بررسی قیمت بیت کوین و اتریوم، دلیل جهش قیمت بیت کوین در هفته گذشته چه بوده است؟

110
بررسی قیمت بیت کوین

حمایت ۴۶ هزار دلاری از بیت کوین

ارز روز: پادشاه ارزهای دیجیتالی بیت کوین در روز چهارشنبه توانست بالای حمایت ۴۶ هزار دلاری قرار بگیرد. اگر در ادامه این حرکت صعودی بیت کوین بتواند از میانگین متحرک ساده خود 100SMA عبور نماید. شانس خریداران یا سرمایه‌گذاران برای یک روند صعودی دیگر تمدید خواهد شد. در این خصوص NEWS BTC در گزارشی آورده است بیت کوین طی دو روز گذشته با یک حرکت نزولی به سمت حمایت ۴۶ هزار دلاری حرکت کرده است. در این گزارش آمده است.پیش از آنکه خریداران موقعیت خود را بازیابی نمایند قیمت تا ۴۵ هزار و ۷۵۹ دلار هم پایین آمد. آنطور که پیداست بازار مشغول تشکیل یک حمایت جدید از ۴۶ هزار دلار تا ۴۶ هزار و ۴۰۰ دلار خواهد بود.

بر این اساس و در جریان بازیابی قیمت در ابتدا بیت‌کوین مقاومتهای ۴۷ هزار و ۲۰۰ و ۴۷ هزار و ۵۰۰ را شکست. به عبارتی می توان گفت که یک خط روند نزولی در این ناحیه مقاومتی را تشکیل داده بود.که با عبور از ۴۷ هزار و ۲۰ دلار این مانع هم پشت سر گذاشته شد. اما در ادامه این روند سرمایه‌گذاران نتوانستند از ۴۸ هزار و ۵۰۰ دلار به میانگین متحرک 100 ساعته عبور نمایند. از این رو قیمت در برخورد با ۴۸ هزار و ۲۵۰ دلار میانگین متحرک ساده سد ساعت و سطح ۵۰% اصلاحیه فیبوناچی با یک مقاومت قدرتمند روبرو شد.

سطوح فیبوناچی

می توان گفت در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر پایه حرکت کاهشی قیمت از ۵۰ هزار و ۷۸۵ دلار تا ۴۵ هزار و ۷۵۹ دلار تنظیم شده است.با افزایشی شدن بازار نزدیکترین مقاومت در ۴۸ هزار و صد دلار خواهد بود و اولین مقاومت کلیدی نیز در ۴۸ ۱۲۵۰ دلار است.پس از این مقاومت نیز می توان گفت در ۴۸ هزار و ۸۰۰ دلار و سطح 8/61% درصد اصلاحی فیبوناچی به عنوان مقاومت های پیش روی قیمت عمل خواهد کرد.

بررسی ها حاکی از آن است که بسته شدن کندل قیمت بالای ۴۸ هزار و ۸۰۰ دلار، می تواند مسیر را برای ادامه روند افزایشی هموار نماید. پس از آن ۵۰ هزار دلار مقاومت کلیدی پادشاه ارزهای دیجیتال بیت کوین خواهد بود. و عبور از آن می‌تواند به افزایش شتاب صعودی قیمت منجر شود. اگر پادشاه رمز ارزها نتوانند مقاومت ۴۸ هزار و ۸۸۰ دلاری را پشت سر بگذارد ممکن است یک اصلاح نزولی در بازار آغاز گردد. با نزولی شدن بازار، نزدیکترین حمایت در محدوده ۴۷ هزار و ۵۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت کلیدی در محدوده چهره هزار دلار شکل گرفته است. اصلی ترین حمایت سطح ۴۶ هزار دلار خواهد بود. شکسته شدن این سطوح در ادامه می‌تواند به افزایش شتاب نزولی قیمت در کوتاه مدت منجر شود. شاخص مکدی MASD به آرامی در حال خروج از محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی RSI هم بالای سطح ۵۰ قرار دارد. در مجموع می توان گفت ۴۷ هزار و ۲۰۰ دلار و ۴۶ هزار دلار حمایتهای کلیدی پادشاه ارزهای دیجیتالی هستند و ۴۸ هزار و ۲۵۰، ۴۸ هزار و ۸۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار هم به عنوان مقاومت های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

اتریوم به ۴ هزار دلار باز می گردد

دومین رمز ارز بازار در حال ایجاد یک حمایت جدید در نزدیکی ۳۶۶۰ دلار است. روند قیمت دو روز گذشته این ارز صعودی بوده است. اما برای روند صعودی نیاز است مقاومت ۳ هزار و ۹۲۰ دلاری شکسته شود. به گزارش نیوز BTC دومین رمز ارز بازار اتریوم از روز دوشنبه حرکت کاهشی خود را با سقوط در کانال ۳ هزار و ۸۰۰ دلار گسترش داد و در ادامه در کف ۳ هزار و ۶۶۰ دلار و ۳۷۰۰ دلار شکل گرفت اما در حال حاضر اصلاحی سعودی موجب شد تا روند بهتری را دومین روز از بازار طی کند به عبور از قیمت ۳۸۰۰ دلار مقاومت اتریوم خط روند نزولی روی نمودار و سطح ۶ / ۲۳ درصد اصلاحیه فیبوناچی شکسته شد گفتنی است در این تحلیل سطح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت است ۴ هزار و ۱۷۵ دلار تا کف ۳۶۶۵ دلاری تنظیم شده است.

قیمت ارز بازار در سطح ۳ ۱۸۸۰ دلار با یک مانع مواجه خواهد بود و پس از آن سه هزار و ۹۲۰ دلار به عنوان مقاومت کلیدی قیمت این رمز از عمل خواهد کرد تقریباً با سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی یک ناحیه قرار گرفته است شکسته شدن مقاومت ۳۹۲۰ دلاری می‌توانند مسیر را برای ادامه روند صعودی بازار باز نماید.

مقاومت و حمایت

داده ها حاکی از آن است مقاومت بعدی پیش روی خریداران در ۴ هزار دلار خواهد بود. عبور از این مقاومت می‌تواند نشانه هایی برای یک روند صعودی قدرتمند دیگر باشد. البته می توان انتظار داشت قیمت تا ۴۲۵۰ دلار نیز رشد نماید. البته اگر در ادامه سرمایه گذاران نتواند مانع ۳۹۲۰ دلاری را پشت سر بگذارند.و روند بازار مجدداً نزولی شود نزدیکترین حمایت به احتمال خیلی زیاد در محدوده ۳۸۲۰ دلاری خواهد بود. حمایت کلیدی قیمت در ۳۷۲۴ شکل گرفته است.و شکسته شدن آن می تواند به سقوط عمیق تر قیمت منجر شود. حمایت کلیدی بعدی به احتمال زیاد در کانال ۳ هزار و ۶۶۰ دلار است. و اگر این ست هم از دست برود و فروشندگان احتمالاً حمایت ۳۰۱۵ دلاری را مورد بررسی مجدد قرار خواهند داد. شاخص مکدی MACD به آرامی در حال ورود در محدوده افزایشی قیمت‌هاست.و شاخص قدرت نسبی RSI نیز در بالای سطح ۵۰ قرار دارد. از این رو می‌توان گفت کانال ۳۷۲۰ دلار حمایت کلیدی اتریو.و ۳۹۲۰ دلار مقاومت پیش روی دومین رمز ارز بازار خواهد بود.

حجم خرید بیت کوین در دو سال قبل بی سابقه است

بررسی‌ها نشان می‌دهد که خریداران خورد در بازار رمز ارزها با سرعت قابل توجهی در حال انباشت بیت کوین هستند. دلیه دل در گزارشی به نقل از ویلی وو تحلیلگر ارزهای دیجیتال عنوان کرده است. پس از شیوع پاندمی کرونا در مارس ۲۰۲۰ بسیار خیره کننده است. ویلی وو در توییتر خود نوشت خریداران خرد پادشاه ارزهای دیجیتالی به دنبال انباشت سرمایه های خود هستند.  معامله‌گران خرد که سرمایه کمی در اختیار دارند با سرعتی که در دوران سقوط بازار پس از همه گیری کرونا بیت کوین انباشت می کردند.در جریان ریزش اخیر هم مشغول خرید واحدهای جدید هستند.

به عبارت دیگر به گفته این تحلیلگر بازار رمز ارزها آخرین باری که خریداران خرد.با این شدت در کف قیمتی خرید کردن مربوط به سقوط دو سال قبل می باشد. این تحلیلگر ارشد با با بیش از ۹۲ هزار دنبال کننده در توییتر نموداری منتشر کرد.که در آن نشان می‌دهد درهای بیت کوین یا خریدارانی که تاکنون علاقه زیادی به فروش نشان دادن.در گذشته چگونه در کف های قیمتی اقدام به خرید کردن و اکنون چه رفتاری از خود نشان خواهند داد.

براساس گفته‌های بیلی، تحلیلگر آنچین، وقتی میزان انباشت‌های بلندمدت بیت‌کوین به اوج خود می‌رسد قیمت تمایل به روندی افزایشی دارد. این موضوع به پوزیشن های بلندمدت اجازه می‌دهد تا بیت‌کوین خود را در اختیار خریداران کوتاه‌مدت تازه وارد قرار دهند. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با ۳درصد رشد توانست در کانال ۴۸ هزار و ۴۷۰ دلار قرار بگیرد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیUpland : راهنمای کامل توکن اسپارک برای ساخت و ساز در آپلند
مقاله بعدیآوالانچ با خروج از الگوی پرچم گاوی چشم به افزایش 60 درصدی دارد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید