نوسانات قیمت بیت کوین، شاهد افزایش سختی استخراج بود

92
سختی استخراج شبکه بیت کوین

ارزروز: شبکه بیت‌کوین (BTC) اخیرا سختی استخراج به میزان 26.643 تریلیون با میانگین نرخ هش 190.71 اگزاهش در ثانیه (EH/s) را ثبت کرده است. این امر نشان‌دهنده حمایت قوی جامعه با وجود بازار نزولی در حال انجام است.

سختی استخراج در شبکه بیت کوین توسط قدرت محاسباتی کلی تعیین می‌شود. این پارامتر به پیچیدگی استخراج بیت کوین مرتبط است. همانطور که در داده‌های blockchain.com نشان می‌دهد، سختی شبکه بین ماه مه و ژوئیه 2021 به دلایل مختلف از جمله ممنوعیت کل استخراج رمزارز از چین کاهش یافت.

سختی استخراج شبکه بیت کوین
سختی استخراج شبکه بیت کوین. منبع: Blockchain.com

با این حال، از آنجایی که ماینرهای سرگردان در کشورهای دیگر فعالیت خود را از سر گرفتند، مشکل شبکه از آگوست 2021 بهبود چشمگیری را شاهد بود. در نتیجه، روز شنبه، شبکه BTC بالاترین رقم تاریخ 26.643 تریلیون را ثبت کرد.

داده‌های BTC.com تخمین می‌زند که این شبکه با رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در 12 روز آینده، با سختی 26.70 تریلیون، به رشد خود ادامه خواهد داد.

برآورد سختی شبکه BTC
برآورد سختی شبکه BTC در 12 روز آینده. منبع: BTC.com

در چهار روز گذشته، F2Pool با استخراج 88 بلاک BTC، بیشترین سهم را در هش ریت داشته است. پس از آن Poolin با 76 بلاک قرار دارد. از دیروز، میانگین کارمزد هر تراکنش تقریباً 1.58 دلار است.

علی‌رغم فشار فدرال برای سیاست‌های پولی سخت‌تر در مورد ارزهای دیجیتال، مایک مک‌گلون، استراتژیست کالای بلومبرگ، پیشنهاد می‌کند که بیت‌کوین شانسی برای برتری دارد. چراکه سرمایه‌گذاران ارزش آن را به عنوان یک دارایی ذخیره دیجیتال در نظر گرفته اند.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، مک گلون معتقد است که بیت کوین در موقعیتی منحصر به فرد برای عملکرد بهتر در محیطی است که کاهش محرک معمولاً برای دارایی‌های ریسک منفی در نظر گرفته می‌شود:

کریپتوها در جمع مخاطرات و حدس و گمان‌ها در صدر قرار دارند. اگر دارایی‌های ریسک کاهش یابد، به مبارزه با تورم فدرال رزرو کمک می‌کند. بیت کوین با تبدیل شدن به یک دارایی ذخیره جهانی، ممکن است ذینفع اصلی در آن سناریو باشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیریزش بیت کوین تا 34 هزار دلار، شاخص RSI در ناحیه اشباع فروش
مقاله بعدیچگونگی ارزیابی کیفیت یک صرافی ارز دیجیتال، امنیت، کاربران یا پشتیبانی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید