ادوارد اسنودن : بیت کوین با وجود سرکوب دولت ها قوی تر شد

128
اظهار نظر اسنودن در مورد بیت کوین

ارزروز: به گفته ادوارد اسنودن علیرغم افزایش نظارت در مورد ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان، بیت کوین شکننده نخواهد بود. مامور سابق آژانس اطلاعات امریکا در توئیتر روز یکشنبه اعلام کرد که بیت کوین در پی ممنوعیت‌های دولت و سیاست‌های ضد رمزنگاری قوی تر شده است.

توییت  اسنودن به اظهارات خود در 13 مارس 2020 اشاره کرد. در بحبوحه سقوط پنجشنبه سیاه که بازار ارز دیجیتال و سهام از همه گیری ویروس کرونا دچار بحران شد. سقوط 50 درصدی بیت کوین بر اسنودن تأثیری نداشت و اظهار داشت که این برای اولین بار است که “احساس می‌کند وقت خرید بیت کوین است”.

اسنودن روز یکشنبه در توئیتر خود نوشت. “از آن زمان، علیرغم هماهنگ دولتها برای تضعیف ارز دیجیتال، ارزش آنها بیش از 10 برابر شده است.” در جریان سقوط پنجشنبه سیاه در مارس 2020، بیت کوین به 3800 دلار سقوط کرد اما از آن زمان تا کنون به بالاترین سطح خود در حدود 64800 دلار رسیده است.

افزایش فشار دولت ها

ادوراد اسنودن اشاره کرد در سال 2021 یک سال گسترده برای سرکوب بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است. به ویژه در چین، مقامات در حال افزایش سیاست‌های منفی علیه ارز دیجیتال هستند. چندین ماینر بیت کوین از چین خارج شده و سخت افزار خود را به مکانهای خارج از کشور منتقل کرده اند. تعطیلی فعالیت ماینیگ در چین حتی به طور موقت باعث کاهش گسترده هش ریت بیت کوین شد.

اسنودن اضافه کرد احساسات ضد بیت کوین نیز در واشنگتن رایج است. به طوری که برخی از اعضای کنگره از شعارهای منفی در مورد ارزهای رمزنگاری شده حمایت می‌کنند. آنها در عین حال خواستار قوانین سختگیرانه تر هستند.

نهادهای نظارتی مانند گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نیز خواستار قوانین سختگیرانه تری برای ارزهای رمزنگاری شده شده اند. به گفته منتقدان ارز دیجیتال می‌تواند نوآوری‌های دیجیتالی را در آمریکا از بین ببرد.

ادوارد اسنودن گفت: در همین حال، پذیرش بیت کوین همچنان در حال رشد است. حتی برخی دولت‌ها نیز ارزهای رمز پایه را پذیرفته اند. السالوادور به تازگی به عنوان اولین کشوری که BTC را به عنوان وجه قانونی پذیرفت، در تاریخ ثبت شد. اقدامی که می‌تواند پیامدهای قابل توجهی در سراسر آمریکای مرکزی و جنوبی داشته باشد.

ادوارد اسنودن حتی قبلاً در مورد قانون بیت کوین السالوادور اظهار نظر کرده بود. وی اظهار داشت که سایر کشورها می‌توانند برای پذیرش BTC به عنوان دارایی ذخیره مشوق شوند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیواژه های پرکاربرد در بازار رمز ارزها یا همان صنعت ارزهای دیجیتال قسمت ششم
مقاله بعدیبرزیل قصد دارد مجازات مربوط به جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید کند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید