روند نزولی پایان می یابد؟

ارزروز: در روزهای اخیر همواره شاهد روند نزولی بیت کوین بوده ایم. یکی از شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای قابل‌اعتماد بیت کوین، نشان می‌دهد که ممکن است روند نزولی اخیر به پایان خود نزدیک شده باشد؛ حرکتی که باعث شد بیت کوین در عرضه دو ماه ۴۰ درصد از ارزش خود را از دست بدهد. براین اساس کوین دسک در گزارش عنوان نمود: شاخص رکود تعدیل‌شده (Entity Adjusted Dormancy) معیاری برای اندازه‌گیری نسبت ارزش کل بیت کوین‌های موجود در چرخه بازار به واحدهایی است که برای یک سال دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

از این شاخص برای سنجش آن دسته از رفتارهای بازار استفاده می‌شود که به خروج جریان پول ختم می‌شوند. در حال حاضر شاخص رکود تعدیل‌شده زیر ۲۵۰,۰۰۰ دلار است. که نشان‌دهنده بازنشانی کامل این شاخص است. گلسنود هم در گزارش دو روز پیش خود تأیید کرده بود که این اتفاق معمولاً در پایان چرخه‌های قیمتی رخ می‌دهد.

پایین‌بودن نرخ رکود تعدیل‌شده به این معنی است که نسبت ارزش بازار به ارزش واحدهایی که یک سال است دست‌نخورده باقی مانده‌اند، پایین‌تر از حد معمول است؛ این یعنی می‌توان گفت بیت کوین ارزش خرید دارد. ارزش کل بازار بیت کوین حاصل‌ضرب تعداد تمام واحدهای استخراج‌شده در قیمت لحظه‌ای هر واحد بیت کوین است. در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین ۸۰۹.۹۸ میلیارد دلار است. قیمت بیت کوین در ژوییه سال ۲۰۲۱ (تیر) به کف رسیده بود و پس از آنکه این شاخص وارد ناحیه سبزرنگ شد، یک روند صعودی تازه در بازار آغاز شد و قیمت به اوج تاریخی ۶۹,۰۰۰ دلاری رسید.

داده‌های تازه نشان می‌دهند مدتی است.که ماینرهای بیت کوین اقدام به فروش نمی‌کنند و در حال انباشت واحدهای جدید هستند. انباشت بیت کوین به این معنی است که دارندگان آن راضی به فروش در قیمت‌های کنونی نیستند. ماینر های در پنج ماه گذشته بیش از همیشه، بیت کوین انباشت کرده‌اند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمخالفان بیت کوین و دیدگاه آنان در خصوص حال حاضر و آینده رمزارزها
مقاله بعدیبازی محبوب آپلند بسیاری از گیمرهای ایران و جهان را مشغول خود نموده است

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید