چین قصد بکارگیری یوآن دیجیتال را در المپیک زمستانی پکن دارد

123
ارزروز: المپیک زمستانی پکن
چین قصد بکارگیری یوآن دیجیتال را در المپیک زمستانی پکن دارد

تنش‌‌های سیاسی و بحران کرونا در چین

ارزروز: چین یوآن دیجیتال خود را قبل ‌‌از المپیک زمستانی پکن در اختیار ورزشکاران و تماشاچیان قرار می‌دهد. این نخستین آزمایش این ارز مجازی در میان خارجی‌‌هاست. درحالی‌‌که کمتر از یک ماه تا آغاز المپیک باقی‌‌مانده و تحریم‌های بین‌المللی و همه‌‌گیری کرونا این بازی‌ها را تهدید می‌‌کنند،.چین در فکر استفاده از این رویداد برای نشان‌‌دادن مقبولیت یوآن دیجیتال در دنیاست. بانک مرکزی چین،.شریک رسمی این بازی‌ها، اعلام کرد بازدیدکنندگان می‌توانند یک اپلیکیشن را دانلود کرده و یک کارت دریافت کنند.که حاوی یوآن دیجیتال باشد.یا اسکناس‌‌های خارجی خود را در دستگاه‌های خودپرداز به یوآن دیجیتال تبدیل کنند. همچنین اعلام کرده است.که ورزشکاران و مربی‌‌های آنها می‌توانند یک دست‌‌بند داشته باشند.که به عنوان کیف پول الکترونیکی عمل کرده و از آن برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات استفاده شود.

اینکه ورزشکاران خارجی از یوآن دیجیتال استفاده کنند یا نه، بستگی به تنش‌‌های سیاسی حول بازی‌ها و نگرانی در مورد مخاطرات اطلاعاتی دارد. سه سناتور جمهوری‌خواه آمریکا در ماه جولای از کمیته المپیک آمریکا خواستند به ورزشکاران آمریکایی به سبب نگرانی در مورد جاسوسی و امنیت اطلاعات، اجازه استفاده از یوآن دیجیتال را ندهند. فروشگاه‌ها و کافه‌های داخل دهکده المپیک که محل اقامت ورزشکاران و گذراندن اوقات فراغت آنهاست و همچنین مغازه‌های واقع در ایستگاه‌های راه‌‌آهن اطراف این منطقه مجهز به ماشین‌‌هایی هستند که یوآن دیجیتال را برای پرداخت قبول می‌‌کنند. تنها شیوه پرداخت طی دوره المپیک زمستانی یوآن نقدی، ویزاکارت و یوآن دیجیتال است.

۲۲۵۰ نفر از مدیران کسب‌‌وکارهای کوچک از کشورهایی چون امارات متحده عربی، هنگ‌کنگ، ایالات‌متحده و کانادا در این مطالعه شرکت کرده‌‌اند. از میان این پاسخ‌‌دهندگان، ۸۲ درصد گفته‌‌اند که در سال جدید، شکلی از گزینه‌های پرداخت با ارزهای دیجیتال را برای مشتریان فراهم خواهند کرد. همچنین در این نظرسنجی، ۱۵۰۰ مشتری بزرگ‌‌سال از ۹ کشور مختلف حضور داشتند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلینظرسنجی توییتری ویتالیک بوترین، پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال در ۱۳ سال آینده
مقاله بعدیخطر سیستماتیک بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای بازارهای مالی جهانی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید