بهترین بازی های بلاک چین برای بازی و کسب درآمد در سال 2021

966
صنعت بازی های رمزنگاری
بازیهای بلاک چینی با پاداش بیت کوین

ارزروز: بازی سریعتر از همیشه در حال رشد است. ارزش صنعت game در حال حاضر 173 میلیارد دلار است. شاخص‌های بسیار مثبت نشان می‌دهد که در 5 سال آینده از مرز 300 میلیارد دلار عبور خواهد کرد. پشت این رونق، افزایش بازیکنان جدید، به ویژه در سیستم عامل‌های تلفن همراه، وجود دارد که بازی را برای تجربه 2.6 میلیارد گیمر در سراسر جهان به تجربه ای کاربردی تر و آسان تر تبدیل کرده است.

بازی

اما برای بسیاری، آنلاین بودن فقط برای سرگرمی دیگر محرک اصلی نیست. به قول معروف، زمان پول است و بازیکنان مطمئناً متوجه شده اند که سرمایه گذاری بزرگی در تجربیات مجازی با بازدهی اندک انجام می‌دهند. بنابراین آنها به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد از سرگرمی خود هستند. با این حال، فراتر از دنیای eSports، حتی فرصت‌های زیادی برای بازیکنان معمولی وجود نداشته است تا از تلاشی که برای game انجام می‌دهند پول نقد دریافت کنند.

ظهور بازی‌ها در بستر بلاک چین با افزایش گیمر و نه توسعه دهنده صنعت game را متحول کرده است. بازی‌های رمزنگاری شده play-to-earn روندی است که نباید از آن غافل شد. اما قبل از اینکه سراغ جزئیات برویم، ارزش دارد به درک نحوه کار آنها بپردازیم.

 

بازی‌های بلاک چین چیست؟

بلاک چین نوعی دفتر کل است که به عنوان سیستم ضبط و ذخیره اطلاعات عمل می‌کند و نمی توان آن را هک، دستکاری یا تغییر داد. اساساً سابقه معاملات یک شبکه در دسترس عموم است. بلاک چین از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم قدرت می‌گیرد و دنیایی از امکانات را در اقتصادهای مجازی باز می‌کند. توسعه دهندگان game مطمئناً به این پتانسیل پی برده اند.

به طور معمول، اکثر بازی‌ها دارای بازارهایی هستند که در آن کاربران می‌توانند اقلامی مانند سلاح، آواتار و جعبه‌های جایزه را خریداری و مبادله کنند. اما آنها ممکن است مالک هیچ کدام نباشند، حتی اگر پول واقعی آن را پرداخته باشند. این امر به این دلیل است که در بیشتر بازی‌ها، توسعه دهندگان از یک مدل متمرکز پیروی می‌کردند. به این معنی که آنها کنترل کاملی بر پویایی game از خط داستانی گرفته تا دارایی‌های بازی جمع آوری شده توسط بازیکنان داشتند. از آنجا که همه متعلق به یک نهاد است، بازیکنان مالکیت واقعی حساب‌ها و اقلام خود را ندارند. محدودیت‌های دیگری نیز در ارتباط با این مدل وجود دارد، از جمله عدم شفافیت و امکان دستکاری مکانیزم بازی.

بلاک چین برای اولین بار بازارهای مجازی غیرمتمرکز و عادلانه ای را معرفی کرد. جایی که بازیکنان حرف واقعی را می‌زنند زیرا شرکت‌های بازی دیگر کنترل کامل تجربه بازی را ندارند. پتانسیل بلاک چین در بازی‌ها فراتر از تقویت اقتصاد مجازی است:

مالکیت واقعی

بازی‌های مبتنی بر بلاک چین بازیکنان را قادر می‌سازند تا مالکیت واقعی و کنترل کامل بر دارایی‌های درون بازی خود را داشته باشند. دارایی‌ها معمولاً با NFT نشان داده می‌شوند.

Metaverses و قابلیت همکاری

با پیوند دادن توکن‌های بلاک چین به دارایی‌های درون بازی، بازیکنان می‌توانند آنها را در بازارهای مختلف game که در بلاک چین میزبانی شده اند، معامله کنند.

تجربه عادلانه

بلاک چین امکان ایجاد اکوسیستم‌های باز، توزیع شده و شفاف را فراهم می‌آورد. بازیکنان و نه شرکت‌های بازی‌ساز وظیفه پویایی بازی را بر عهده دارند و گیمرها می‌توانند به تغییرات رای مثبت دهند. این همچنین مانع از خراب شدن تجربه افراد فریبکار می‌شود.

خلاقیت نامحدود

هنگامی که یک بازی بر روی سرور متمرکز اجرا می‌شود، توسعه دهندگان می‌توانند در هر زمان تصمیم بگیرند که آن را خاموش کنند. با استفاده از بلاک چین، بازیکنان می‌توانند بازی خود را ادامه دهند حتی اگر توسعه دهندگان دیگر درگیر آن نباشند و به طور طبیعی بازی‌ها را با روایت‌ها و دارایی‌های جدید توسعه دهند.

در سال 2017، CryptoKitties با اجازه دادن به کاربران برای خرید، فروش و ایجاد انواع مختلف بچه گربه‌های مجازی در قالب NFT که هر بچه گربه مجازی را به یک کلکسیونی منحصر به فرد تبدیل می‌کند، محرک اصلی این انقلاب شد. هرچه بچه گربه نادرتر باشد، ارزش آن بیشتر است (گران ترین گربه کریپتوکیتن به قیمت 172،000 دلار فروخته شد).

آیا می‌توان از بازی‌های بلاک چین کسب درآمد کنیم؟

همانطور که گفته شد، دو ویژگی وجود دارد که بازی‌های بلاک چین را منحصر به فرد می‌کند. 1.ادغام ارزهای رمزنگاری شده که برای پرداخت‌های درون پلتفرمی استفاده می‌شوند 2.استفاده از NFT‌ها. NFT‌ها یک گام مهم رو به جلو هستند زیرا به کاربران اجازه می‌دهند دارایی‌های منحصر به فردی داشته باشند که می‌تواند با سایر بازیکنان در یک بازی معامله شود یا بین پلتفرم‌ها منتقل شود. و درست مانند اقتصادهای واقعی، می‌توانید از بازارهای داخل بازی‌های بلاک چین درآمد کسب کنید.

بازی کن پول بگیر

البته برخی فقط برای سرمایه گذار شدن وارد دنیای بازی شده اند، در حالی که برخی دیگر آن را به شغل تمام وقت خود تبدیل کرده اند.

چگونه می‌توان بازی‌های بلاک چین را شروع کرد؟

از آنچه تا به حال خوانده اید مطمئن شده اید که وقتش شده آستین‌ها را بالا زده و شروع کنید؟ بیایید بررسی کنیم: ابتدا به رایانه یا دستگاه تلفن همراه نیاز دارید. به اندازه کافی آسان است، درست است؟ سپس باید یک صرافی ارز دیجیتال انتخاب کنید تا پول خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. همچنین، ممکن است بخواهید خرید اتر را در نظر بگیرید زیرا اکثر بازی‌های رمزنگاری بر اساس بلاک چین اتریوم است. خوب، حالا که مقداری اتر دارید، با آن چه خواهید کرد؟ همان کاری که با پول فیزیکی انجام می‌دهید. مکانی برای ذخیره و ایمن نگه داشتن آن پیدا کنید. اینجاست که باید کیف پول دیجیتالی را باز کنید و باز هم، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. حال تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب یک بازی است و همه چیز آماده است.

برترین بازی‌های بلاک چین 2021

در مقایسه با صنعت بازی‌های سنتی، بازی‌های بلاکچین هنوز هم اول راه است. اما این بدان معنا نیست که می‌توان آن را مسخره کرد. در حال حاضر صدها بازی رمزنگاری وجود دارد و آنها به آرامی میلیون‌ها بازیکن (و مقدار زیادی پول) را در خود دارند.

بنابراین در اینجا نگاهی اجمالی به پیشتازان و مهم ترین بازی‌های رمزنگاری خواهیم پرداخت:

بازی Axie Infinity

بازی اکسی اینفینیتی

پادشاه بی چون و چرا همه بازی‌های رمزنگاری، اکسی اینفینیتی، NFT‌ها را به سطح استراتوسفری رسانده است. این بازی که برخی آن را به عنوان تجربه‌ای شبیه به Pokemon توصیف کرده‌اند، توسط Axies (یا موجودات دیجیتالی) پر شده است و هر کدام یک NFT هستند. بازیکنان می‌توانند Axies را خریداری، مبادله و پرورش دهند. همچنین از آنها برای نبرد با بازیکنان یا تیم‌های دیگر در مسابقات فصلی استفاده کنند. ارزش اکسی‌های کمیاب هزاران دلار است.

یک قطعه زمین مجازی به تازگی 1.5 میلیون دلار فروخته شده است. چیزی که AxieInfinity را از دیگر پلتفرم‌های بازی متمایز می‌کند، اقتصاد مجازی پررونق آن است. جایی که توکن‌های درون بازی(SLP) و (AXS) شاهد پیشرفت‌های عظیمی (تا همین اواخر تا 5700 درصد) هستند. برخلاف دیگر بازی‌های معروف، Axie همچنین بازیکنان را تشویق می‌کند تا پول خود را برداشت کنند. در نهایت، AXS را می‌توان به Ether یا fiat تبدیل کرد. این بازی در برخی از کشورها، به ویژه در فیلیپین، از موفقیت خاصی برخوردار بوده است. جایی که برای بازیکنان از یک بازی پر هیایو به یک شغل تمام وقت تبدیل شده است.

بازی Blankos Block Party

بازی Blankos

این بازی به شما اجازه می‌دهد تا شخصیت‌های رنگارنگ خود را در قالب اسباب بازی‌های دیجیتالی وینیل با تمرکز بر طرح‌های سفارشی ایجاد کنید. همچنین به کاربران امکان می‌دهد تا دنیای مجازی را بسازند و در آنها کاوش کنند. جایی که می‌توانند “Blankos” منحصر به فرد را جمع آوری کنند، به ماموریت‌ها بپیوندند و بخشی از بازی‌های تیمی باشند(“Block Parties”). نسخه محدود Blankos برای سرمایه گذاران جذاب بوده است، به ویژه با توجه به موفقیت مشارکت با نام‌هایی مانند Deadmau5 و Burberry.

بازی Upland

بازی Upland

این بازی مبتنی بر بلاک چین به کاربران امکان خرید، فروش و تجارت زمین مجازی را می‌دهد که با دنیای واقعی ترسیم شده است. “صاحبخانه‌های دیجیتالی” می‌توانند ملک بسازند و سکه UPX کسب کنند. این پروژه شهرهای سان فرانسیسکو و نیویورک را ترسیم کرده است و به شما امکان می‌دهد ملک‌های مجازی را برای فروش در ارتباط با آدرس‌های واقعی در این شهرها خریداری کنید. اخیراً، بازی یک برنامه بتا Property-to-USD را اجرا کرد که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا املاک را به دلار واقعی بفروشند.

Mobox

بازی های mobox

این گزینه free-to-play، بازی را با منابع مالی غیر متمرکز Defi ترکیب می‌کند و بر روی Binance smart chain اجرا می‌شود. توسعه دهندگان Mobox گفته اند که این رویکرد بازی را به GameFi به عنوان بستری که در آن بازیکنان و سرمایه گذاران می‌توانند در یک مکان به بازی‌های بلاک چین‌های مختلف دسترسی داشته باشند، نزدیک می‌کند. هدف اصلی بازی این است که بازیکنان بتوانند آزادانه در بازی‌های NFT شرکت کنند و با بازی درآمد کسب کنند. توکن MBOX برای پردازش معاملات، شرط بندی و حکمرانی به منظور تأثیر بر توسعه و تخصیص منابع در اکوسیستم MOBOX استفاده می‌شود. در حال حاضر، سه بازی بر روی پلتفرم موجود است و انتظار می‌رود دو بازی دیگر نیز به زودی معرفی شوند.

بازی Lightnite

بازی lightnite

Lightnite توسط همان تیم  Bitcoin Satoshi’s Games توسعه یافته است. به عنوان یک بازی Battle Royale شبیه به Fortnite تعریف شده است. این بازی آنلاین چندنفره به بازیکنان بیت کوین پاداش می‌دهد تا به بازیکنان دیگر شلیک کنند و تراکنش‌های خرد به طور کامل توسط شبکه Lightning انجام می‌شود. بازیکنانی که بر بازی تسلط دارند و بازیکنان بیشتری را شلیک می‌کنند، شانس بیشتری برای کسب بیت کوین بیشتر دارند. از سوی دیگر، بازیکنانی که ضربه می‌خورند مجازات می‌شوند و بیت کوین را از دست می‌دهند. همه دارایی‌های درون بازی را می‌توان از طریق یک بازار NFT – پلت فرم Elixir Marketplace – رمزگذاری و مبادله کرد.

بازی Gods Unchained

بازی gods unchained

به عنوان یکی از بازی‌های متعددی که از Magic: The Gathering الهام گرفته شده است، شباهت زیادی به Hearthstone دارد. کاربران برای مبارزه و شکست حریفان عرشه و کارت بازی می‌سازند. به عنوان یک بازی مبتنی بر بلاک چین، بازیکنان می‌توانند به طور کامل صاحب کارت‌هایی شوند که برنده می‌شوند و به دلخواه آنها را می‌فروشند یا معامله می‌کنند. مانند بازیهای ورقهای کلکسیونی فیزیکی، برخی از کارتها بسیار نادر هستند و می‌توانند صدها هزار دلار ارزش داشته باشند. برای بازیکنان مبتدی که آماده انجام همه چیز نیستند، یک گزینه رایگان برای بازی وجود دارد.

بازی CryptoKitties

بازی CryptoKitties

شاید یکی از اولین بازی‌هایی باشد که توجه کاربران را به پتانسیل بازی‌های بلاکچین جلب کرده و درهای بازار کالاهای کلکسیونی را باز کرده است، اما CryptoKitties همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است. کاربران می‌توانند گربه‌های کارتونی دوست داشتنی با سطوح مختلف نادر بخرند، پرورش دهند و تجارت کنند. مانند دیگر بازی‌های بلاک چین، شما صاحب گربه‌ها هستید و می‌توانید آنها را آزادانه بفروشید. CryptoKitties یک بازی بسیار ساده اما اعتیاد آور است. با این حال، خرید و پرورش بچه گربه‌های جدید تا حدودی هزینه‌های بالایی برای اتر دارد که می‌تواند کیف پول شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

بازی Splinterlands

بازی Splinterlands

بازی دیگری که یادآور بازی‌های Pokemon، Yugi-oh و Magic، Splinterlands است. نمونه موفقی از یک تجربه مبارزه با کارت با اقتصاد بازی محور است. همه کارت‌ها و بسته‌ها دارای ارزش واقعی هستند و می‌توان آنها را آزادانه معامله کرد، و یادگیری بازی ساده و آسان است. بازیکنان می‌توانند کارت‌های جدید را از طریق فروشگاه رسمی بازی یا در بازار خریداری کنند. Splinterlands دارای گسترش‌ها و به روز رسانی‌های مکرر است و تعداد زیادی از بازیکنان را در این راه جذب می‌شوند. کارت‌های کمیابی در به روزرسانی‌های اخیر منتشر شده اند و بازی را به چشم انداز جذاب تری برای بازیکنان تبدیل کرده است.

بازی Sandbox

بازی Sandbox

بازیکنان در این دنیای مجازی یا metaverse می‌توانند صاحب زمین شوند، بسازند، بازی کنند و در تجربیات مجازی شرکت کنند. با در اختیار داشتن یک قطعه سندباکس زمین مجازی، می‌توانید از تجربیاتی که در metaverse ایجاد می‌کنید درآمدزایی کنید. می‌تواند برای هنرمندان یا توسعه دهندگان کوچک که با موتورهای بازی دیگر راحت نیستند، فعالیت جالبی باشد. همه ویژگی‌های Sandbox را می‌توان با استفاده از توکن SAND خرید و فروش کرد. در نهایت بازیکنان در گسترش مداوم این متاورس سهیم هستند. بازیکنان علاوه بر خرید و فروش زمین مجازی، می‌توانند NFT‌هایی را خریداری کنند که می‌تواند برای سفارشی کردن آواتار آنها استفاده شود. Sandbox به اندازه Minecraft و Roblox محبوب شده است و تمرکز زیادی بر ایجاد یک جامعه پررونق از کاربران دارد که می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند و ایده‌های خود را برای ایجاد نوآوری‌های بیشتر در سراسر سیستم عامل ایجاد کنند.

بازی Cryptopop

بازی Cryptopop

برای بسیاری از بازیکنان، این بازی ممکن است آشنا به نظر برسد. و در واقع، Cryptopop از بازی بسیار محبوب Candy Crush الهام می‌گیرد. بازیکنان می‌توانند با تطبیق نمادهای ارزهای رمزنگاری شده در صفحه نمایش امتیاز کسب کنند. هرچه میزان مسابقات بیشتر باشد، تعداد امتیازات بیشتر انباشته شده و اهداف با توجه به سطوح قفل شده تغییر می‌کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند هنگام شرکت در بازار درون بازی، درآمد بیشتری کسب کنند. جایی که می‌توانند آشکارا با سایر بازیکنان تجارت کنند. Cryptopop از اتر و پاپ کورن به عنوان ارزهای اصلی خود استفاده می‌کند.

بازی Illuvium

بازی Illuvium

در حالی که از نظر فنی هنوز یک بازی هنوز منتشر نشده است، اما توجه زیادی را به خود جلب کرده است. Illuvium این وعده را می‌دهد که اولین بازی AAA بر روی اتریوم خواهد بود. اما یک چیز واضح است: Illuvium دلایل مناسبی برای جلب توجه گسترده دارد. این بازی جنگی فانتزی جهان باز بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. در این بازی موجوداتی موسوم به Illuvials وجود دارند که هرکدام دارای توانایی‌ها، کلاس‌ها و دسته بندی‌های متفاوت هستند. بازیکنان می‌توانند آنها را بگیرند و از آنها بخواهند با دیگر Illuvials مبارزه کنند. یا آنها می‌توانند موجودات خود را در ازای توکن ILV بفروشند. برخلاف بسیاری از بازی‌های دیگر، 100٪ سود بازی به بازیکنان و ذینفعان باز می‌گردد.به بازیکنان این حق داده می‌شود که در تصمیمات مربوط به محصول از طریق DAO ایلووین رای دهند.

چرا باید بازی‌های رمزنگاری را امتحان کنید؟

هیچ چیز جدیدی در مورد بازیکنانی که می‌خواهند از توانایی‌های بازی خود و زمان سپری شده در مقابل صفحه نمایش درآمد کسب کنند، وجود ندارد. بازی بلاک چین درها را کاملاً باز می‌کند. نه تنها می‌توانید در اقتصادهای مجازی شفاف و عادلانه درآمد کسب کنید، بلکه مالکیت واقعی دارایی‌های بازی را نیز در اختیار خواهید داشت. همچنین با مشارکت در اکوسیستم جامعه محور (DAO) و شنیدن صدای خود در بازی‌های مرتبط، عملاً ذینفع هستید. تصمیمات هیچ کدام از اینها در بازی‌های سنتی و متمرکز امکان پذیر نبود. با ظهور بیشتر بازی‌های رمزنگاری، انگیزه بیشتر بازیکنان برای پیوستن به تجربیات مجازی عادلانه تر و شفاف تر می‌شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپنج هزار رمز ارز جدید در بازار ارزهای دیجیتال طی یک سال اخیر
مقاله بعدیجایگزینی ارزهای دیجیتال به جای سوئیفت!؟ شورای آتلانتیک بررسی می‌کند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید