چین دست آخر از اولین نسخه قوانین محدود کننده بازار ارزهای دیجیتال رونمایی کرد

121
ارزروز: بانک مرکزی چین
پیشنهاد ردیابی تراکنش‌های معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی چین

منع فعالیت بانک‌ها و سایر موسسات مالی در بازار ارزهای دیجیتال

ارزروز: در هفته های گذشته در ارزروز در خصوص اقدامات دولت های چین و آمریکا در حوزه ارزهای دیجیتال نکاتی مطرح شده بود. دولت چین از مخالفان سرسخت بازار ارزهای دیجیتال است. اما به نظر می رسد این کشور با صنعت ارزهای دیجیتال مشکلی ندارد. بررسی های حاکی از آن است که چین به دنبال راه اندازی یوآن دیجیتال نیز هست. اما در آخرین تلاش این کشور برای تقابل با معاملات ارزهای دیجیتال توسط دولت چین اجرایی شد. مقایسه نسخ قبلی قوانین محدودکننده‌ بانک خلق چین با نسخه‌‌ فعلی، نشان می‌دهد که این نسخه جدی‌ترین محدودیت‌ها را برای فعالان بازار ارزهای دیجیتال به همراه خواهد داشت.

بر اساس این قانون جدید بانک‌ها و سایر موسسات مالی از ارائه هرگونه خدمات در راستای تسهیل تجارت ارزهای دیجیتال منع شدند. این حتی شامل ارتباط داخلی با صرافی‌ها و فعالان این حوزه در خارج از چین نیز می‌شود. در پی رسیدن این خبر در روز جمعه ارزهای دیجیتال نزولی شدند و بیت‌کوین ناحیه حمایتی ۴۰‌هزار دلاری را لمس کرد و برگشت. اما در روز شنبه توانست با رشدی تقریبا ۳ درصدی به کانال ۴۲ هزار دلاری بازگردد. با مقایسه ممنوعیت‌های قبلی معاملات رمزارزها و نسخه جدید این محدودیت‌ها که در روز جمعه اعلام شد، نشان می‌دهد که آخرین نسخه محدودیت‌ها، جدی‌ترین و سخت‌ترین آنها خواهد بود.

بانک خلق چین (PBoC)

اقدامات سختگیرانه‌تری بانک خلق چین (PBoC) در زمینه معاملات ارزهای دیجیتال بدین شکل خواهد بود. معاملات مربوط به رمزارزها از جمله خدمات ارائه شده توسط صرافی‌های ارز دیجیتال خارج از چین را غیرقانونی است. یا به عبارت دیگر بانک‌ها و سایر موسسات مالی را از ارائه خدمات.مربوط به ارزهای دیجیتال، از جمله تبادلات پول فیات به رمزارزها، یا تبدیل یک رمزارز به رمزارزی دیگر، منع می‌کند. و هر گونه فعالیت در تسهیل این تجارت نقش داشته باشد، تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد؛.حتی افرادی که در داخل چین زندگی می‌کنند.و برای صرافی‌های ارز دیجیتال خارج از کشور که به چین خدمات ارائه می‌دهند، کار می‌کنند.

افرادی که در زمینه پشتیبانی فنی، استراتژی بازاریابی و پرداخت و تسویه‌حساب کار می‌کنند.نیز به دلیل مشارکت آگاهانه در تجارت ارزهای دیجیتال، مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در این نسخه محدودیت‌گذاری در چین، ۱۰ نهاد مالی مشارکت داشتند. که نشانه بارز جدی بودن آخرین ممنوعیت است. موارد قبلی تنها توسط هفت آژانس امضا شد. بیل بیشاپ، نویسنده خبرنامه سینوسیسم، گفت:‌.این ممنوعیت به وضوح نشان می‌دهد که تلاشی چند سازمانی است. ‌

ادارات  (CAC)، (SPC)،(SPP) و(PSB) در این خصوص مسوول هستند.

اداره فضای مجازی چین (CAC)، دادگاه عالی مردم (SPC)، دادستان عالی مردم (SPP) و دفتر امنیت عمومی (PSB) در حال حاضر پیگیر موارد مطروحه هستند. بیشاپ در مصاحبه با کوین‌دسک گفت که مشارکت نهادهای مجری قانون و نه نهادهای مدنی، به این معنی است که صنعت ارزهای دیجیتال در چین اکنون شکل «جرم مالی» به خود گرفته است.

به طور کلی، دادگاه عالی مردم، دادستان عالی مردم و دفتر امنیت عمومی، سه بخش اصلی سیستم قضایی چین هستند. این نشان می‌دهد که این بار چین واقعا به دنبال این صنعت افتاده است. این در حالی است که دولت چین قبلا نیز در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ محدودیت‌هایی برای معاملات و عرضه اولیه توکن‌های جدید وضع کرده بود. ارزهای دیجیتال در روند نزولی اخیر خود بخشی از ارزش خود را از دست داده‌اند.

کاهش ارزش بیت کوین

بیت‌کوین که همواره در صدر اخبار ارزهای دیجیتال قرار دارد، تا قبل از خبر محدودیت‌گذاری چین در مرز ۴۲ هزار دلار قرار داشت. اما با رسیدن این خبر طی مدت کوتاهی تا مرز حمایتی مهم ۴۰ هزار دلاری حرکت کرد. اما نهنگ‌های بازار در روز جمعه و شنبه مانع افت بیشتر این ارز دیجیتال به زیر مرز ۴۰ هزار دلار شدند. اما برخی از تحلیل‌گران فنی معتقدند که این پایان روند نزولی در بازار نخواهد بود.

شاخص خالص جریان سرمایه از صرافی‌ها در روز شنبه نشان می‌دهد.که در چند روز اخیر، جریان سرمایه به سمت صرافی‌ها مثبت شده است.که این نشان‌دهنده سودگیری برخی معامله‌گران کوتاه‌مدت در بازار است. به طور کلی پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد.که بازار افتی دیگر را تجربه خواهد کرد که این بار بیت‌کوین به مصاف حمایت ۳۹ هزار دلار خواهد رفت.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمتاورس : 4 راه برای سرمایه گذاری در آینده مجازی
مقاله بعدیNFT :آنچه باید در مورد توکن های غیرقابل معاوضه بدانید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید