رهام قره گوزلو مدیرعامل دی‌اَپر لبز

ارزروز: شرکت کانادایی دی‌اَپر لبز  (Dapper Labs)  در زمینه توکن‌های غیرمثلی (NFT) قراردادی را با گوگل امضا کرد. این شرکت به دنبال بهره گیری از زیرساخت‌های شبکه‌ای قدرتمند گوگل است. این شرکت به دنبال افزایش ظرفیت اکوسیستم خود با این زیرساخت هاست. مدیرعامل دی‌اَپر لبز Dapper Labs بلاک چینی یک کارآفرین ایرانی‌الاصل است. در این خصوص کوین تلگراف گزارشی تهیه نموده است که درآن اشاره شده است که: این غول اقتصادی در حوزه ارائه خدمات اینترنتی و شرکت کانادایی دی‌اَپر لبز (Dapper Labs) که در حوزه بلاک چین فعالیت دارد، با یکدیگر همکاری گسترده ای را رقم خواهند زد.

امکان پشتیبانی از نسل سوم وب

قرار است دی‌اپر لبز با کمک گوگل امکان پشتیبانی از محصولات و خدمات نسل سوم وب (Web3)، از جمله بازار توکن‌های غیرمثلی را به پلتفرم خود اضافه کند. در این خصوص نشریه فوربز (Forbes) گفت: مقرر شد که گوگل کلود (Google Cloud) در نقش اپراتور شبکه به پروژه بلاک چینی فلو (Flow) که متعلق به دی‌اَپر لبز است، خدمات ارائه نماید.

تأمین برنامه‌های غیرمتمرکز بلاک چین فلو

با چنین ساختارِ مقیاس‌پذیری منابع لازم برای کل اکوسیستم توکن‌های غیرمثلی، بازی‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز بلاک چین فلو تأمین می‌شود. جانت کندی (Janet Kennedy)، معاون گوگل کلود در آمریکای شمالی، گفته است که این همکاری چند ساله به دی‌اَپر لبز کمک می‌کند تا فعالیت خود را از طریق «زیرساخت‌های امن و مقیاس‌پذیری» که گوگل برای آنها فراهم می‌کند، گسترش دهد. گوگل همچنین شرایطی را برای توسعه‌دهندگان بلاک چین فلو فراهم کرده است تا راحت‌تر از نرم‌افزارهای این شرکت استفاده کنند. همین مسئله به آنها انگیزه می‌دهد تا از میان رقبایی مانند آمازون وب سرویس (Amazon Web Services)، گوگل کلود را به‌عنوان اپراتور خود انتخاب کنند.

همکاری مایکل جردن و کوین دورانت با بلاک چین فلو

رهام قره‌گوزلو، روز سه‌شنبه با خوشامدگویی به گوگل، خبر همکاری این شرکت با بلاک چین فلو را تأیید کرد. بلاک چین فلو از برخی از محبوب‌ترین توکن‌های غیرمثلی بازار مانند ان‌بی‌ای تاپ شات (NBA Top Shot) و کریپتو کیتیز (CryptoKitties) پشتیبانی می‌کند. بنا بر گزارش فوربز، مجموعه ان‌بی‌ای تاپ شات تا فوریه امسال (بهمن ۹۹) ۲۳۰ میلیون دلار فروش داشته است. این رقم تاکنون افزایشی ۳ برابری داشته و به نزدیکی ۶۸۰ میلیون دلار رسیده است. پیش از این برخی از ستارگان لیگ حرفه‌ای ان‌بی‌ای مانند مایکل جردن و کوین دورانت (Kevin Durant)، با پی‌بردن به پتانسیل رشد بلندمدت توکن‌های غیرمثلی، به جمع دیگر سرمایه‌گذاران دی‌اَپر لبز Dapper Labs اضافه شدند.

سرمایه 305 میلیون دلاری

دی‌اَپر لبز Dapper Labs توانست در مرحله تأمین سرمایه اولیه در‌مجموع ۳۰۵ میلیون دلار منابع مالی جمع‌آوری کند. ارزش این شرکت در آن زمان ۲.۶ میلیارد دلار بود. توکن‌های غیرمثلی در کمتر از یک سال رشد چشمگیری داشتند. و از بازاری کوچک و ناشناخته به صنعتی چند میلیارد دلاری تبدیل شدند. بازار توکن‌های غیرمثلی در ماه گذشته رکورد جدیدی ثبت کرد و فروش ۳۰ روزه آن به ۲ میلیارد دلار رسید. امسال چندین شرکت فعال در حوزه توکن‌های غیرمثلی توانستند سرمایه‌‌گذاری‌های قابل‌توجهی دریافت کنند. شرکت ریکر (Recur) که در حوزه توکن‌های غیرمثلی فعالیت دارد. اخیراً با جذب سرمایه ۵۰ میلیون دلاری از سوی دفتر خانوادگی استیو کوهن (Steve Cohen) توانست. ارزش اکوسیستم خود را به ۳۳۳ میلیون دلار برساند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیرشد چشمگیر بازیهای بلاک چینی بر بستر بلاک چین و با تشویق ارز دیجیتال
مقاله بعدیسولانا از کاهش 40 درصدی در هفته گذشته تا هدف 250 دلاری با الگوی پرچم

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید