قانونی شدن بیت کوین در پنج کشور تا سال 2022؛ پیش بینی مدیرعامل BitMEX

214
پذیرش بیت کوین

ارزروز: الکساندر هاپتنر، مدیرعامل BitMEX پیش بینی کرد کشورهای در حال توسعه به زودی مسیر السالوادور را پیش خواهند گرفت. هاپتنر در پست چهارشنبه خود از تصویب بیت کوین به عنوان پول قانونی السالوادور در ماه سپتامبر حمایت کرد. او همچنین پیش بینی کرد که کشورهای در حال توسعه، در پذیرش بیت کوین پیشرو خواهند بود:

پیش‌بینی من این است، تا پایان سال آینده، حداقل پنج کشور بیت کوین را به عنوان پول قانونی قبول می‌‌کنند. همه آنها کشورهای در حال توسعه خواهند بود.

به گفته هاپتنر، کشورهای در حال توسعه به دلیل سه عامل عمده، BTC را سریعتر به کار می‌‌گیرند. نیاز فزاینده به حواله های بین المللی ارزان تر و سریعتر، تورم گسترده و مسائل سیاسی.

هاپتنر گفت، برخلاف مصرف کنندگان در کشورهای توسعه یافته، افراد در اقتصادهای در حال توسعه بیشتر تحت تأثیر مسائل مربوط به پرداخت های فرامرزی و تورم هستند.

هاپتنر خاطرنشان کرد که حواله‌ها 23 درصد از تولید ناخالص داخلی السالوادور را در سال 2020 تشکیل می‌‌دهند. طبق ارزیابی بانک جهانی، کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​حدود 75 درصد از کل حواله‌های جهانی را دریافت می‌‌کنند. وی افزود که مردم در سراسر جهان به طور روزافزونی به BTC به عنوان راه حلی برای مقابله با تورم عظیم نگاه می‌‌کنند.

کشورهای درحال توسعه در مسیر پذیرش بیت کوین

هاپتنر در ادامه گفت که حرکت السالوادور باعث می‌‌شود سایر کشورها بتوانند راحت‌تر در این مسیر قدم بگذارند. اما هرگونه شکست این رهبران در مرحله اجرا ممکن است به طور کلی به پذیرش گسترده‌تر آن آسیب برساند.

هاپنر، مدیرعامل سابق بورس اشتوتگارت، بورس اوراق بهادار آلمان، در دسامبر 2020 به عنوان مدیر عامل BitMEX جایگزین آرتور هیز شد.

هاپتنر تنها نیست که فکر می‌‌کند کشورهای بیشتری از السالوادور برای پذیرش بیت کوین پیروی خواهند کرد. ماه گذشته، بنیانگذار کاردانو، چارلز هاسکینسون پیش بینی کرد که کشورهای بیشتری از ارزهای رمزنگاری شده استفاده خواهند کرد. ادوارد اسنودن، برنامه نویس مشهور جهان نیز معتقد است که “ممکن است افراد تازه وارد از تردید خود پشیمان شوند.”

برخی از چهره های مهم در حوزه ارزهای رمزنگاری شده در تعریف و تمجید از رمزنگاری السالوادور که توسط رئیس جمهور نایب بوکل ایجاد شده، مردد هستند. روز جمعه، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، از رویکرد Bukele برای پذیرش بیت کوین انتقاد کرد و استدلال کرد که مجبور کردن مشاغل به پذیرش یک ارز رمزنگاری شده “برخلاف ایده های آزادی است که برای فضای رمزنگاری بسیار مهم است.”

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیwhite paper رسمی اکسی اینفینیتی، رویکرد سازنده بازی
مقاله بعدیکشف دستگاه های استخراج بیت کوین در شرکت بورس تهران

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید