3 دلیل برای اینکه قیمت Cosmos (ATOM) نزدیک به یک ATH دیگر است

94
بررسی روند cosmos

ارزروز: قابلیت همکاری شبکه بلاک چین به یکی از موضوعات اصلی اکوسیستم ارزهای دیجیتال در سال 2022 تبدیل می‌شود. کاربران جدید همچنان به ورود به دنیای رو به رشد رمزنگاری ادامه می‌دهند. پروژه‌ها نیز به دنبال زنجیره‌ای هستند که به بهترین شکل نیازهای پروتکل و جامعه آنها را برآورده کند.

یکی از پروژه‌هایی که به لطف تمرکز بر تسهیل ارتباطات بین‌شبکه‌های مجزا، سال 2022 شروعی صعودی دارد، Cosmos (ATOM) است. این پروژه خود را به عنوان «اینترنت بلاک چین» معرفی می‌کند. Cosmos به دنبال تسهیل توسعه یک اقتصاد غیرمتمرکز به هم پیوسته است.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که از زمان رسیدن به پایین‌ترین سطح 25.06 دلار در 30 دسامبر، قیمت ATOM با افزایش 75 درصدی به 43.98 دلار تا 4 ژانویه، به بالاترین حد خود رسید. حجم معاملات 24 ساعته آن نیز به 2.54 میلیارد دلار رسید.

نمودار قیمت اتم
نمودار قیمت ATOMUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

دلایل افزایش قیمت ATOM، راه اندازی یک پل cross-chain است که پروتکل ماشین مجازی اتریوم (EVM) را سازگار می‌کند. در آینده نیز ارتقای Theta نیز به سرعت اکوسیستم زنجیره‌های متصل و برنامه‌های کاربردی را گسترش می‌دهد.

Cosmos به سازگاری EVM نزدیک می‌شود

مهم‌ترین پیشرفتی که ATOM را تقویت کرده است، عرضه Evmos است. یک پروتکل سازگار با EVM که به دارایی‌ها و پروژه‌هایی که در شبکه اتریوم (ETH) کار می‌کنند اجازه می‌دهد تا به اکوسیستم cosmos مهاجرت کنند.

تا این لحظه، راهی برای تعامل پروژه‌های مبتنی بر اتریوم با اکوسیستم cosmos وجود نداشت. این به طور قابل توجهی تعداد پروژه‌ها و توکن‌هایی را که می‌توانستند با پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در اکوسیستم cosmos تعامل داشته باشند، محدود کرد.

پل Gravity، که در 15 دسامبر راه اندازی شد، پروژه دیگری است که به تسهیل پل زدن دارایی‌ها بین اتریوم و cosmos اختصاص دارد و در حال حاضر به عنوان یک زنجیره مستقل عمل می‌کند. برنامه هایی برای مهاجرت به Cosmos Hub در اوایل سال 2022 در حال انجام است.

آماده شدن برای ارتقای تتا

دومین پیشرفتی که باد را در بادبان‌های cosmos انداخته است، ارتقای Theta بوده که برای 31 مارس برنامه‌ریزی شده است.

ارتقای Theta

برخی از ویژگی‌های جدیدی که در این ارتقاء گنجانده شده است، افزودن تراکنش‌های متا است. در این ارتقا تراکنش‌ها می‌توانند توسط حساب‌های جداگانه که نکات را دریافت می‌کنند و معرفی حساب‌های بین زنجیره‌ای که به کاربران اجازه می‌دهد حساب‌ها را در چندین بلاک چین مدیریت کنند، ارسال شود. یکی دیگر از ویژگی‌های liquid staking است. سیستمی که در آن کاربران از ارزش دارایی‌های سهام در سایر بخش‌های اکوسیستم cosmos استفاده می‌کنند.

ارتقاء Theta همچنین شامل ماژول‌های NFT است که مدیریت ساده توکن‌های NFT، صاحبان آنها و داده‌های مرتبط را ممکن می‌سازد.

اکوسیستم‌های در حال گسترش معمولاً صعودی هستند

سومین دلیل برای حرکت صعودی ATOM، گسترش اکوسیستم به 28 زنجیره live و به هم پیوسته است که ارزش کل آنها بیش از 68 میلیارد دلار است.

برخی از زنجیره‌های تثبیت‌شده‌ای که به اکوسیستم Cosmos پیوسته‌اند، زنجیره هوشمند Binance، Terra و Crypto.com هستند. در حالی که بزرگترین پروژه‌هایی که از کیت توسعه نرم‌افزار Cosmos (SDK) استفاده می‌کنند شامل Osmosis ،Secret ،Oasis و Kava است.

با ایجاد پروتکل‌های پل که Cosmos را با سایر شبکه‌های سازگار با EVM مرتبط می‌کند، تعداد زنجیره‌های متصل به Cosmos Hub احتمالا افزایش می‌یابد. این امر باعث افزایش ارزش کل اکوسیستم همراه با آن خواهد شد.

داده‌های VORTECS™ از Cointelegraph Markets Pro شروع به شناسایی چشم انداز صعودی برای ATOM در 29 دسامبر، قبل از افزایش اخیر قیمت کردند.

امتیاز VORTECS™، انحصاری Cointelegraph، یک مقایسه الگوریتمی از شرایط تاریخی و فعلی بازار است. این نمودار از ترکیب پارامترهایی از جمله احساسات‌بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتر به دست آمده است.

امتیاز ورتکس
نمودار مقایسه‌ای امتیاز Vortecs و قیمت ATOM. منبع: Cointelegraph Markets Pro

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، امتیاز VORTECS™ برای ATOM در 28 دسامبر شروع به افزایش کرد و به بالاترین سطح 81 صعود کرد. درست زمانی که قیمت شروع به افزایش 67 درصدی طی شش روز آینده کرد.
ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبیت کوین و اتریوم در سال جدید به 100 هزار دلار و 5 هزار دلار خواهند رسید
مقاله بعدیکوین هایی که در سال 2021 سودهای زیادی را تجربه کردند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید