جدیدترین ممنوعیت ارز دیجیتال در چین شدیدترین آن است

210
ممنوعیت ارز دیجیتال توسط چین

ارزروز: اوضاع برای ارز دیجیتال در چین بدتر می‌شود. مقایسه ممنوعیت معاملات ارز دیجیتال در روز جمعه و ممنوعیت‌های قبلی نشان می‌دهد که آخرین نسخه ممنوعیت جدی‌ترین نسخه آن است.

بانک مردم چین (PBoC) اقدامات سختگیرانه تری را در زمینه معاملات غیرقانونی ارز دیجیتال اعلام کرد. استفاده از خدمات ارائه شده توسط صرافی‌های ارز دیجیتال خارج از کشور نیز جز موارد غیرقانونی است.

اعلامیه 24 سپتامبر بانک‌ها و سایر موسسات مالی را از ارائه خدمات مربوط به رمز ارز از جمله معاملات فیات به ارزهای دیجیتال، یا از یک رمز ارز به رمز ارزی دیگر، منع می‌کند. افرادی که معاملات ارز دیجیتال را تسهیل می‌کنند نیز تحت پیگرد قانونی هستند. کسانی ساکن چین هستند اما برای صرافی‌های خارجی که به چین خدمات می‌دهند، کار می‌کنند.

افرادی که در زمینه پشتیبانی فنی، استراتژی بازاریابی و پرداخت و تسویه حساب کار می‌کنند نیز به دلیل مشارکت آگاهانه در تجارت ارز دیجیتال مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

نقش نهادهای مختلف در ممنوعیت ارز دیجیتال

ده آژانس، از جمله PBoC، در اخطار روز جمعه مشارکت داشتند، که نشانه بارز جدی بودن آخرین ممنوعیت است. موارد قبلی توسط بیش از هفت آژانس امضا شد.

بیل بیشاپ، نویسنده خبرنامه Sinocism، گفت: این ممنوعیت “به وضوح نشان می‌دهد که این تلاش چند سازمانی است”.

اداره فضای مجازی چین (CAC)، دادگاه عالی مردم (SPC)، دادستان عالی مردم (SPP) و دفتر امنیت عمومی (PSB) در حال حاضر در آخرین سرکوب دست دارند. بیشاپ به CoinDesk گفت که مشارکت نهادهای مجری قانون به جای نهادهای مدنی به این معناست که تجارت رمزنگاری در چین جنبه جنایت مالی را اضافه کرده است. به طور کلی، SPC، SPP و PSB سه بخش اصلی سیستم قضایی چین هستند.

راشل لین، بنیانگذار و مدیرعامل پلتفرم مشتقات مالی غیرمتمرکز SynFutures گفت: “دیدن صادرکنندگان این بیانیه مهم است.” “دخالت نهادهای مجری قانون ماهیت [سرکوب] را جدی تر می‌کند.”

CAC که در ممنوعیت عرضه اولیه(ICO) در چین در سال 2017 مشارکت داشت، دارای وظایف عمده ای در “هدایت، هماهنگی و نظارت بر مدیریت محتوای آنلاین و تأیید اداری مشاغل مربوط به اخبار آنلاین” است.

طبق قانون قانونی آنلاین، CAC، که در ممنوعیت عرضه اولیه سکه (ICO) در چین در سال 2017 مشارکت داشت، دارای برخی وظایف اصلی در “هدایت، هماهنگی و نظارت بر مدیریت محتوای آنلاین و مدیریت تأیید اداری مشاغل مربوط به گزارش اخبار آنلاین” است. خدمات حقوق عملی

بیشاپ افزود: “CAC به دنبال سایت و یا سرویس‌هایی که تبلیغ می‌کنند و یا به پلتفرم‌های رمزنگاری دسترسی می‌دهند خواهد بود”

دیدگاه جدیدی در مورد معاملات ارز دیجیتال

برخی از ناظران بازار در جدیدترین ممنوعیت رمزنگاری چیز جدیدی نمی بینند. چین از سال 2013، سالی که چین موسسات مالی را از ارائه خدمات مربوط به بیت کوین منع کرد، ممنوعیت را شروع کرده است. با این حال، در همان اعلان تصدیق شده است که بیت کوین می‌تواند بصورت آنلاین بصورت کالا معامله شود و مبادله شود.

اما این ممنوعیت اخیر به وضوح نشان می‌دهد که فعالیت‌های تجاری ارز دیجیتال شامل “خطرات حقوقی” است. “هر شخص حقوقی یا حقیقی” که در ارزهای مجازی و مشتقات مرتبط سرمایه گذاری می‌کند “نظم عمومی” را نقض می‌کند.

بر اساس اخطار روز جمعه، “معاملات قانونی مدنی معتبر نیستند و طرفین باید مسئول هرگونه ضرر و زیان ناشی از فعالیت در حوزه کریپتو باشند.”

“ما این را اساساً می‌گوییم” دارای دیجیتال خود را نگه دارید و با مسئولیت خود تجارت کنید. اگر اتفاقی بیفتد، شما راه حلی نخواهید داشت.

این سرکوب شدید، شامل 9 قاعده و قانون می‌شود. مقررات مربوط به پیشگیری از افزایش سرمایه غیرقانونی و مقررات مربوط به تجارت معاملات آتی.

بیشاپ گفت: “این مطمئناً بسیار بزرگتر و گسترده تر از تخریب صنعت استخراج ارز است. به راحتی می‌توان اینگونه تفسیر کرد که هر چیزی که مربوط به ارز دیجیتال است، احتمالاً غیرقانونی خواهد بود.

مغایرت در تاریخ اعلامیه

برخی از ناظران بازار به تاریخ این دو اعلامیه‌(یکی در مورد معاملات و دیگری در مورد استخراج ارز) اشاره کردند. جزئیات اعلامیه نشان می‌داد که مدتها قبل از انتشار در روز جمعه نوشته شده بود.

تاریخ ممنوعیت معاملات ارز دیجیتال توسط PBoC در تاریخ 15 سپتامبر بود. ممنوعیت استخراج ارزهای رمزنگاری شده توسط کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) در تاریخ 3 سپتامبر تعیین شد. برخی چینی‌ها می‌گفتند که این فاصله جهت هماهنگی در تهیه پیش نویس اسناد، تعجب آور نیست.

آینده ارز دیجیتال در چین

علیرغم سختگیری شدید در اعلامیه، برخی در مورد آینده ارزد یجیتال در چین نظر مثبتی دارند.

جاستین‌سان، بنیانگذار بلاکچین Tron، خاطرنشان کرد که آخرین ممنوعیت آزادی شهروندان در مالکیت و مبادله ارز دیجتال را نفی نمی‌کند. اما هیچگونه ممنوعیت مشخصی برای تملک دارایی دیحیتال وجود ندارد. این امر با ممنوعیت سال 2013 مطابقت دارد که بر اساس آن معاملات بیت کوین مشابه معاملات کالا است.

Huobi، صرافی رمز ارز محبوب در چین، از اظهارنظر در مورد این ممنوعیت خودداری کرد. در حالی که OKEx به هنوز در حال بررسی شرایط موجود است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیBitfinex اولین پل L2 را از CeFi به DeFi راه اندازی می کند
مقاله بعدیبا توجه به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال کف قیمت بیت کوین چه رقمی خواهد بود!؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید