سهام اپل پس از افشای سرمایه گذاری در Metaverse، جهش کرد

184
سرمایه گذاری اپل در متاورس

ارزروز: تیم کوک، مدیرعامل اپل در خصوص درآمد سه ماهه اول 2022 گفت که پتانسیل قابل‌توجهی در فضای Metaverse می‌بیند. تنها چند ساعت بعد ارزش سهام این شرکت رشد قابل توجهی داشت.

هنگامی که در 27 ژانویه طی تماسی درباره فرصت‌های اپل در متاورس سؤال شد، کوک پاسخ داد:.ما پتانسیل زیادی در این فضا می‌بینیم و بر این اساس در حال سرمایه‌گذاری هستیم.

ما همیشه در حال کاوش در فناوری‌های جدید و نوظهور هستیم. من هم همیشه در مورد اینکه چقدر این موضوع برای ما هیجان انگیز است، صحبت کرده‌ام.

Metaverse یک جهان مجازی قابل تعامل است که تا حدی توسط کاربران ایجاد شده است. این دنیای مجازی روابط اجتماعی، بازی و حتی کنسرت‌های زنده را ارائه می‌دهد. اگرچه می‌توان با مرورگر به آن دسترسی داشت، اما با واقعیت‌مجازی(VR) یا واقعیت‌افزوده(AR) تجربه بهتری خواهیم داشت.

سهام اپل در ساعات معمولی معاملات با حدود 3 درصد کاهش به 159.22 دلار رسیده بود، اما از آن زمان با 8 درصد افزایش به 167.23 دلار رسیده است. متاورس تنها یکی از موضوعات مورد بحث در این گفتگو بود.

Appleinsider گزارش داد که در تماس 27 ژانویه، کوک اشاره کرد که اپل (APPL) در حال حاضر مجموعه ای از 14000 برنامه را در فروشگاه App خود دارد که با استفاده از پلتفرم توسعه دهنده AR ARKit طراحی شده اند. برنامه‌های طراحی شده با استفاده از ARKit می‌توانند به کاربران کمک کنند تا به Metaverse دسترسی پیدا کنند.

هدست مجازی

در حالی که متا به سمت استفاده از هدست Oculus برای غوطه ور کردن کاربران در Metaverse متمایل شده است. اما اپل با فناوری AR کمی فاصله دارد. یک هدست اپل قرار بود در سال 2022 عرضه شود، اما بلومبرگ در 14 ژانویه گزارش داد که ممکن است به دلیل چالش‌های سخت افزاری و نرم افزاری با تاخیر عرضه شود.

با وجود استقبال کوک از Metaverse، اعتقاد بر این است که این هدست در حال توسعه بر روی بازی، ارتباطات و مصرف محتوا متمرکز است. تا کنون، بزرگترین شرکت در جهان از نظر ارزش بازار از سایر رهبران فناوری مانند متا و مایکروسافت عقب مانده است. هر دو این شرکت‌ در حال پیشبرد برنامه‌های عمومی برای توسعه در Metaverse هستند.

مایکروسافت اخیرا اکتیویژن بلیزارد را به قیمت 69 میلیارد دلار با هدف گسترش بازی‌های متاورس خریداری کرد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیساماندهی رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال توسط سیاستگذاران ایرانی
مقاله بعدینقش اساسی LUNA توکن بومی پروتکل Terra در پایداری شبکه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید