ارزروز: بیت کوین و اتریوم
آرک اینوست پیش بینی می کند که اتریوم تا پایان دهه سوم میلادی به 20 تریلیون دلار خواهد رسید

موسسه آرک اینوست

ارزروز: شرکت آرک اینوست که کتی وودز (Cathy Wood) مدیرعامل آن است، آرک اینوست یک شرکت مدیریت دارایی آمریکایی است که بر حوزه فناوری تمرکز دارد. دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت ارزشی بالغ بر ۱۲.۴۳ میلیارد دلار دارند. ارزش بازار اتریوم در ۱۰ سال آینده را ۲۰ تریلیون دلار تخمین می‌زند. در این صورت قیمت هر اتریوم بین ۱۷۰,۰۰۰ دلار تا ۱۸۰,۰۰۰ دلار خواهد بود. بر اساس پیش‌بینی آرک اینوست (Ark Invest)، تا سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۸)، ارزش بازار اتریوم به ۲۰ تریلیون دلار خواهد رسید و قیمت بیت کوین نیز از یک میلیون دلار فراتر خواهد رفت. تحقق این پیش‌بینی به متغیرهایی چون میزان افزایش استفاده از بیت کوین و گسترش نفوذ اتریوم در بازار‌های مالی سنتی بستگی دارد.

همچنین در این پیش بینی آمده است که آینده بیت کوین را نیز درخشان دانسته و می‌افزاید: احتمالاً زمانی که دولت‌ها و مردم بیت کوین را به‌عنوان ارزی قانونی بپذیرند، قیمت هر واحد از آن تا سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۸) می‌تواند به بیش از یک میلیون دلار هم برسد. طبق گزارش سالانه آرک اینوست، شبکه اتریوم چه از نظر کارایی و چه از نظر بهینگی روبه‌رشد است. عمده رشد این شبکه در دو سال گذشته مرهون رشد اقتصاد غیرمتمرکز (DEFI) بوده است. در این گزارش این‌گونه به جذابیت‌های دیفای اشاره می‌شود:

دیفای می‌تواند در عین حال که هزینه‌های واسطه‌گری و ریسک را به حداقل می‌رساند، قابلیت همکاری، شفافیت و خدمات مالی بیشتر را نیز به ارمغان آورد.

طبق این گزارش، قراردادهای هوشمند (smart contracts) و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) اتریوم قادرند بازارهای مالی سنتی را کنار بزنند. بانک‌ها و فرایند وام‌دهی، صرافی‌ها، کارگزاری‌ها، مدیریت دارایی‌ها، بیمه‌ها و بازارهای مشتقه همگی بر بستر اتریوم وجود دارند.

علاوه بر این از لحاظ کارآمدی نیز دیفای برتری قابل‌توجهی دارد. تخمین آرک اینوست حاکی از آن است.که در یک سال اخیر،.کسب‌وکارهای دیفای از نظر درآمد به‌ازای هر کارمند،.از ۸۸ میلیون دلار تا ۸ میلیون دلار بیش‌تر از کسب‌وکارهای مالی سنتی درآمد کسب کرده‌اند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیکشورهای آسیایی در مواجه با ارز ملی کدام سیاست را انتخاب کرده اند
مقاله بعدیپرداخت بیش از 200 میلیون دلار زیان تازه واردان بازار در این صنعت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید