ارزروز: بلوک داده‌های Blockchain.com نشان می‌دهد که معامله عظیم بیت کوین به ارزش 2 میلیارد دلار دوشنبه شب پردازش شد. با وجود ارزش مالی عظیم، دارنده کیف پول ناشناس فقط 0.00001713 هزینه BTC معادل 0.78 دلار پرداخت کرد.

معلوم نیست هدف از این انتقال چه بود، یا در واقع کدام شخص یا نهاد آن را تصویب کرده است. اما آنچه به خوبی می‌توان درک کرد، پتانسیل عظیم تراکنش‌های مالی با استفاده از فناوری رمز‌ارز و بلاک‌چین است.

با این حال، این اولین نمونه از معامله به این بزرگی با حداقل هزینه نیست. در آگوست 2020، یک معامله بیت کوین به ارزش 1 میلیارد دلار با هزینه اسمی تنها 4 دلار ثبت شد.

ارز فیات یا بیت کوین

تلاش برای انتقال پول با این ارزش در بازارهای سنتی فیات بی فایده است. پردازش یک انتقال بین المللی فیات اغلب یک تا چهار روز کاری طول می‌کشد. کرامزد این انتقال، شامل هزینه‌های سنگین بین 1 تا 3 درصد است. برای یک معامله به ارزش 2 میلیارد دلار، این هزینه بین 20 تا 60 میلیون دلار هزینه دارد.

در کنار این، بانک‌ها و دولت‌ها بر خلاف بیت کوین بر فعالیت زیرساخت‌های مالی تأثیر عمده ای دارند و به همین دلیل، حریم خصوصی، خودمختاری و اصول یک بازار آزاد را به طور قطع مورد تهدید قرار می‌دهند.

به گفته BitInfoChart، متوسط ​​هزینه کارمزد تراکنش در بلاک چین لایه پایه بیت کوین 0.000058 BTC (2.67 دلار) است. این میزان در دو ماه گذشته یک سطح ثابت بوده است. این اطلاعات از زمان شروع جهش صعودی بازار در اکتبر 2020 بوده و قبل از آن منتشر نشده بود.

میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

میانگین هزینه تراکنش دومین رمزنگار بزرگ بر اساس ارزش بازار ، اتریوم، چند برابر بالاتر در 0.0061 ETH (20.44 دلار) قرار دارد.

داده های فنی  نشان می‌دهد که بیت کوین صبح سه شنبه پس از ثبت پایین ترین قیمت 43،380 دلار در پی نوسانات عمده بازار  با چالشی جدی برای جبران 46،000 دلار روبرو شد.

این احساس صعودی با یک داده جدید که نشان می‌دهد ذخایر بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال در پایین ترین سطح در چند سال اخیر-مانند هزینه های معاملات-ثبت کرده است- منطبق شد. سطوحی که از زمان شروع صعود در اکتبر 2020 مشاهده نشده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیکاردانو و 200 قرارداد هوشمند در صف انتشار، اما نکته ای وجود دارد
مقاله بعدیبرایان آرمسترانگ پیش‌بینی می‌کند بیت کوین به 200 هزار دلار خواهد رسید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید