اتریوم و بیت کوین در خلاف جهت؛ کاهش حجم معاملات در بازار رمزارزها

113
ارزروز: بیت کوین و اتریوم
کاهش حجم معاملات در بازار رمزارزها؛ بیت کوین و اتریوم در خلاف جهت

بازار رمز ارزها 2.65 میلیون دلار

ارزروز: امروز 12 آبان‌ماه ارزش بازار جهانی رمزارزها درحال حاضر ۲.۶۵ تریلیون‌دلار است که نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است. حجم کل معاملات در طول ۲۴ساعت گذشته ۴.۴درصد کاهش یافته و به ۱۲۹.۹۸میلیارد دلار رسیده است. بیت‌کوین با افت نیم درصدی به قیمت ۶۱هزار و ۵۹۷دلار معامله می‌شود، در حالی که قیمت اتریوم نزدیک به ۱درصد افزایش یافته و به ۴هزار و ۳۵۳دلار رسیده است. در همین حال، دوج‌کوین نیز شاهد رشد قیمت بود، در حالی که ارزش شیبا اینو، ریپل و کاردانو کاهش یافته است.

ارزش بازار جهانی رمزارزها در حال حاضر ۲.۷۵تریلیون دلار است که ۳.۴درصد رشد را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. همچنین حجم کل معاملات در طول ۲۴ساعت گذشته ۲.۹۷درصد افزایش یافته و به ۱۳۳.۳۸میلیارد دلار رسیده است. بیت‌کوین با ۲.۵۲درصد رشد به قیمت ۶۳هزار و ۳۳۵دلار و اتریوم با جهش بیش از ۵.۵درصدی به قیمت ۴هزار و ۶۰۷دلار معامله می‌شود.

شیبا بر خلاف آلت کوین ها

در این میان نیز شیبا برخلاف حرکت ریپل، کاردانو و دوج کوین بود. شیبا شاهد افت قیمت بود در حالی که ریپل، کاردانو و دوج‌کوین روند صعودی را در بازار ارزهای دیجیتال پیش گرفتند. تحلیل‌گران بازار اتریوم با اشاره به الگوی فراکتالی مشابه سال ۲۰۱۷، پیش‌بینی می‌کنند که جهش این ارز دیجیتال به اوج تاریخی تنها ابتدای روند فعلی است و این احتمال وجود دارد که در آینده‌ای نزدیک شاهد اوج‌گیری تا ۱۴۰۰۰ دلار باشیم.

ارزهای دیجیتال پس از بازه‌ای که شاهد سقوط و عملکرد کم‌رمق آنها بودیم، از روز شنبه تا به حال جهش‌های قابل‌توجهی را ثبت کردند. اتریوم و بیت کوین از جمله این ارزها بودند که به‌ترتیب به بالای ۴,۵۰۰ و ۶۴,۰۰۰ دلار رسیدند. پولکادات هم ارز دیجیتال دیگری بود که با شکستن اوج تاریخی خود، سود خوبی را عاید معامله‌گران کرد. به‌گفته کارشناسان، مزایده پیش رو در بلاک چین این ارز دیجیتال، از جمله عوامل افزایش قیمت پولکادات بوده است.

به‌روزرسانی الطایر (Altair)

قیمت اتریوم هم در حالی به بالای ۴,۵۰۰ دلار می‌رسد که چندی پیش شاهد راه‌اندازی به‌روزرسانی الطایر (Altair) بودیم. این به‌روزرسانی بخشی از تغییر پروتکل اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام است که تحت عنوان اتریوم ۲.۰ شناخته می‌شود. تا به اینجا بیش از ۸ میلیون واحد اتر در قراردادهای هوشمند اتریوم ۲.۰ سهام‌گذاری شده‌اند و این یعنی ۸ میلیون اتر از چرخه بازار خارج شده‌اند. داده‌های بازار نشان می‌دهد که از زمان رسیدن قیمت اتریوم به کف ۲,۷۸۰ دلاری در پایان ماه سپتامبر، این ارز دیجیتال ۶۲.۵ درصد جهش را تجربه کرده است. این جهش که در مدتی زمان نزدیک به ۱ ماه اتفاق افتاده، باعث شده است تا اتریوم اوج تاریخی تازه‌ای را ثبت کند.

مایکل ون دپوپ (Michael van de Poppe)، تحلیل‌گر مطرح بازار، با انتشار نمودار زیر، پیش‌بینی کرده است که بین ماه‌های نوامبر (ماه جاری) تا ژانویه ۲۰۲۲ (اوایل بهمن)، ممکن است شاهد جهشی سریع به ناحیه‌ای بین ۶,۰۰۰ تا ۶,۴۰۰ دلار باشیم.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمعیارهای اصلی انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال در بازار رمزارزها چیست؟
مقاله بعدیکلاهبرداری به شیوه اسکویید گیم Squid Game؛ کاهش ارزش 99.99 درصدی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید