شبکه Arbitrum به دلیل خرابی سخت افزار دچار قطعی جزئی می شود

101
ارزروز: حضور در بازار ارزهای دیجیتال
غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضا به دنبال تعیین و تکلیف ارزهای دیجیتال

 

ارزروز: Arbitrum شبکه لایه دو اتریوم، دومین قطعی خود را در کمتر از پنج ماه پس از یک نقص سخت افزاری متحمل شد.

Arbitrum در زمان نگارش این مقاله دوباره آنلاین شده است. اما تیم در ساعات پایانی 9 ژانویه برخی از خرابی‌ها را گزارش کرده است. زمان انتشار توییت‌ها نشان می‌دهد که شبکه برای حدود هفت ساعت از کار افتاده است.

در آن زمان، پلتفرم Offchain Labs گزارش داد که مشکلاتی برای sequencer بوجود آمده است که از پردازش تراکنش‌ها دوره جلوگیری می‌کند.

دوشنبه، آربیتروم درباره اختلال ایجاد شده که باعث قطعی کوتاه مدت شده است، توضیح داد. به گفته تیم توسعه مشکل اصلی یک نقص سخت‌افزاری در گره Sequencer اصلی بود.

این شبکه به گونه‌ای طراحی شده تا در صورت اختلال Sequencer، به اتریوم لایه‌یک بازگردد و تراکنش‌ها را پردازش کند. با این حال، اعلام کرد که تلاش‌هایی برای اطمینان از تایید تمام تراکنش‌ها قبل از آفلاین شدن صورت گرفته است. در مجموع 284 تراکنش ثبت شده توسط Sequencer از ارسال به زنجیره اتریوم جلوگیری شد.

این یک قطعی بسیار جزئی در این پروژه بزرگ بود. اما تیم به کاربران یادآوری کرد که شبکه هنوز اساساً در مرحله بتا است.

شبکه Arbitrum هنوز در مرحله بتا است و تا زمانی که نقاط متمرکزی در سیستم وجود داشته باشد، این نام را حفظ خواهیم کرد.

تیم به این نتیجه رسید که در حال کار بر روی تمرکززدایی بیشتر شبکه با “مسیری دوگانه برای به حداقل.رساندن زمان خاموشی Sequencer” استکه در هفته‌ها و ماه‌های آینده توسعه خواهد یافت.

در اواسط سپتامبر، Arbitrum دچار یک اختلال مشابه Sequencer شد. یک اشکال باعث شد سیستم پس از انجام یک تعداد زیادی از تراکنش‌ها در یک بازه زمانی کوتاه، هنگ کند.

Arbitrum یک شبکه لایه دو اتریوم است که از مجموعه های Optimistic برای دسته بندی تراکنش ها برای پردازش سریع تر و ارزان تر استفاده می کند. در اوایل سپتامبر و پس از یک دور سرمایه‌گذاری عظیم 120میلیون دلاری، به عنوان Arbitrum One راه‌اندازی شد.

طبق پلتفرم داده لایه دو L2beat، آربیتریوم محبوب ترین شبکه لایه دو در حال حاضر با ارزش کل قفل شده 2.57 میلیارد دلار است که به آن سهم بازار 47٪ را می دهد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیPayPal برنامه‌های خود را برای بررسی راه‌اندازی یک استیبل کوین تأیید می‌کند
مقاله بعدیدیزنی ، غول سرگرمی جهان، تکنولوژی یک پارک Metaverse را ثبت کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید