پذیرش صندوق‌ قابل‌معامله یا همان ETF در بورس ایالات متحده آمریکا

141
ارزروز: صندوق قابل معامله
پذیرش صندوق‌ قابل‌معامله یا همان ETF در بورس ایالات متحده آمریکا

ارزروز: در سال جاری و برای نخستین بار در آمریکا ETF یا همان صندوق‌ قابل‌معامله در بورس پذیرفته شد. صندوق‌ قابل‌معامله در بورس (Exchange-traded fund) یا به ‌اختصار‌ ETF، صندوقی است که در آن یک یا چند دارایی وجود دارد و اشخاص می‌توانند با خرید سهام آن صندوق‌ در دارایی‌های مدنظر خود سرمایه‌گذاری کنند. خریدوفروش سهام ETF  از طریق بورس انجام می‌شود و معامله آن مانند معامله یک سهم معمولی است؛ بنابراین رسمی و منطبق بر مقررات بورس یک کشور است.

امروزه برای دارایی‌های بسیار مهم و کاربردی از جمله طلا و نفت ETF وجود دارد و هر روز در بورس کشورهای مختلف جهان معامله آنها انجام می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک سهم ETF طلا را بخرید، بدون داشتن طلای واقعی در طلا سرمایه‌گذاری کرده‌اید. به‌بیان خیلی ساده، یک ETF بیت‌کوین صندوق‌ ی است که داخل آن مقدار زیادی بیت‌کوین واقعی وجود دارد یا به بازار آتی بیت‌کوین (نسبت به نوع صندوق‌) متصل است. اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند سهام ETF بیت‌کوین را مانند یک سهم در بورس معامله کنند.

ETF فیزیکی:

این نوع صندوق‌ به‌طور کامل با بیت‌کوین واقعی پشتیبانی می‌شود؛ خطر بزرگی که برای آن وجود دارد این است که نگهداری بیت‌کوین واقعی (در حجم بالا) بسیار مشکل است.

ETF آتی (فیوچرز):

این نوع صندوق‌ به‌طور مستقیم با بیت‌کوین پشتیبانی نمی‌شود؛ بلکه از بازار قراردادهای آتی (فیوچرز) استفاده می‌کند. توضیح کامل قراردادهای آتی در این مقاله نمی‌گنجد؛ اما همین قدر بدانید که بیت‌کوین واقعی در آن نگهداری نمی‌شود و فقط با قیمت بیت‌کوین ارزش سهام بالا و پایین می‌شود. ETFهای بیت‌کوینی که قرار است در آمریکا پذیرفته شود از این نوع هستند.

مزیتهای ETF

رسمیت قانونی‌ETF:.یک ETF بیت‌کوین از سمت نهادهای قانون‌گذار به رسمیت شناخته می‌شود. اگر یک سازمان بزرگ باشید و از خرید مستقیم بیت‌کوین به دلایل حقوقی نگران هستید،.می‌توانید روی صندوق‌ بورسی آن سرمایه‌گذاری کنید تا تحت پوشش و حمایت نهادهای قانون‌گذار هم قرار بگیرید. به عنوان مثال،.در آمریکا کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به‌طور مستقیم وظیفه دارد.از سرمایه‌گذاران ETF در مقابل خطرات متعدد.بازار محافظت کند. همچنین بر اساس قوانین اوراق بهادار،.امکان به‌ارث‌رسیدن ETF وجود دارد.و این برای کسانی که نگران سرنوشت بیت‌کوین‌های خود بعد از مرگ هستند.یک مزیت کم‌نظیر است.

پذیرش صندوق‌ قابل‌معامله در بورس یا همان ای‌تی‌اف بیت‌کوین،.به پادشاه ارزهای دیجیتال از نظر قانونی وجه بهتری می‌بخشد.و احتمالا درها را برای ورود موج جدیدی از سرمایه‌گذاران بزرگ باز می‌کند. اگرچه این اتفاق برای قیمت‌ به طور کلی مثبت تلقی می‌شود،.در بلندمدت ممکن است بیت‌کوین را به‌ سمت تمرکز بکشاند. برای دارایی نوپایی مثل بیت‌کوین که ذات غیرمتمرکز دارد.هنوز نمی‌توان با اطمینان گفت که ETF تا چه‌اندازه تاثیرگذار خواهد بود. پس از ۸ سال انتظار بالاخره صندوق‌ بورسی بیت‌کوین در آمریکا پذیرفته شده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمشاغل نیویورک از فرماندار می خواهند مجوز استخراج رمزنگاری را رد کند
مقاله بعدیکاهش قیمت آلت کوین‌ها با نزدیک شدن به عرضه ETF بیت کوین در بازار رمزارزها

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید