بیت کوین سوییس؛ راه اندازی پرداخت توسط شبکه لایتنینگ

182
استفاده از شبکه لایتنینگ برای پرداخت بیت کوین در سوئیس

ارزروز: کارگزاری Bitcoin Suisse از شبکه لایتنینگ برای انجام معاملات ارزانتر و سریعتر با بیت کوین استفاده می‌کند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی مورخ 10 نوامبر، این اولین پردازشگر پرداخت ارز دیجیتال در سوئیس خواهد بود که این فناوری را یکپارچه می‌کند.

آرمین اشمید، رئیس Bitcoin Suisse Pay، این تصمیم را ستود و خاطرنشان کرد که تراکنش‌های لایتنینگ نقش مهمی در مقیاس‌پذیری اپلیکیشن‌های کریپتو و افزایش پذیرش خواهند داشت.

تراکنش‌های لایتنینگ توان عملیاتی بالاتری را در هر ثانیه به قیمت کسری از سنت ممکن می‌سازد. لایتنینگ می تواند به یک نوآوری تغییردهنده بازی برای برنامه‌های رمزنگاری تبدیل شود.

با راه اندازی این فناوری پیشرفته لایه دوم بیت کوین، مصرف کنندگان و بازرگانان با استفاده از Bitcoin Suisse و Worldline می‌توانند تراکنش های سریع تری را با هزینه های بلاک چین کمتر انجام دهند. در ادامه این اطلاعیه آمده است که این تصمیم یک گام مهم رو به جلو در تلاش های بیت کوین سوئیس برای “ترویج پذیرش گسترده تر فناوری کریپتو” است.

شبکه لایتنینگ

شبکه لایتنینگ یک شبکه غیرمتمرکز است که بر روی لایه دوم بیت کوین ساخته شده است. این شبکه از فناوری قراردادهای هوشمند برای ایجاد یک شبکه امن استفاده می‌کند. همچنین امکان تراکنش های خرد را با سرعت های بالاتر و هزینه های کمتر فراهم می‌کند. در سال 2015، جوزف پون و تادئوس پروتکل شبکه لایتنینگ را در تلاشی برای رسیدگی به مشکل مقیاس پذیری بیت کوین پیشنهاد کردند.

Worldline، همتای اروپایی بیت کوین سوئیس، می‌تواند تراکنش‌های انجام شده با استفاده از شبکه لایتنینگ را پردازش کند. به این ترتیب، مشتریان و بازرگانان از سهولت تراکنش های رمزنگاری در نتیجه ادغام شبکه لایتنینگ بهره مند خواهند شد.

لایتنینگ به دلیل استفاده توییتر، همراه با انتشار سراسری این شبکه در السالوادور، توجهات را به خود جلب کرده است.

ظرفیت کل شبکه لایتنینگ در سال 2021 شاهد “رشد انفجاری” بوده است. در ماه سپتامبر، ظرفیت شبکه به بالاترین حد خود یعنی 2904 بیت کوین رسید. این آمار افزایش 170 درصدی ظرفیت از ژانویه را نشان می‌دهد. اکنون که بزرگترین کارگزار ارزهای دیجیتال در سوئیس آن را ادغام کرده است. احتمالاً ظرفیت شبکه حتی بیشتر افزایش خواهد یافت.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبیت کوین پس از افزایش 2 هزار دلاری در عرض چند دقیقه به بالاترین حد خود رسید
مقاله بعدیپولکادات بالاتر می رود، حراج های پاراچین باعث کاهش عرضه DOT می شود

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید