هشدار CertiK در خصوص کلاهبرداری CryptoCars نادرست بود

279
کلاهبرداری cryptocars

ارزروز: در دوره‌ای از رکود بازار، شایعات ممنوعیت رمزارزها و تامین مالی غیرمتمرکز یا کلاهبرداری‌های DeFi، علاقه‌مندان به این حوزه نسبت به کوچک‌ترین ناهنجاری‌ها، در پروژه‌هایی که دنبال می‌کنند حساس شده و گاهی اوقات به اشتباه از بدتر شدن اوضاع می‌ترسند. روز قبل، CertiK، یک پلتفرم پیشرو در رتبه‌بندی امنیت سایبری در فضای بلاک چین، از طریق توییتر هشداری را در رابطه با CryptoCars صادر کرد و مدعی شد که این یک “rug pull” است. با این حال، کارکنان به سرعت پست را حذف کردند زیرا یک هشدار نادرست بود.

CertiK از طریق مجموعه‌ای از اسکرین‌شات‌های توییتر، ابتدا ادعا کرد که وب سایت و تلگرام CryptoCars از کار افتاده است. کاربران به سرعت به این موضوع اشاره کردند که هم وب‌سایت CryptoCars و هم برنامه‌های تلگرام همچنان فعال هستند. در نتیجه CertiK هشدار انجمن را لغو کرد.

به گفته توسعه دهندگان CryptoCars، چت تلگرام این پروژه به طور موقت.“تا پایان سال نو قمری از 27 ژانویه تا 7 فوریه” بسته خواهد شد. تیم توسعه CryptoCars در ویتنام مستقر است که تعطیلات سال نو قمری را جشن می گیرد.

منابع CertiK در رابطه با این حادثه بیانیه زیر را صادر کردند:

گزارش‌دهی رویداد، اگرچه پیچیده است، اما ماهیتی سریع دارد. گزارش دهی به گونه‌ای انجام می‌شود که جامعه را از فعالیت‌های مشکوک به‌روز آگاه کند. در این شرایط، ما متوجه شدیم که تلگرام [آنها] آفلاین شد، وجوه به صفر رسید و وب‌سایت $CCARs در دسترس نیست. این موارد یک هشدار در مورد احتمال کلاهبرداری ایجاد کرد.

علیرغم این خطا، CertiK کارهای زیادی را به نفع جامعه بلاک چین انجام داده است. همین روز قبل، یک هشدار تایید شده برای Qubit Finance صادر کرد زیرا این پروتکل با هک 80 میلیون دلاری مواجه شد.

Crypto Cars در سپتامبر 2021 به عنوان یک بازی اتومبیل رانی NFT راه اندازی شد. CryptoCars از مدل بازی‌های play-to-eran  بهره می‌برد. بازیکنان می بایست یک ماشین NFT بر روی زنجیره هوشمند بایننس از طریق توسعه‌دهندگان آن به مبلغ 6600CCAR یا از کاربر دیگری با قیمت 490CCAR خریداری کنند. طبق سایت رسمی، این پروژه ادعا می کند که در زمان انتشار دارای 721683 بازیکن، 582666 ماشین NFT و 248.8 میلیون تراکنش درون بازی است. همچنین بیش از 124500 دنبال کننده در توییتر دارد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبازار ارزهای دیجیتال؛ نقص فنی در بازار اوپن‎‌سی؛ قیمت ارزهای دیجیتال طی هفته گذشته
مقاله بعدیTrezor پروتکل تأیید آدرس بحث برانگیز را حذف می کند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید