آوالانچ پس از %80 افزایش با خطر اصلاح مواجه است

196
احتمال اصلاح مجدد توکن آوالانچ

ارزروز: بهبود آوالانچ (AVAX) برای هفته سوم نیز ادامه یافت. عمدتاً در پی افزایش مشابه در دارایی‌های ارزهای دیجیتال.

در روز پنج‌شنبه، قیمت AVAX نزدیک به 16 درصد افزایش یافت و به 96.50 دلار رسید که بهترین سطح از 14 ژانویه 2022 بود. این حرکت عظیم به عنوان بخشی از بازگشت بود که از 22 ژانویه شروع شد. پس از آن که توکن آوالانچ تا نزدیکی 53 دلار کاهش یافت. در نتیجه، بازگشت خالص AVAX به بیش از 80٪ رسید.

نمودار قیمت آوالانچ
نمودار قیمت روزانه AVAX/USD. منبع: TradingView

رشد شبکه ترس اقتصاد کلان را خنثی می‌کند

بازارهای ارزهای دیجیتال از ابتدای سال 2022 به دلیل ارزیابی سرمایه گذاران از سیاست‌های پولی فدرال رزرو، تحت تأثیر قرار گرفتند. پس از رسیدن به رکورد 150 دلار در نوامبر 2021، توکن آوالانچ 65 درصد از ارزش خود را در  “زمستان ارز دیجیتال” از دست داد.

به طور مشابه، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) به ترتیب 52 و 57 درصد از رکورد خود در نوامبر 2021 سقوط کردند. اما آنها تقریباً نیمی از ضررهای خود را در اواخر ژانویه 2022 جبران کردند. در نتیجه سایر ارزهای دیجیتال، از جمله AVAX نیز به دنبال جبران هستند.

قیمت AVAX نیز افزایش یافت زیرا شبکه آوالانچ به عنوان یک پروژه بلاک چین مستقل رشد گسترده‌ای را در پایان سال 2021 گزارش کرد.

تعداد آدرس‌های فعال روزانه شبکه به 70000 آدرس در روز در سه ماهه چهارم در مقابل 10000 آدرس در روز در سه ماهه سوم بود. همچنین افزایش 714 درصدی در کل ارزش قفل شده (TVL) که سریع‌ترین رشد در میان رقبای خود در لایه 1 و  2  پس از ورود پروتکل‌های پیشرو اتریوم، Aave و Curve به اکوسیستم آن بود.

ارزش قفل شده آوالانچ
ارزش کل قفل شده آوالانچ در مقابل رقبا. منبع: TradingView

جالب اینجاست که شبکه آوالانچ در سه ماهه چهارم علیرغم کاهش ارزش خالص بازار خود در همان دوره رشد کرد. این موضوع نشان می‌دهد AVAX صرفاً به تلاطم در کریپتو و به نوبه خود بازارهای جهانی، تحت رهبری به اصطلاح عصبانیت‌های فدرال رزرو واکنش نشان داده است.

اما گزارشی که توسط محققان Messari، چیس دیونز و جیمز تراتمن تهیه شده بود، به پذیرش بالاتر AVAX در  سه ماهه آینده اشاره کرد. این برنامه به Avalanche Rush، یک برنامه تشویقی استخراج نقدینگی 180 میلیون دلاری که.در آگوست 2021 راه اندازی شد، به دلیل توانایی آن در جذب مشارکت کنندگان بیشتر در شبکه اشاره کرد.

در این گزارش آمده است:

«در حالی که Avalanche Rush ممکن است به عنوان کاتالیزوری برای رشد اکوسیستم و راه‌اندازی پروژه‌ها و مشارکت‌های بیشتر ادامه دهد، پیشرفت‌های فن‌آوری قابل‌توجهی برای تیم‌هایی که پلتفرم اصلی Avalanche را توسعه می‌دهند در افق است و برای توانایی شبکه برای حفظ رشد بیشتر حیاتی است.»

چشم انداز فنی AVAX

حرکت صعودی اخیر AVAX با فروش نزدیک به مقاومت چند ماهه خط روند نزولی مواجه شد.

به طور خاص، مقاومت به عنوان بخشی از یک کانال در حال سقوط است. AVAX از زمان شروع حرکت اصلاحی گسترده خود در اواخر نوامبر 2021 در داخل آن روند کاهشی داشته است. در نتیجه، احتمال ادامه روند نزولی  در محدوده کانال بالاتر به نظر می‌رسد.

تحلیل نمودار آوالانچ
نمودار قیمت روزانه AVAX/USD با کانال نزولی. منبع: TradingView

یک عقب نشینی طولانی مدت پس از آزمایش خط روند بالای کانال به عنوان مقاومت، ممکن.است AVAX را به سمت سطح حمایت 86.50 دلار سوق دهد. شکست بیشتر باعث می‌شود AVAX/USD به 72 دلار به عنوان هدف بعدی خود توجه کند.

در مجموع، به نظر می‌رسد هدف نزولی AVAX، نزدیک به خط روند پایین کانال و در حدود 57 دلار است.

در مقابل، یک حرکت قاطع بالاتر از خط روند بالای کانال می‌تواند هدف صعودی AVAX را به 104 دلار برساند. در ادامه با تمایل به رسیدن به 135 دلار در یک حرکت رو به بالا.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیشبکه لایتنینگ بیت کوین در اپلیکیشن Cash فعال می شود
مقاله بعدیموسیقی در متاورس تجربه های جدید و همه جانبه‌ای برای کاربران ایجاد می کند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید