بیت‌کوین بالای 100 هزار دلار رقم خواهد خورد؛ همه تحلیلگران بر این رشد باور دارند

153
ارزروز: ارزدیجیتال بیت کوین
همه تحلیلگران بر این باورند که رشد بیت کوین بالای 100 هزار دلار رقم خواهد خورد

بیت کوین 100 هزار دلاری

ارزروز: همین ماه گذشته بود. که بیت‌کوین به زیر 40 هزار دلار رفت و تازه واردان به بازار مضطرب از این نوسان به دنبال راهکاری برای برون رفت از این زیان بودند. بیت کوین ماه اکتبر در قیمتی بسته شد. که ۳ درصد از پیش‌بینی‌های ۶۳,۰۰۰ دلاری پلن‌بی کمتر بود. با این حال، پلن‌بی می‌گوید. که بیت کوین تا پایان ماه جاری میلادی روندی روبه‌رشد خواهد داشت. و می‌تواند تا ۹۸,۰۰۰ دلار اوج بگیرد. پلن‌بی یکی از مشهورترین تحلیل‌گران جامعه ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی کرد.

قیمت بیت کوین در ۳۰ روز آینده، می‌تواند ۶۰ درصد رشد کند و به ۱۰۰,۰۰۰ نزدیک شود. پیش‌بینی‌های او در مورد قیمت نهایی بیت کوین برای ماه سپتامبر بسیار دقیق و برای ماه اکتبر هم به قیمت واقعی بسیار نزدیک بود. البته در خوش‌بینانه‌ترین سناریوی این تحلیل‌گر، بیت کوین در ۶۰ روز آینده به ۲۸۸ هزار دلار خواهد رسید.

بسیاری از افرادی که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. و حتی افرادی مثل جوردن بلفورت (JordanBelfort) که به‌عنوان گرگ وال استریت شناخته می‌شود. و قبلاً منتقد این ارز دیجیتال بوده، پیش‌بینی می‌کنند. که قیمت بیت کوین به‌سرعت بالا می‌رود. و به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. علاوه براین، پیش‌بینی‌های آدام بک (AdamBac) مدیرعامل چینالیسیز (Chainalysis) و آنتوانی اسکاراموچی (AnthonyScaramucci) هم به همین صورت است. طبق بررسی‌های موسسه مطالعاتی فایندر در ماه اکتبر درصد پذیرش رمزارزها در کشور نیجریه بسیار بالاتر از سایر کشورها بود. به گزارش تجارت‌نیوز، براساس گزارش منتشر شده توسط موسسه مطالعاتی finder. در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ کشور نیجریه با ۲۴ درصد بالاترین درصد مالکیت و پذیرش رمزارزها را دارا بود. تحقیقات موسسه مطالعاتی finder نشان داد. سکه محبوب در نیجریه بیت‌کوین است. برخلاف تصورها درصد پذیرش رمزارزها در کشورهای آفریقایی زیاد است به طوری که از هر ۴ بزرگسال در نیجریه یک نفر ارز دیجیتال دارد.

بیت کوین محبوب در کشورهای جهان

در نیجریه بیت‌کوین با ۶۶ درصد مالکیت، محبوب‌ترین سکه ارز دیجیتال است. همچنین داده‌های نظرسنجی نشان می‌دهد که اتریوم با ۲۳ درصد مالکیت دومین سکه محبوب نیجریه محسوب می‌شود. اما نسبت دارندگان اتریوم در نیجریه از سایر نقاط جهان کمتر است. سومین ارز دیجیتال محبوب در نیجریه میم‌کوین مشهور یعنی دوج‌کوین است.۲۱ درصد از کسانی که در نیجریه ارز دیجیتال دارند. دوج‌کوین هم دارند. و کشور نیجریه از منظر مالکیت دوج‌کوین رتبه هشتم در میان سایر کشورها را دارد.همچنین این تحقیقات نشان داد می‌دهد که ۶۲ درصد از دارندگان ارزهای دیجیتال در نیجریه مرد هستند و مابقی آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.این روزها همه وعده بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری می‌دهند. اما باید توجه کرد که از لحاظ تاریخی بازار قبل از هر صعود یک اصلاح سخت را تجربه کرده است.

بیت‌کوین نسبت به دیروز بیش از نیم درصد ریزش کرده و در محدوده ۶۰ هزار دلار معامله می‌شود. اما برخی پروژه‌هایی که پایه بازی و فناوری متاورس دارند رشد کردند. امیر بیات، کارشناس بازار رمزارزها در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با اتفاق مهم این روزهای بازار رمزارزها گفت:. موضوع پذیرش فناوری متاورس توسط فیسبوک و حرکت جدی به سمت فناوری واقعیت مجازی یکی از مهم‌ترین اتفاقات بازار رمزارزها است. این خبر به نوعی پذیرش فناوری واقعیت مجازی و پروژه‌های رمزارزی است. که روی این فناوری کار می‌کنند. و به همین دلیل این پروژه‌ها در چند روز اخیر در بازار رمزارزها رشد کردند.این کارشناس در رابطه با تاثیرات اقدام فیسبوک گفت: به نظم این اتفاق تاثر زیادی روی فناوری بلاکچین از جمله پروژه‌های gaming و NFT دارد. فیسبوک و زیرشاخه‌هایش کابران زیادی دارند. و این اتفاق می‌تواند تاثیرات زیادی در آینده داشته باشد.

تصویب صندوق معامله SPOT بیت‌کوین

اگر صندوق معامله SPOT بیت‌کوین تصویب شود. بازار به شدت پامپ می‌شود چون صندوق‌ها وظیفه دارند. برای هر مشتری که ثبت سفارش می‌کند. بیت‌کوین خریداری کنند و همین موضوع باعث افزایش تقاضای بیت‌کوین می‌شود. از طرفی این صندوق سرمایه‌های سنتی زیادی را جذب می‌کند. سرمایه‌هایی که مارکت‌کپ بازار در مقابلشان عدد زیادی نیست. بیت‌کوین سقف تاریخی خود در محدوده ۶۴ هزار دلار را شکست اما به عقیده کارشناسان این سقف‌شکنی چندان قوی نبود. امیر بیات در رابطه با احتمالات بازار گفت: به نظرم بازار روندی صعودی دارد. اما محتمل می‌دانم که بازار قبل از رشد. قراردادهای فیوچرز که معامله LONG باز کردند را لیکویید می‌کند. در نمودار ۴ ساعته بیت‌کوین کندل‌ها در اندیکاتور بولینگرباد از سقف کانال ریزش کردند و به نظر می‌رسد میانه کانال را هم از دست بدهند. اندیکاتو مکدی هم در حال صدور سیگنال فروش است و احتمالا به بازار اصلحی موقتی و کوتاه‌مدت داشته باشد.

این کارشناس در رابطه با فرصت خرید بازار گفت: به نظرم هر گونه ریزش بازار تا محدود ۵۰ یا حتی ۴۵ هزار دلار موقتی و فرصت خرید است اما اگر بازار محدوده ۴۵ هزار دلار را از دست بدهد احتمالا وارد یک دوره اصلاح زمان‎‌بر می‌شویم. ارزش بازار رمزارزها در محدوده ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد دلار قرار دارد و به نظرم امکان این وجود دارد که بازار در محدوده ارزش بازار ۳ هزار میلیارد دلار با یک مقاومت همراه است. همانطور که بازار در ۵۰۰ روز گذشته توانسته ۲۶۰۰ درصد رشد کند الان هم اصلاح ۴۰ تا ۵۰ درصدی برای بازار محتمل است اما کارشناسان هر گونه اصلاحی را فرصت خرید می‌دانند. ویلی وو، کارشناس مطرح بیت‌کوین عقیده دارد روند صعودی بیت‌کوین همچنان ادامه دارد و احتمالا این ارز تا ۱۰۰ هزار دلار رشد می‌کند.

تحلیلگر ارشد ارزهای دیجیتال ویلی وو

عقیده دارد ممکن است روند صعودی بیت‌کوین تا یک سال دیگر ادامه داشته باشد. این کارشناس در مصاحبه‌ای برای پادکست مبانی بیت‌کوین که توسط پرستون پایش برگزار می‌‌شود خاطرنشان کرد که هولدرهای درازمدت بیت‌کوین الان ثروتمند شدند و به نظر می‌رسد فرصت خرید باز هم ایجاد می‌شود. ویلی وو عقیده دارد که عمده سرمایه‌گذاران چشم‌انداز مثبتی در رابطه با بیت‌کوین دارند و همین موضوع باعث می‌شود تا خرید قابل توجهی انجام شود و در بلندمدت تاثیر مثبتی بر بیت‌کوین داشته باشد. این کارشناس عقیده دارد نسل قبلی دارندگان بیت‌کوین در سه ماه چهارم سال گذشته با خریداران جدید بیت‌کوین که عمدتا شرکت‌ها و کمپانی‌های خصوصی بزرگ بودند جایگزین شدند و خریدهای سنگین و نگهداری بیت‌کوین توسط شرکت‌ها باعث افزایش ارزش این ارز شد.

به گزارش دیلی هودل، دفاتر خانوادگی در سال ۲۰۲۱ بیت‌کوین زیادی خریدند و سرمایه زیادی به ارز دیجیتال بیت‌کوین وارد شد. ویلی وو، پیش‌بینی کرد که سرمایه‌گذاران جدید قیمت بیت‌کوین را به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسانند. «ما اکنون در موقعیتی هستیم که همه آنهایی که در نیمه اول سال خرید کردند اکنون صاحبان بلندمدت بیت‌کوین هستند و سود زیادی هم کردند اما آن‌ها هنوز قصد فروش ندارند.» این کاشناس با اشاره به جدول داده‌های زنجیره‌ای زمانی پیش‌بینی کرد ممکن است چرخه صعودی بیت‌کوین تا سال آینده تمدید شود. او عقیده دارد در بدبینانه‌ترین حالت بیت‌کوین در نیمه اول سال آینده ۵۰ درصد رشد می‌کند. به عبارتی ویلی وو عقیده دارد که بیت‌کوین قطعا در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به کانال ۱۰۰ هزار دلاری می‌رسد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبهترین صرافی ارز دیجیتال در شرایط تحریم ایران و برخی از کشورها کدام است
مقاله بعدیسندباکس 93 میلیون دلار برای گسترش متاورس NFT خود جمع آوری می کند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید