شکستن سقف تاریخی بیت کوین با شروع به کار صندوق های قابل معامله

165
ارزروز: قله های جدید بیت کوین
شکستن سقف تاریخی بیت کوین با شروع به کار صندوق های قابل معامله

رکورد شکنی بیت کوین با شروع ETF

ارزروز: بیت کوین با شروع به کار صندوق های قابل معامله به قله جدیدی دست یافت. تحلیلگران معتقدند چراغ سبز قانون‌گذار آمریکایی به صندوق بیت‌کوینی، شروع دیگری برای بیت کوین خواهد بود. پادشاه رمزارزها یک روز بعد از آغاز معامله نخستین صندوق های قابل معامله (ETF) بیت‌کوین در ایالات‌متحده، به بالاترین ارزش خود رسید. اتفاقی که توانست جریان سرمایه‌‌ را به سمت ارزهای دیجیتال تغییر دهد. صندوق های قابل معامله بیت‌کوین پروشیرز (ProShares) پس از نخستین روز معاملات صعودی و باعث شد بیت‌کوین سقف تاریخی ۶۴هزار دلاری خود را بشکند. در اوایل روز گذشته احساسات فعالان بازار در مرز سقف تاریخی، منجر به فروش و شناسایی سود و سخت‌تر شدن کار بیت‌کوین برای عبور از سقف تاریخی شد. اما در نهایت اخبار خوب اخیر در بازار باعث شد این رمزارز بعد از ۶ ماه بتواند رکوردی جدید ثبت کند و تا زمان تهیه این گزارش به بالای کانال ۶۶ هزار دلاری برسد.

نخستین صندوق های قابل معامله بیت‌کوین که توسط شرکت سرمایه‌گذاری پروشیرز برای نخستین بار در تاریخ ارزهای دیجیتال ارائه شد،.با ۵۹/ ۲ درصد افزایش به مرز ۴۲ دلار و ارزش معاملات آن به یک میلیارد دلار رسید. به نظر تحلیل‌گران،.معاملات این صندوق تحت سلطه سرمایه‌گذاران کوچک‌تر و شرکت‌های تجاری با معاملات الگوریتمی است.و شرکت‌های بزرگ در حاشیه معاملات صندوق قرار گرفته‌اند. چراغ سبز به صندوق های قابل معامله بیت‌کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده به عنوان نقطه عطفی برای ارزهای دیجیتال تلقی می‌شود.و این موجب شد.قیمت بیت‌کوین تا ۶۶ هزار دلار پیشروی و سقفی جدید را ثبت کند. بیت‌کوین در ماه جاری بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است. به این امید که ظهور صندوق‌های قابل معامله آمریکایی بیت‌کوین بتواند میلیاردها دلار سرمایه صندوق‌های بازنشستگی و سرمایه‌گذاری بزرگ را مدیریت کند.و به سمت ارزهای دیجیتال بکشاند.

مجوز فعالیت صندوق ETF بیت‌کوین

اخباری نیز مبنی بر صدور مجوز فعالیت صندوق های قابل معامله ETF بیت‌کوین.برای شرکت والکایری (Valkyrie Bitcoin Strategy ETF).از نزدیک به گوش رسیده است. همچنین شرکت گری‌اسکیل،.یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی که از پیشگامان تشکیل سبد سرمایه‌ای متشکل از ارزهای دیجیتال بوده است،.اعلام کرد قصد دارد ارز تراستی خود را تبدیل به اوراق قابل معامله بیت‌کوین کند.‌

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده در مصاحبه CNBC در همین راستا گفت.که معاملات آتی بیت‌کوین به مدت چهار سال با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران تحت نظارت و بررسی کمیسیون معاملات آتی کالا بوده است.و اکنون مطابق با قانون تشخیص داده‌ شده است. سایر ارزهای دیجیتال نیز در روز گذشته غالبا صعودی بودند.

اتریوم که دومین رمزارز بزرگ بازار به حساب می‌آید،.با ۱۶درصد رشد در هفت روز گذشته توانست مقاومت ۴ هزار دلاری خود را رد کند..در پی این اتفاقات ارزش بازاری ارزهای دیجیتال نسبت به روز سه‌شنبه رشدی ۳/ ۴ درصدی داشت.و به بالای ۲ تریلیون و ۶۰۰ میلیارد دلار رسید.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپروژه های برتر دیفای در سال 2021 در صنعت ارزهای دیجیتال قسمت سوم
مقاله بعدیقانون گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال؛ نوع نگرش کشورها به این پدیده نوظهور

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید