وایت پیپر بیت کوین اکنون یک نوجوان 13 ساله است

172
ارزروز: رشد نزولی رمزارزها
وضعیت قرمز بازارها در هفته گذشته فعالان ارزهای دیجیتال را شوکه کرد

ارزروز: وایت پیپر نمادین بیت کوین (BTC) سیزده سال اختلال مالی را پس از اولین انتشار در 31 اکتبر 2008 توسط شخص یا نهادی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو جشن می‌گیرد.

وایت پیپر با عنوان بیت کوین . سیستم نقدی الکترونیکی همتا‌به‌همتا، نیاز به یک سیستم پرداخت آنلاین همتا‌به‌همتا را که خودگردان، امن و از نظر کمیت محدود باشد، پیش‌بینی کرد. شبکه بیت‌کوین در 3ژانویه 2009 راه‌اندازی شد. آن زمان هر بیت‌کوین 0.0008 دلار قیمت داشت.

وایت پیپر بیت کوین

بیت کوین در ابتدا توسط موسسات مالی سنتی به عنوان یک تهدید تلقی می‌شد. 13سال حمایت جامعه و پایگاه کاربران رو‌به‌رشد، بیت‌کوین را به یکی از سودآورترین سرمایه‌گذاری‌ها برای عصر اینترنت تبدیل کرده است. امروزه، بیت‌کوین پس از تجربه افزایش تدریجی 7,749,999,900 درصدی از زمان عرضه، ارزش معاملاتی خود را بسیار بالای 60 هزار دلار حفظ کرده است.

وایت پیپر بیت‌کوین راه حلی را برای جلوگیری از هزینه مضاعف بدون خطر اعتماد به شخص ثالث پیشنهاد می‌کند. برای انجام این کار، به استفاده از نودهای honest در شبکه را اشاره می‌کند. این نودها تراکنش‌ها را با غلبه بر بازیگران بد توسط قدرت پردازش مرکزی بیشتر تأیید می‌کنند.

جالب توجه است که وایت پیپر بیت کوین دارای 15 کلمه”honest” و یک “dishonest” است که نیاز به گره‌های honest را برای اطمینان از اعتبار هر تراکنش توضیح می‌دهد. به قول ساتوشی ناکاموتو:

ما سیستمی را برای تراکنش‌های الکترونیکی بدون اتکا به اعتماد پیشنهاد کرده ایم. آنها [honest nodes] با قدرت CPU خود رای می‌دهند. نودها پذیرش بلوک‌های معتبر را با کار بر روی گسترش آنها و رد بلوک‌های نامعتبر با امتناع از کار بر روی آنها ابراز می‌کنند.

بلاک چین بیت کوین بلوک شماره 707542 را استخراج کرده است که پاداش استخراج 6.25000000 بیت کوین می‌باشد

اکوسیستم بیت‌کوین به آرامی به حداکثر عرضه 21 میلیون بیت کوین نزدیک می‌شود. جامعه توسعه دهندگان باید قوانین موجود را اصلاح کنند. قوانی جدید باید برای استخراج کنندگانی که تراکنش‌های بیت کوین را در بلاک چین تایید می‌کنند انگیزه ایجاد کند. وایت پیپر پیشنهاد می‌کند:

هر گونه قانون و مشوق مورد نیاز را می‌توان با این مکانیسم اجماع اجرا کرد.

علیرغم مقاومت مداوم بسیاری از دولت‌ها و مقامات، امسال آغاز میراث بیت‌کوین به عنوان یک ارز قانونی در السالوادور است. تأثیر بلندمدت بیت کوین بر اقتصاد تورم السالوادور، پذیرش جریان اصلی دارایی در میان سایر حوزه‌های قضایی را تعیین می‌کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید: نابود کردن کریپتو غیرممکن است

موفقیت بیت کوین و اکوسیستم‌های کریپتو به عنوان سرمایه گذاری‌های بادوام همچنان باعث جذب سرمایه گذاران از همه اقشار جامعه می‌شود. یکی از ثروتمندترین افراد جهان، مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، اخیراً در کنفرانس کد در کالیفرنیا از ارزهای رمزنگاری شده حمایت کرد:

من فکر می‌کنم امکان نابودی کریپتو وجود ندارد، اما ممکن است دولت‌ها پیشرفت آن را کند کنند.»

ماسک همچنین معتقد است که «ارزهای دیجیتال اساساً با هدف کاهش قدرت یک دولت متمرکز است» که می‌تواند یکی از دلایل اصلی کاهش نرخ پذیرش بیت‌کوین باشد.

ماسک همچنین در تأثیرگذاری بر قیمت بازار سایر ارزهای دیجیتال مانند دوج کوین (DOGE) بسیار تأثیرگذار بوده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبیت کوین رکورد بسته شدن ماهانه را پایین تر از «بدترین سناریو» ثبت کرد.
مقاله بعدیدیسنترالند Decentraland یک پلتفرم غیرمتمرکز و واقعیت مجازی (VR) است

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید