دستگیری ناباورانه عاملان هک بیت فینیکس با واکنش فعالان کریپتو

278
بیت فینکس هک
بیت فینکس هک

ارزروز: در 1 فوریه، جابجایی‌هایی در حدود 2.5 میلیارد دلار از کیف‌پول‌های مرتبط با هک بیت فینکس در سال 2016 صورت گرفت. پس از بررسی تراکنش ها، کوین تلگراف گزارش داد که حدود 90000 بیت کوین (BTC) به ارزش 3.6 میلیارد دلار در یک آدرس کیف پول تجمیع شده است. بیش از یک هفته بعد، هکرها دستگیر شدند.

وزارت دادگستری ایالات متحده 3.6 میلیارد دلار رمز ارز را توقیف کرد و دو مظنون مرتبط با هک بیت فینکس را دستگیر کرد. به گفته وزارت دادگستری، ایلیا لیختنشتاین و هیدر مورگان، پس از اینکه مقامات فدرال از توانایی خود برای “پیگیری پول از طریق بلاک چین” استفاده کردند، دستگیر شدند.

در حالی که برخی از وجوه تا حدی در سال 2019 بازیابی شد، آخرین بازیابی جامعه را شوکه کرد. زیرا بسیاری فکر نمی کردند پس از پنج سال امکان بازیابی وجوه وجود داشته باشد. این خبر با واکنش‌های مختلفی در شبکه‌های اجتماعی همراه بود.

Emin Gün Sirer، بنیانگذار Ava Labs، فکر می‌کند که مورگان، که نام میانی او “ریحان” نام رایج در ترکیه است، ممکن است پیشینه ترکی داشته باشد و او را برای مدتی به یکی از ثروتمندترین ترک‌ها تبدیل کند. وی همچنین از مسئولان برای بازیابی وجوه قدردانی کرد.

ستایش بزرگ برای اجرای قانون در این مورد. بسیاری از ما هرگز فکر نمی‌کردیم که سکه‌های دزدیده شده بازیابی شوند. این گواهی بر شفافیت بلاک چین است و آنچه مجریان قانون باهوش می توانند در این جهان جدید انجام دهند.

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، دو سوال در رابطه با بازیابی وجوه مطرح کرد. او در توییتی نوشت: «آیا بیت فینکس از این هک ضرر کرد یا درآمد کسب کرد؟» او افزود: “اگر آنها بیت کوین را پس بگیرند، چگونه باید آن را با دارندگان LEO یا افرادی که در زمان هک LEO ضرر کرده اند تقسیم کنند و سپس LEO را فروخته اند؟”

میزبان Crypto Banter ران نوینر ممکن است پاسخی برای این سوال داشته باشد. با توجه به توییت Neuner، هک ممکن است بهترین معامله ای باشد که تاکنون انجام شده است.

هک بیت فینکس بهترین معامله ای بود که تاکنون انجام شده است.

119000 بیت کوین در سال 2017 به سرقت رفت. ارزش 76 میلیون دلار.

بیت فینکس معادل دلار آمریکا (76 میلیون دلار) را در طول زمان از طریق یک توکن بازیابی به قربانیان بازپرداخت کرد.

Bitfinex 5.5 سال بعد 3.6 میلیارد دلار دریافت کرد.

76 میلیون دلار قرض بگیرید، آهسته آن را بازپرداخت کنید، 3.6 میلیارد دلار دریافت کنید. 5،5 سال.

جک نیولد، بنیانگذار Crypto Pragmatist، معتقد است که این پیامدهای بسیار زیادی برای BTC و LEO دارد. او می‌نویسد: با روش‌های فروش مانند TWAP و همچنین معاملات OTC، این احتمال وجود دارد که روی بازار بیت‌کوین دلار تأثیر زیادی نداشته باشد، اما 4 میلیارد دلار قابل تامل است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیموسیقی در متاورس تجربه های جدید و همه جانبه‌ای برای کاربران ایجاد می کند
مقاله بعدیاستراتژی جدید اپل برای پذیرش پرداخت های رمزنگاری شده به بازرگانان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید