لایتنینگ نرم افزار نود را برای پشتیبانی Taproot به روز می کند

217

ارزروزلایتنینگ لبز، توسعه‌دهنده شبکه لایتنینگ (LN) بیت‌کوین (BTC)، نسخه بتا شبکه لایتنینگ Daemon (lnd) را منتشر کرد. این نسخه با پشتیبانی اضافه‌شده از آخرین به‌روزرسانی‌های پروتکل از جمله Taproot و Musig2 همراه است.

lnd یک جزء نرم افزاری است که جنبه‌های مختلفی را در LN مدیریت می‌کند، از جمله مدیریت پایگاه داده، تولید فاکتورهای پرداخت و لغو پرداخت‌ها. آخرین نسخه نرم‌افزاری با نام lnd 0.15 beta (v0.15-beta)، با هدف توانمندسازی توسعه‌دهندگان برای ایجاد راه‌حل‌هایی برای موارد استفاده بیشتر با استفاده از آخرین قابلیت‌های شبکه بیت کوین است.

در این اعلامیه، مایکل لوین، رهبر رشد محصول لایتنینگ لبز فاش کرد که بیش از 50 مشارکت کننده در راه‌اندازی اولین نسخه این شرکت در سال 2022 شرکت کردند و افزود:

این نسخه پشتیبانی کامل از Taproot را از کیف پول داخلی lnd ارائه می‌دهد و آن را به یکی از پیشرفته‌ترین کیف پول‌های Taproot امروز تبدیل می‌کند. علاوه بر این، این نسخه از یک Musig2 API آزمایشی سازگار با آخرین پیش نویس BIP پشتیبانی می‌کند.

هدف اصلی MuSig2، یک طرح چند امضایی، ایجاد امکان ایجاد کلیدهای عمومی جمعی است که می‌توانند در خروجی‌های Taproot استفاده شوند. بنابراین، توانایی مجاز کردن تراکنش‌ها با امضاهای Schnorr را معرفی می‌کند.

برخلاف نسخه‌های قبلی، نسخه بتا داده‌های اضافی را از سطل گزارش ابطال حذف می‌کند. این امر نشان‌دهنده کاهش 95 درصدی اندازه پایگاه داده در طول آزمایش اولیه بود. در حالی که به‌روزرسانی، فضایی را برای حالت‌های موجود بازیابی نمی‌کند. لوین پیش‌بینی کرد که نسخه بعدی ممکن است شامل یک ویژگی مهاجرتی باشد که می‌تواند فضای دیسک قدیمی را بازیابی کند.

لایتنینگ لبز با تعهد خود برای قابل‌اعتمادتر، قوی‌تر و ایمن‌تر کردن شبکه، کنترل بیشتری را بر اولویت‌های مسیریابی معرفی کرد. در نهایت به کاهش هزینه‌های تراکنش با شناسایی کم هزینه‌ترین مسیر کمک کرد.

شبکه بیت کوین کمترین تقاضای برق سال 2022 را با 10.65 گیگاوات (GW) در 25 ژوئن ثبت کرد. در نتیجه، قدرت محاسباتی برای استخراج بلوک‌های BTC به 199.225 اگزاهاش در ثانیه (EH/s) کاهش یافت.

تقاضای برق شبکه بیت کوین
تقاضای برق شبکه بیت کوین از 2018-2022. منبع: ccaf.io

کاهش ناگهانی تقاضای برق بیت کوین به طور مستقیم با کاهش نرخ هش مرتبط است. نرخ هش ماینینگ مطابق با قدرت محاسباتی مورد نیاز ماینرهای بیت کوین برای استخراج موفقیت آمیز یک بلوک،.یک معیار کلیدی امنیتی است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلی80000 بیت کوین از بین رفت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید