انگشت شمارند. بلاک چین پنجره‌ای به دنیای جدیدی از امکانات در برابر گیمرها گشوده‌است. به بازیکنان امکان می‌دهد تا کاملا در بازی غرق‌شده و لذت ببرند. در عین حال گیمرها می‌توانند درکنار سرگرمی، از بازی خود کسب درآمد کنند. بازیکنان بزرگ می‌توانند به ازای مهارت‌هایی که دارند پاداش‌های چشمگیر دریافت کنند. از طرفی افرادی که گرایش هنری دارند می‌توانند موارد دلخواه و قابل جمع‌آوری را درون بازی طراحی کنند و به فروش برسانند. پتانسیل زیادی در این زمینه وجود دارد. توسعه دهندگان بازی هنوز در ابتدای مسیر قرار دارند.

ایج آف راست ( Age of Rust)

این بازی هنوز به بازار عرضه نشده‌است و توضیح و پیشنهاد آن کمی سخت است. اما آنقدر خوب به نظر می‌رسد که نمی‌شود از معرفی آن غافل شد. این بازی تک نفره شخص اول، شما را به عنوان کوین سون (Quinn 7) که یک هکر قرن 22 است، برای آینده آماده و ذخیره‌سازی می‌کند. اکنون شما باید از کیهان عبور کنید. در ایستگاه‌های فضایی متروکه و بقایای تمدن‌های بزرگ در سیاره‌های دوردست کاوش کنید. در تمام این مدت همچنین باید از دست یک هوش مصنوعی بدذات فرار نمایید. گیم پلی این بازی حیرت انگیز است. به نظر می‌رسد ایج آف راست پس از انتشار در اواخر امسال از طریق استیم (Steam)، جایگاه خیلی خوبی در انجین پیدا کند. آیتم‌هایی که در این بازی می‌توانید به دست بیاورید و معامله کنید، همان چیزهایی هستند که از بازی‌هایی با چنین ماهیتی انتظار می‌رود. بازیکنان می‌توانند از مجموعه بزرگی از سلاح‌ها، تجهیزات و مهارت‌های اضافی برای خلاص شدن از شر ربات‌های مزاحم استفاده کنند.

پازل‌های موجود در این بازی سه دسته‌اند.

– ماجراجویی‌هایی مانند یافتن درب‌ها یا راه‌های مخفی که داستان بازی را به پیش می‌برند.

– حل پازل‌های کریپتو: با حل این پازل‌ها، می‌توانید پاداشی بیش از 4 بیتکوین،35،000 ENJ و یا توکن‌های NFT بگیرید.

-گنج بازی: به بازیکنی که در نهایت گنج رمزنگاری شده‌ی این بازی را پیدا کند، 20 بیتکوین پاداش داده‌می‌شود. همه اینها به همراه بازار NFT، انگیزه‌های اقتصادی خوبی برای به دام انداختن گیمرها در این بازی هستند.

ناین لایوز آرنا(9Lives Arena)

ناین لایوز آرنا یک بازی تک به تک، بازیکن در برابر بازیکن است. این بازی هنوز در مرحله آزمایش است و قرار است در پلتفرم انجین منتشر شود. این بازی دارای کلاس‌های مختلف جنگجو است که در یک آرنا‌ی رقابتی بازی می‌شود. ناین لایوز آرنا حول تمرین، آماده‌سازی و خستگی‌ناپذیی جنگجوها ساخته شده‌است. هر جنگجو ۹ جان دارد و هر زمان که در نبردی ببازد یک جان از دست می‌دهد. هنگامی که جنگجوی شما در جنگ نهم شکست خورد، تنها چیزی که از آن باقی می‌ماند یک مجسمه یادبود است.

شما هم مجبور خواهید شد که تمرین و پرورش یک قهرمان جدید را از ابتدا شروع کنید. در ابتدا باید جنگجوی خود از جمله وایکینگ، گلادیاتور، سامورایی و یا گزینه‌های دیگر را انتخاب کنید. سپس می‌توانید جنگجویتان را همانطور که دوست دارید تنظیم کنید. در این بازی شما قادرید سلاح، پوست، مهارت و موارد دیگر را جمع‌آوری کنید. وقتی که در نبردی پیروز شدید، جوایز بیشتری برای شما باز می‌شود. در این بازی یک همراه به نام اوگی (Ooogy) به شما کمک می‌کند تا جنگجوی خود را در ویرانه‌های آتلانتیس آموزش دهید. جنگجوهای موفق می‌توانند این فرصت را داشته باشند که سلاح‌های خود را بسازند. سپس این سلاح‌ها را به سایر بازیکنان بفروشند یا مبادله کنند.

دیسنترالند (Decentraland)

دنیای‌های مجازی، بخش بزرگی از بلاک چین هستند. دیسنترالند نیز مانند رقیبش یعنی سندباکس، یکی از پلتفرم‌های برتر در این زمینه است. این بازی که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده‌است، به روشی مشابه با رقیب بزرگ خود کار می‌کند. کاربران در این بازی زمین‌هایی برای توسعه می‌خرند و از این طریق پول به دست می‌آورند. متاورس (Metaverse ) به تعداد محدودی از بسته‌های LAND تقسیم شده‌است. هر كدام توسط توکن اختصاصی NFT با استاندارد ERC-721 ارائه می‌شوند. در عین حال ارز داخل بازی MANA است. مانا یک توکن ERC-20 است که می‌تواند برای خرید LAND و سفارشی‌سازی آن استفاده شود. کل متاورس دیسنترا لند متشکل از ۹۰۶۰۱ قطعه مستقل لند است و هر کدام ۱۰۰ متر مربع مساحت دارند. کاربران می‌توانند لندها را به دلخواه خود توسعه دهند. هزینه این لندها تعداد زیادی مانا است و به صورت دائمی متعلق به خریدارانشان هستند. در واقع این لند‌ها قابل فروش نیستند.

سازمان خودمختار غیرمتمرکز یا DAO

از آنجا که دیسنترالند یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز یا DAO است، دارندگان توکن MANA می‌توانند در حاکمیت پروژه و نحوه اجرای متاورس نقش داشته‌باشند. مانا را می‌توان در داخل بازی به دست آورد یا از طریق صرافی‌های مختلف خریداری کرد. همچنین می‌توان از طریق مانا، آیتم‌های زیادی را در بازار خود بازی خریداری کرد. بیشترین حجم بازار مانا در صرافی بایننس است. بخشی از نبوغ دیسنترالند در این است که گیمرها می‌توانند زندگی واقعی را تقلید می‌کند. البته دیسنترالند به بازیکنان خود کنترل بسیار بیشتری نسبت به آنچه که در خارج از متاورس در جریان است، ارائه می‌دهد.

دارندگان لندها می‌توانند فضای تبلیغاتی بفروشند، املاک و مستغلات دیجیتالی خود را به دیگران اجاره دهند و یا آنها را برای کسب تجربه به دیگران اجاره بدهند. همه این امکانات خیلی بیشتر از امکاناتی است که افراد عادی در دنیای واقعی در اختیار دارند. این بازی قدرت زیادی به گیمرها می‌دهد.

اینفینیت فیلیت (Infinite Fleet)

اینفینیت فیلیت یک بازی چند نفره فضایی است که قرار است اواخر سال جاری عرضه شود. در این بازی بازیکنان فرمانده ناوگان کشتی‌های فدراسیون یونایتد سل هستند و باید با بیگانگان آتروکس نبرد کنند. انبار کشتی‌ها و سایر سلاح‌های شما می‌تواند به روز رسانی شود. همچنین می‌توانید با دوستانتان تیم تشکیل دهید و بهتر بجنگید. واحد پول داخل این بازی INF است. دقت کنید که توکن این بازی را با توکن اصلی پروژه اینفینیتوس (Infinitus )که نماد تیکر مشابه دارد، اشتباه نگیرید. این پروژه پشتیبانی قدرتمندی دارد. چارلی لی (Charlie Lee) خالق لایتکون و آدام بک (Adam Back) مدیر عامل بلاک استریم (Blockstream ) در این پروژه سرمایه گذاری کرده‌اند. خود بلاک استریم نیز به شدت درگیر ایجاد INF است و آن را در شبکه نقدینگی خود صادر می‌کند. تعداد عرضه INF نیز مانند بیت کوین ثابت است و از طریق الگوریتم اثبات مشارکت (Proof of participation) برای بازیکنان صادر می‌شود.

اینفیلیت فیلیت در حال حاضر هیجان زیادی را در بین گیمرهای بلاک چین ایجاد کرده‌است. به نظر می‌رسد پس از انتشار رقابت، جالبی با ایج آف راست داشته باشد. بازی‌های بلاک چین، جهانی در حال گسترش است. توسعه‌دهندگان و گیمرها با وعده بلاک چین، بار دیگر جان گرفته اند. انتظار می‌رود بازی‌های بیشتری در ماه‌ها و سال‌های آینده به وجود بیایند. ترکیب بلاک چین و بازی، به نفع گیمرها و توسعه دهندگان است.

بازیکنان در مورد نحوه بازی مورد علاقه خود بیشتر صحبت می‌کنند. همچنین می‌توانند کنترل بیشتری بر دارایی‌هایشان داشته باشند. با کمک بلاک چین گیمرها شانس کسب درآمد از تلاش هایشان را به دست آورده‌اند. توسعه دهندگان هم منتظر بهره‌بردن از این بازار جدید هستند. تأمین بودجه پروژه‌ها از طریق انجمن‌های بازی آسان‌تر خواهد بود. در نتیجه می‌توان از فروش و حراج توکن، برای هدایت پروژه‌های در حال ظهور استفاده کرد. آینده بلاک چین روشن است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیرمزارزها در صنعت ارزهای دیجیتال جای ارزهای فیات را خواهند گرفت
مقاله بعدیرمز ارز های ضعیف تر نسبت به رمز ارز ها با ارزش بالاتر نوسان کمتری دارند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید