پذیریش و تاثیر پذیرش صندوق قابل‌معامله بیت کوین توسط SEC و ETF

140
ارزروز: کمیسیون اقتصادی مجلس
دو ماه دیگر تا رونمایی از قانون ساماندهی ارزهای دیجیتال در ایران

ETF آتی بیت کوین

ارزروز: ETF آتی بیت کوین یک صندوق قابل معامله در بورس آمریکا است. این صندوق به مردم اجازه می‌دهد بدون نیاز به خرید و فروش مستقیم بیت کوین، در سود و زیان آن شریک باشند. صندوق‌های قابل معامله در بازار، محصولات مالی قانون‌گذاری شده‌ای هستند که می‌توانند شامل طیف وسیعی از دارایی‌ها باشند و ETF  آتی بیت کوین از جمله آن‌هاست. در این مصاحبه اریک بالچوناس (EricBalchunas) تحلیل‌گر ارشد صندوق‌های ETF در بلومبرگ است به نقش پذیرش صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین در قیمت آن، پذیرش صندوق‌های قابل‌معامله بیت کوین، توسط سازمان بورس و اوراق بهادار (SEC) و دیدگاه خود در مورد ارزهای‌دیجیتال می‌پردازد.

اریک بالچوناس تحقیقات گسترده‌ای در زمینه صندوق‌های قابل معامله در بورس انجام می‌دهد و مقالات مختلفی درباره انواع آن برای سایت بلومبرگ می‌نویسد. اریک نویسنده کتاب جعبه ابزار ETF سازمانی (The Institutional ETF Toolbox) است، که به سرمایه‌گذاران برای خرید سهام قابل معامله در بورس و استفاده از محصولات نوآورانه کمک می‌کند. این کتاب توسط شرکت چاپ و نشر ویلی (Wiley) در مارس سال ۲۰۱۶ (اسفند سال ۱۳۹۴) منتشر شده است.

پیوستن بیت‌کوین به ETF برای دنیای کریپتو از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چون این اتفاق مانند پلی است که بیت کوین را به جریان اصلی پول متصل می‌کند. این رخداد باعث می‌شود سرمایه‌گذاران سنتی با صندوق‌های ETF احساس راحتی کنند و سرمایه‌های خود را به این صندوق‌ها روانه کنند. حجم این پول چیزی در حدود ۲۵ تا ۳۰ تریلیون دلار است، که اگر حدود ۵ درصد از آن وارد صندوق‌های قابل معامله بیت کوین شود، حدودا ۱.۶ تریلیون دلار پول وارد بازار کریپتو شده و این اتفاق باعث می‌شود قیمت بیت کوین افزایش یابد.

زمان پذیریش صندوق قابل‌معامله بیت کوین توسط SEC

در ادامه مصاحبه سوالی از اریک درباره زمان پذیرفته شدن ETF اسپات بیت کوین توسط SEC پرسیده می‌شود.و او بیان می‌کند.گری گنسلر (Gary Gensler) رئیس بورس و اوراق بهادار ایالات متحده،.تا زمانی که از امنیت سرمایه‌گذاران در مورد صندوق‌های قابل‌معامله بیت کوین مطمئن نشود،.اجازه فعالیت صندوق‌ها در این بازار را نخواهد داد. اریک بالچوناس پیش‌بینی می‌کند ETF اسپات بیت کوین شاید ۱۸ ماه طول بکشد،.هر چند طبق تحلیل برخی کارشناسان،.ممکن است این فرایند تا اواخر سال ۲۰۲۲ (سال ۱۴۰۱) یا ۲۰۲۳ (سال ۱۴۰۲) به طول بیانجامد. شرکت گری‌اسکیل (Gary Scale)،.بزرگ‌ترین صندوق مدیریت دارایی رمز ارزها،.در تلاش است تا ۹ ماه آینده تایید این صندوق‌ها را بگیرد. این کار از نظر اریک بسیار خوش‌بینانه است.

اریک در بخشی از مصاحبه خود بیان می‌کند.که رمز ارزها برای تبدیل شدن به یک ارز به وجود آمدند.اما اکنون به دارایی‌هایی برای ذخیره ارزش تبدیل شده‌اند.به دلیل این‌که افراد بسیار باهوشی سعی در رشد و توسعه آن‌ها دارند،.از نظر اریک آن‌ها  می‌توانند در آینده جایگاه ویژه‌ای داشته باشند. در این مصاحبه که اریک بالچوناس با کوین تلگراف انجام داده است،.بیان می‌کند صندوق ETF بیت کوین می‌تواند تاثیر مثبتی بر قیمت این رمز‌ارز داشته باشد؛.صندوق‌های قابل‌معامله می‌توانند.به عنوان پلی برای پذیرش بیت کوین در بزرگ‌ترین بازار‌های سرمایه عمل کنند. قانون‌گذاری برای ETF اسپات اولین رمز‌ارز جهان،.نیاز به زمان و پذیرش توسط قانون‌گذاران دارد. البته باید به این نکته توجه کنیم که در نهایت این اتفاق دیر یا زود خواهد افتاد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیلایحه یک تریلیون دلار مالیات برای صنعت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده
مقاله بعدیتوییتر چراغ راه معامله گران؟ تمرکز توییت ها مساوی است با افزایش قیمت آلت کوین ها

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید