گلاسنود گزارش داد قیمت بیت کوین در ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) از ۵۷,۸۵۰ دلار عبور کرد

178
ارزروز: بیت کوین
خطری سیستماتیک بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای بازارهای مالی جهانی

پیشروی مدام و مستمر

ارزروز: در یک روز از هفته ای که گذشت شبکه بیت کوین به اوج تاریخی خود در ۳۱ میلیارد دلار رسید. گلاسنود در ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) گزارش داد موجودی بیت کوین در صرافی‌های متمرکز به کمترین میزان خود در سه سال گذشته، یعنی ۲.۴ میلیون واحد رسیده است. این مسئله نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران زیادی می‌خواهند ارز دیجیتال خود را تا رسیدن به قیمت‌های بالاتر نگه دارند. برخی از فعالان حوزه ارز دیجیتال معتقدند که نهنگ‌ها به پیشواز تصویب صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین رفته‌اند و این موضوع می‌تواند باعث رشد بازار این ارز دیجیتال شود.

کوین تلگراف در گزارشی عنوان نمود که تحلیل‌های درون‌زنجیره‌ای شرکت گلاسنود (Glassnode) نشان از آن دارد که با توجه به حضور بیت کوین در قله پنج ماهه اما فعالان خواستار هودل کردن این ارز دیجیتال در طولانی‌مدت هستند. گلاسنود در بیست و نهم مهر ماه در گزارش خود عنوان نمود. افرادی که قصد دارند این ارز دیجیتال را برای طولانی‌مدت نگه دارند، بیشتر از ۱۵۵ روز است که فروشی نداشته‌اند. سرمایه‌گذاران در هفت ماه گذشته سهام خود را بیش از ۲.۳۷ میلیون بیت کوین (تقریبا ۱۳۴ میلیارد دلار با قیمت‌های فعلی) افزایش داده‌اند. این در حالی است که در همان زمان ماینرها فقط توانسته بودند ۱۸۶,۰۰۰ واحد بیت کوین استخراج کنند. گلاسنود نتیجه می‌گیرد موجودی نهنگ‌هایی که می‌خواهند بیت کوین‌های خود را برای طولانی‌مدت نگه دارند،.۱۲.۷ برابر بیشتری از واحدهایی است که در این مدت استخراج شده بودند.

افزایش فعالیت های درون زنجیره ای

گلاسنود معتقد است از زمانی که قیمت بیت کوین در ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) به ۵۷,۸۵۰ دلار رسید،.فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای هم بیشتر شده است. در ماه اکتبر (مهر) تعداد آدرس‌های فعال درون‌زنجیره‌ای ۱۹ درصد بیشتر شده و به ۲۹۱,۰۰۰ مورد رسیده است. این مسئله از زمان شروع روند صعودی بیت کوین در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) تا کنون بی‌سابقه است. با توجه به گسترش فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای،.گلاسنود پیش‌بینی می‌کند که شتاب روند صعودی قیمت بیت کوین در ادامه افزایش خواهد یافت. تاریخ نشان داده زمانی که بازارهای صعودی در مراحل اولیه خود قرار دارند، افزایش تعداد فعالان بازار با افزایش علاقه به [سرمایه‌گذاری در] بیت کوین هم‌بستگی دارد. متوسط اندازه تراکنش‌های بیت کوین به ۱.۳ واحد در هر انتقال افزایش یافته است. فعالیت سرمایه‌گذاران بزرگ هم در شبکه بیشتر شده است. در ماه اوت (مرداد) متوسط اندازه تراکنش‌ها به ۰.۶ بیت کوین در هر انتقال کاهش یافته بود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیرفتار صعودی و قله های عجیب بیت کوین در بازه 11 ساله از 1389 تا 1400
مقاله بعدیAurox به دنبال راه اندازی بهترین پلتفرم معاملاتی با مزیت‌ سیستم‌های متمرکز و غیرمتمرکز

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید