انباشت بیت کوین پادشاه رمز ارزها توسط ماینرها، رکورد ماینینگ زده شد

57
ارزروز: بیت کوین
انباشت بیت کوین پادشاه رمز ارزها توسط ماینرها، رکورد ماینینگ زده شد

انباشت بیت کوین

ارزروز: مدتی است که ماینرهای بیت کوین اقدام به فروش نمی‌کنند و در حال انباشت واحدهای جدید هستند. انباشت بیت کوین به این معنی است که دارندگان آن راضی به فروش در قیمت‌های کنونی نیستند. در این خصوص کوین تلگراف گزارش داد. ماینرها بیش از هر زمان دیگری در پنج ماه گذشته، بیت کوین انباشت کرده‌اند که می‌تواند نشانه جدیدی باشد مبنی بر اینکه قیمت‌های فعلی برای فروش مناسب نیستند. ماینرها به شدت در حال انباشت واحدهای جدیدی هستند که استخراج می‌کنند. یک حساب محبوب توییتری به نام بیت کوین آرکایو (Bitcoin Archive) هم اخیراً به این شاخص پلتفرم تحلیلی گلسنود (Glassnode) و انباشت ماینرها اشاره کرده است. در دو هفته اول سال ۲۰۲۲ دارایی بیت کوین خود را به میزان قابل‌توجهی افزایش دادند.

در این بازه، بیش از ۵٬۰۰۰ بیت کوین در هر روز در دفتر ماینرها ثبت شده و در حال انباشت است. در واقع، این فرایند از پیش از رکورد ۶۹٬۰۰۰ دلاری بیت کوین در نوامبر (آبان) در حال انجام است. داده‌های بیشتر از سرویس تحلیل درون‌زنجیره‌ای کریپتوکوانت (CryptoQuant)  نشان می‌دهد که ماینرها تا چه حد دارایی‌های بیت کوین خود را پس از تحولات ماه مه (اردیبهشت) در کشور چین، پس گرفته‌اند. از این رو کل ذخایر بیت کوین ماینرها تا روز دوشنبه، ۱.۸۵۹ میلیون واحد بود که بیشترین میزان از اواخر سال ۲۰۲۰ تاکنون است. در آن زمان پس از عبور قیمت بیت کوین از رکورد قیمتی سال ۲۰۱۷، ماینرها اقدام به فروش کردند و حجم ذخایر آنها به‌شدت کاهش یافت.

داده‌های گلسنود نشان داد

داده‌های گلسنود نشان از آن دارد که روند انباشت، از زمان رسیدن بیت کوین به قیمت ۶۹٬۰۰۰ دلار شتاب گرفته است. یک ماینر کوچک و خوش‌شانس بیت کوین، تنها با ۱۲۶ تراهش بر ثانیه توان پردازشی، توانست ۶.۲۵ بیت کوین، به ارزش تقریباً ۲۶۶,۰۰۰ دلار، برای استخراج یک بلاک کامل پاداش دریافت کند. چیزی که بسیاری از صاحب‌نظران و فعالان این صنعت را شگفت‌زده کرده،.این است که احتمالاً این ماینر یک دستگاه خانگی است.و از مدل پیشرفته‌ای استفاده نمی‌کند؛.در نتیجه احتمال اینکه بتواند چنین کاری انجام دهد، بسیار کم است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبازی محبوب آپلند بسیاری از گیمرهای ایران و جهان را مشغول خود نموده است
مقاله بعدیصرافی های غیر متمرکز یا dYdX چیست و چه ویژگیهایی دارد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید