هم رمز ارز اول و دوم بازار زیر خط حمایتی قرار گرفتند

ارزروز: در ماه گذشته بیت کوین نوسانات بسیار عجیبی را پشت سر گذاشت عبور از مرز 50 هزار دلاری و سقوط به کف 40 هزار دلاری. هفته گذشته پادشاه رمز ارزها یکسره قرمز کار خود را ادامه داد. پس از آن که خود را به قیمت ۴۳,۵۰۰ دلاری رساند مجدد شاهد سقوط و عبور آن از ۴۰,۰۰۰ دلار بودیم. کریپتونیوز در گزارشی عنوان نمود که رمز ارز دوم بازار اتریوم، نیز به زیر ۳,۰۰۰ دلار سقوط کرده است. در مقطعی شاهد سقوط اتریوم تا ۲,۸۰۰ دلار هم بودیم. ریپل و کاردانو هم از دیگر ارزهایی بودند که مسیر بیت کوین و اتریوم را دنبال نمودند.

اتریوم به زیر حمایت ۳,۰۰۰ دلار سقوط کرد. پس از عبور از ۲,۸۰۰ و ۲,۷۰۰ دلار، کف قیمت در نزدیکی ۲,۶۵۰ دلار تشکیل شد و پس از آن شاهد حمایت و احیای قیمت بودیم. در حال حاضر ۲,۹۲۰ دلار به‌عنوان نزدیک‌ترین مقاومت اتریوم عمل می‌کند. ۳,۰۰۰ دلار مقاومت بعدی پیشروی اتریوم است. در صورت عبور از این محدوده، شانس این ارز دیجیتال برای احیای بیشتر و آغاز جریان صعودی افزایش خواهد یافت. در صورت سقوط بیشتر، فروشندگان تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر ناحیه حمایتی ۲,۶۵۰ دلار برسانند.

آلت کوین‌ها پیرو بیت کوین و اتریوم

کاردانو امروز در محدوده ۲.۰۷ دلاری معامله شد. قیمت کاردانو پس از شکست این ارز دیجیتال در عبور از مقاومت‌های ۲.۱۵ و ۲.۲ دلار، با سقوط همراه شد. کاردانو در بازه‌ای به زیر ۲ دلار هم رسید اما خریداران اجازه تثبیت قیمت در این محدوده را ندادند. در حال حاضر ۱.۸۸ دلار اصلی‌ترین حمایت کاردانو و ۲.۲ دلار به‌عنوان یک مقاومت پراهمیت عمل می‌کند. ریپل نیز پس از سقوط اخیر، به نزدیکی ۰.۹۲ دلار رسیده و در ۲۴ ساعت گذشته هم چیزی در حدود ۱ درصد از ارزش خود را از دست داده است. در وضعیت فعلی، ۰.۸۸ دلار حمایت پیش روی ریپل است. در صورتی که فروشندگان بتوانند فشار فروش فعلی را حفظ کنند، احتمال سقوط به ۰.۷ دلار وجود دارد. اما دوج کوین طی ۲۴ ساعت گذشته رشد داشت. قیمت دوج کوین با حدود ۱ درصد افزایش به ۰.۲ دلار رسیده است. از این رو آلت کوین نیز مانند بیت کوین و اتریوم در مدار نزولی قرار گرفتند.

لایت کوین نیز ارزش خود را از دست داد

لایت کوین نیز طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ درصد از ارزش خود را از دست داد. امروز لایت کوین در محدوده ۱۵۲ دلار در نوسان است. روی نمودار لایت کوین ۱۶۲ دلار اولین مقاومت پیش روی این ارز دیجیتال است. طی یک روز گذشته ارزهای دیجیتال نظیر اواِم‌جی نتورک، کازماس، سوشی و تزوس بیش از ۸ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. در سوی دیگر، ارزهایی نظیر OHM، XDC و DESO با رشدهایی ۱۶ الی ۳۲ درصدی، برندگان بازار لقب گرفتند. ارزش بازار ارزهای دیجیتال هم بار دیگر به زیر ۲ تریلیون دلار رسیده است و در حال حاضر در محدوده ۱.۹۳ تریلیون دلار قرار دارد. در این میان، بیت کوین با ۴۱.۲۶ درصد سلطه، بیشترین سهم از بازار را در اختیار دارد.

لیکویید شدن موقعیت های معاملاتی

همچنین روز گذشته ۶۲۰ میلیون دلار از موقعیت‌های معاملاتی لیکویید شد. کریپتو اسلیت در گزارشی عنوان نمود، معامله‌گران بازار ارز دیجیتال دوشنبه سختی را پشت سر گذاشتند، چراکه بسیاری از آنها روز خود را با ضررهای دو رقمی آغاز کردند. آلت کوین‌هایی مانند ریپل، سولانا و کاردانو که ارزش بازار قابل‌توجهی دارند، روز گذشته میلیون‌ها دلار از ارزش بازار خود را از دست دادند. و این در حالی بود که قیمت بیت کوین و اتریوم به ترتیب ۶ و ۷ درصد سقوط کرد. روز گذشته قیمت ارزهای دیجیتال سولانا، کاردانو و ریپل به ترتیب ۷، ۸ و ۱۱ درصد کاهش یافته است. لونا (LUNA) و الگورند (Algorand) سقوطی ۱۱ درصدی. تتا (Theta) هم ۱۳ درصد کاهش یافت. لیکوییدشدن زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گران بازارهای مشتقه مبلغی اضافی را از صرافی وام می‌گیرند تا بتوانند با سرمایه و اهرم بیشتر، معاملات بزرگ‌تری انجام دهند و سود بیشتری کسب کنند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبازی های بلاک چینی چیست؟ کسب درآمد در آن واقعیت دارد؟
مقاله بعدیاحیای قیمت بیت کوین یا اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال از رویا تا واقعیت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید