Aave

ارزروز: آوی پلتفرمی مبتنی بر وام دهی است که به صورت غیرمتمرکز فعالیت می کند. این ابزار می تواند شرایطی را فراهم نماید برای قرض دادن، قرض گرفتن و کسب سود. به عبارتی دیگر از دارایی‌های دیجیتالی مانند اتر، بت و مانا می تواند برای کاربران این شرایط را فراهم کرد. واژه آوی فنلاندی است و به معنای روح می‌باشد. دلیل این نام گذاری، تمایل بنیان گذار آن برای ساخت یک پلتفرم آزاد و شفاف دیفای است. توکن بومی حاکمیتی این پلتفرم هم AAVE نام دارد.

به جز توکن AAVE، توکن های دیگری به نام A Token هم در این پلتفرم وجود دارند که به وام دهندگان اختصاص پیدا می کنند. به عنوان مثال اگر برای ETH تأمین نقدینگی کرده باشید، a ETH دریافت می کنید. سود حاصل از سپرده هایی که آنها در پلتفرم قرار داده اند به این A Tokenها اضافه می شود و در نهایت با بازگرداندن A Tokenها به استخر، می توانند سرمایه اولیه و سود خود را دریافت کنند.

شرایط به کار گیری اپلیکیشن

خوب چگونه می توان با آوی وام گرفت: آوی از کیف پول های متعددی ازجمله MEW، متامسک، تراست والت، کوین بیس والت و کیف پول های سخت افزاری لجر پشتیبانی می کند. وقتی کیف پولتان را به این پلتفرم متصل می نمایید، به راحتی می توانید دارایی های پشتیبانی شده را واریز و برداشت کنید و قرض بگیرید؛ اما رابط کاربری آن نسبت به دیگر پلتفرم های بالا اندکی شلوغ تر و گیج کننده تر است و نیاز به دقت بیشتری دارد. یا شاید بهتر است که بگوییم برای کار کردن با این پلتفرم نیاز به آموزش دارید. آوی بر روی وام های سریع (flash loan) خود ۰.۰۹ درصد کارمزد دریافت می کند. باز هم تکرار می کنیم که مانند همه پلتفرم های دیگر، این کارمزد سوای کارمزد گس شبکه اتریوم است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاپلیکیشن غیر مترمرکز DApp
مقاله بعدیالین ورلدز (Alien Worlds)

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید