نرخ هش شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی 248.11 EH/s رسیده است

249

ارزروز: شبکه بیت کوین (BTC) تا تاریخ 12 فوریه 2022، بالاترین نرخ هش 248.11 میلیون TH/s را به ثبت رسانده است که اکوسیستم غیرمتمرکز را از طریق شبکه رو به رشدی از ماینرهای جهانی BTC ایمن می‌کند.

نرخ هش با قدرت محاسباتی مورد نیاز تجهیزات کامپیوتری ماینر برای تایید تراکنش مرتبط است. افزایش اخیر در نرخ هش شبکه BTC با بازدارندگی بازیگران بد از تایید تراکنش‌های تقلبی، امنیت.بیشتر در برابر حملات را تضمین می‌کند.

هش ریت بیت کوین
نرخ هش بیت‌کوین در ماه گذشته. منبع: YCharts

همانطور که در تصویر بالا مشهود است، نرخ هش شبکه تنها در یک روز 31.69% – از 188.40 EH/s به 248.11 EH/s – افزایش یافت. علاوه بر این، سطح نرخ هش شبکه بیت کوین در سال گذشته 54.33 درصد افزایش یافته است.

هش ریت بیت کوین
نرخ هش بیت‌کوین در سال گذشته. منبع: YCharts

پیش از این، ممنوعیت کلی استخراج و تجارت کریپتو توسط چین به نگرانی‌هایی در مورد امنیت شبکه بیت کوین منجر شد. زیرا این کشور آسیایی تا ژوئن 2021 به 34.25 درصد از کل نرخ هش استخراج بیت‌کوین کمک می‌کرد.

در حالی که ماینرها در نهایت به دیگر کشورهای دوستدار رمزنگاری پناه می‌برند، شبکه بیت‌کوین شاهد بهبود شدیدی بود. در نهایت از بالاترین رکوردهای قبلی پیشی گرفت.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت‌کوین بر اساس کشور. منبع: ccaf.io

در حال حاضر، ماینرهای مقیم ایالات متحده از نظر هش ریت جهانی شبکه بیت کوین، 35.4% بیشترین سهم را دارند.

آینده شبکه بیت کوین

بازیگران صنعت معتقدند که نرخ هش بیت کوین به رشد خود ادامه خواهد داد. علیرغم وحشت سرمایه گذاران ناشی از نوسانات قیمت BTC، کارشناسان صنعت خاطرنشان کردند که شبکه بیت‌کوین به طور قابل تاییدی قوی تر از همیشه شده است.

مایکل لویت، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Core Scientific، گفت که پیش بینی می‌کند، نرخ هش جهانی BTC با سرعتی تهاجمی رشد خواهد کرد. با این حال، او اشاره کرد که این رشد به حرکت رو به جلو قیمت بیت کوین و موفقیت زیرساخت‌های در حال ساخت بستگی دارد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلی10 پیش بینی برای Web3 و Cryptoeconomy برای سال 2022
مقاله بعدیپس از سال ها تردید و نگرانی، فرا رسیدن زمان درخشش بیت کوین

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید