ساخت و ساز در آپلند با توکن اسپارک

توسعه املاک چیست؟

ساختمان در آپلند

ارزروز: پس از پخش زنده آپلند در ماه می سال گذشته، Property Development به بازیکنان این امکان را داد تا انواع مدل های ساختمانی مختلف را به کمک توکن اسپارک در املاک خود بسازند. در نهایت، این سازه‌ها توسط خانه های بازیکنان، مشاغل، بازی‌ها، گالری‌ها و موارد دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این عرضه اولیه برای Property Development فقط شامل تعدادی مدل منتخب برای ساخت و ساز بود، اما چیزهای بیشتری در راه است. از جمله انواع مدل های سفارشی برای Landmarks! علاوه بر این، تصمیم برای ایجاد مسیرهای مختلفی است که بازیکنان بتوانند مدل‌های خود را طراحی و بسازند.

محتوای تولید شده توسط کاربر در Metaverse

در ژوئن 2021، آپلند مسابقه‌ای را برای ارزیابی مکانیزم تولید محتوا توسط کاربر در متاورس، برگزار کرد. پس از دریافت انواع باورنکردنی، تیم Upland بر چند نمونه ماکت از خانه های واقعی برای پیاده سازی در متاورس، به توافق رسیدند. پس از چنین نتایج مثبتی، تیم Upland بسیار تشویق شد تا محتوای تولید شده توسط کاربر بخش عظیمی از آینده متاورس آپلند باشد.

مدل‌های ساختمانی در آپلند

مطلب مرتبط:  آموزش کامل آپلند

لینک ثبت نام در آپلند

اسپارک چیست؟

Spark یک توکن رمزپایه است که در شبکه اصلی EOS پیاده سازی شده است. این توکن به توسعه هر نوع شی سه بعدی که در متاورس آپلند زندگی می‌کند، قدرت می‌دهد. این شامل تمام اشیاء بی جان، ساختمان‌ها، المان‌های دکوری در فضای باز و غیره می‌شود.

اسپارک ساعت

ساختمان‌ها در Upland با واحدی که آن را Spark Hours می‌نامیم، «ارزش گذاری» می‌شوند. به عنوان مثال، اگر یک ساختمان 1000 اسپارک ساعت قیمت داشته باشد، به این معنی است که اگر 1 اسپارک را استیک کنید، 1000 ساعت طول می‌کشد تا ساخت و ساز کامل شود. اگر 2 اسپارک را استیک کنید، همان ساختمان 500 ساعت طول می‌کشد تا ساخته شود.

اسپارک ساعت(SpH) مورد نیاز، متغیر است و به اندازه ساختمان و همچنین نوع آن بستگی دارد. مقدار واقعی زمان نیز تابعی متغیر از مدت زمان ساخت هر ساختمان در دنیای واقعی است. مهم است که به خاطر داشته باشید که برخلاف بازی‌های ساختمانی، که ساخت و ساز ممکن است فوق‌العاده سریع باشد، متاورس Upland دارای اقتصاد واقعی است که از دنیای واقعی الگوبرداری شده است(البته کمی سریع‌تر). به این ترتیب، مهم است بدانید که ساخت ساختمان‌ها در متاورس نیاز به زمان و منابع قابل توجهی دارد.

مورد دیگری که می توان به آن پرداخت این است که در دسترس بودن کل Spark در Upland ظرفیت ساخت متاورس را مشخص می‌کند. بنابراین اگر 1000 اسپارک در گردش باشد، به این معنی است که در هر روز، Upland به عنوان یک متاورس می‌تواند ساخت 24 ساختمان را با هزینه 1000 Spark Hours تکمیل کند.

استیک کردن

برای ساختن ساختمان‌ها، شما به دو منبع احتیاج دارید: اسپارک و زمان. در واقع باید اسپارک خود را برای مدت زمان مشخصی “استیک کنید”. به این معنی که در زمانی که ملک شما در حال ساخت‌وساز است، توکن شما قفل خواهد شد. شما در هر زمانی می‌توانید Spark خود را بردارید، اما این کار پیشرفت ساخت و ساز را متوقف می‌کند. تا زمانی که اسپارک را استیک کرده باشید، ساخت و ساز پیشرفت می‌کند و هنگامی که ساخت و ساز انجام شد، Spark خود را پس می‌گیرید و آماده قرار گرفتن در یک پروژه جدید هستید.

چطور اسپارک بدست بیاوریم؟

احتمالاً دارید فکر می‌کنید “اسپارک شگفت انگیز است! من الان به مقداری نیاز دارم.»

روشهای مختلفی برای کسب اسپارک وجود دارد. Spark را می‌توان با ارتقای وضعیت از ویزیتور به آپلندر و بالاتر(در تاریخ‌های مشخص شده از قبل)، برنده شدن در چالش های درون بازی و شرکت در گنج یابی در سراسر نقشه به دست آورد. Spark همچنین در رویدادهای مشخصی در فروشگاه Upland قرار خواهد گرفت. اسپارک به‌عنوان یک ارز قابل معامله نیست و فقط می‌توان از آن برای سرمایه‌گذاری در ساختمان‌های در حال ساخت استفاده کرد. با این حال شما می‌توانید اسپارک دیگران را اجاره کنید.

مطلب مرتبط: آموزش کامل شکار گنج Treasure Hunts

توزیع اولیه اسپارک در آپلند

سال گذشته با توجه به وضعیت، سابقه و سطح مشارکت در متاورس، مقداری اسپارک به صورت ایردراپ توزیع شد. توزیع اولیه Spark به دسته‌های زیر تقسیم می‌شد:

Citizen airdrop. این هدیه‌ای مختص به آزمایش کننده‌های نسخه بتا است.

Community Reserve. این استخر متعلق به جامعه خواهد بود و دائماً برای اجاره در دسترس خواهد بود. این به عنوان ذخیره‌ای عمل می‌کند که حداقل عرضه Spark را برای اجاره امکان پذیر می‌کند. UPX پرداخت شده برای اجاره در استخر UPX Community قرار می‌گیرد.

Upland Reserve. این مجموعه به‌عنوان جوایز حفظ و مشارکت و تبلیغات خارج از Upland بنابه صلاحدید تیم Upland به گردش در می‌آید.

خرید از فروشگاه آپلند

یکی از راه‌های تهیه اسپارک خرید از فروشگاه آپلند است. در رویدادهای مشخصی توکن اسپارک در فروشگاه آپلند به فروش گذاشته می‌شود. آخرین بار به صورت زیر قیمت گذاری شده بود:

 • 0.05 – $30.00
 • 0.10 – $55.00
 • 0.25 – $130.00
 • 0.50 – $240.00
 • 1.00 – $460.00

توزیع اسپارک در آینده

همانطور که جمعیت Upland همچنان در حال رشد است، و ویژگی‌های بیشتری منتشر می‌شود، تقاضا برای Spark نیز افزایش می‌یابد. Upland توکن‌های جدید Spark را بر اساس فرمول از پیش تعیین‌شده تا حدی بر اساس شهروندان فعال روزانه و روند تقاضای توسعه تولید خواهد کرد. Spark Minting یکی دیگر از عوامل کلان اقتصادی خواهد بود که ابتدا توسط تیم Upland کنترل می‌شود. اما زمانی که متاورس بالغ شود به یک مرجع مستقل (مشابه یک بانک مرکزی مستقل) منتقل می‌شود.

استخراج اسپارک

اکنون که با Spark آشنا شدیم، می‌خواهیم آخرین قطعه از پازل را به اشتراک بگذاریم. این قسمت تصور ما را از اولین روزهای Upland تکمیل می‌کند. در آینده، به جای اینکه Spark جدید تولید شود، در زمین‌های بایر (مناطق خالی) در سراسر جهان یافت خواهد شد. آن زمان آپلندرها می‌بایست به استخراج اسپارک بپردازند.

موجودی اسپارک

از کجا موجودی اسپارک خود را ببینیم؟

برای مشاهده موجودی اسپارک خود روی سه نقطه پایین صفحه کلیک کنید. گزینه پروفایل را باز کرده و به سمت پایین اسکرول کنید. در صورتی که اسپارک داشته باشید موجودی شما در این بخش نمایش داده می‌شود.

مقدار اسپارک استیک شده نیز در این قسمت قابل رویت است.

لینک ثبت نام در آپلند

نحوه ساخت و ساز

برای شروع ساخت و ساز، ملک خود را انتخاب کرده، سپس روی دکمه MORE (فلش رو به بالا) و روی BUILD کلیک کنید. با این کار منوی ساختمان باز می شود که در آن می توانید ساختمان مورد نظر را انتخاب کنید. پس از آن می توانید با استفاده از دکمه های کنترلی، موس یا انگشتان خود روی موبایل از طریق کشیدن و رها کردن، ساختمان را در ملک خود قرار دهید. پس از آن رنگ موردنظر و مقدار اسپارکی را که می خواهید استیک کنید را انتخاب کنید.

ارزش ساختمان‌های آپلند

ساخت و ساز در آپلند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سپس مقدار Spark انتخاب شده در سازه گذاشته می شود و پس از تکمیل ساختمان برگردانده می شود. پس از شروع فرآیند ساخت، همچنین می توانید Spark بیشتری برای تسریع روند اضافه کنید یا برخی از آنها را حذف کنید تا آنها را در جای دیگری توزیع کنید. اگر روی دکمه MANAGE کلیک کنید، می‌توانید تأثیر آن را بر زمان ساخت و ساز، اضافه یا حذف کنید. پس از انجام تمام تنظیمات، می توانید ساخت و ساز را شروع کنید.

استیک کردن اسپارک

 

توجه: پس از شروع فرآیند ساخت، نمی‌توانید طرح یا موقعیت سازه را تغییر دهید. تنها گزینه، تخریب ساختار کامل و شروع مجدد ساخت آن است.

 

 

 

 

 

 

با اسپارک چه کار دیگری می‌توانم انجام دهم؟

در کنار سرمایه گذاری برای ساخت و ساز بر روی املاک خود یا سایر بازیکنان، در حال حاضر کار زیادی با Spark نمی‌‌توان انجام داد. اما از آنجایی که NFT‌های سه بعدی به Upland معرفی می‌شوند، برای ساخت هر کدام به Spark نیاز دارند. به این ترتیب، اسپارک به یکی از ارزشمندترین منابع برای اقتصاد متاورس تبدیل خواهد شد.

تبادل اسپارک در آپلند

تیم آپلند در حال توسعه ویژگی‌ای هستند که مزیتِ داشتن Spark را از این هم فراتر می‌برد. اگر برای مدتی قصد ساخت‌وساز ندارید، می‌توانید از طریق مکانیسم منحصربه‌فردی که به آن «Spark Exchange» می‌‌گویند، اسپارک خود را به سایر آپلندرها اجاره دهید. این ویژگی به بازیکنان امکان می‌دهد دارایی Spark خود را به سایر بازیکنانی که به دنبال سرعت بخشیدن به ساخت و ساز هستند اجاره دهند. بازیکنانی که اسپارک خود را اجاره می‌دهند UPX دریافت می‌کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نشان دهید می‌خواهید Spark خود را اجاره دهید، برنامه به طور خودکار ارزش بازار اجاره Spark را به همراه درآمد شما (به صورت UPX) بر اساس عرضه و تقاضای بازار تعیین می‌کند. فقط دکمه را فشار دهید و درآمد UPX آغاز خواهد شد!

آینده اسپارک در آپلند

آیا برای یک خبر هیجان انگیز دیگر آماده اید؟
Spark توکن اجدادی هر منبعی است که برای ساخت و ساز استفاده می شود. با این حال، توکن دیگری وجود دارد که به متاورس می آید. از این توکن برای ایجاد موجودات زنده (مانند گیاهان، درختان و حیوانات) استفاده خواهد شد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیافزایش 25 درصدی دوج کوین پس از اظهار نظر اخیر ایلان ماسک
مقاله بعدیبررسی قیمت بیت کوین و اتریوم، دلیل جهش قیمت بیت کوین در هفته گذشته چه بوده است؟

6 دیدگاه

  • سلام
   توکن اسپارک به چند صورت قابل دستیابی هست.
   1. هر چند وقت یکبار توسط فروشگاه آپلند برای فروش قرار داده میشه
   2. در رویدادهای خاص، کسایی که از ویزیتور به آپلندر، حرفه‌ای و بالاتر تغییر وضعیت بدن جایزه توکن اسپارک میگیرن
   3. در رویدادهای خاص ممکنه در چالش گنج اسپارک برنده بشید

   آموزش کامل ساخت و ساز با توکن اسپارک

  • سلام
   این جایزه در روزهای خاصی داده میشه
   یعنی از قبل اطلاع رسانی میکنن که از تاریخ فلان تا تاریخ فلان، هرکسی ارتقای سطح پیدا کنه توکن اسپارک جایزه میگیره. همیشه این چایزه رو نمیدن

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید