کیف پول Bitcoin.com، ارائه دسترسی ایمن و آسان به دنیای ارزهای دیجیتال

298
Bloomberg Intelligence
مهمترین ارزهای این هفته از نظر تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال

ارزروز: بیت کوین (BTC) اولین ارز رمزنگاری شده بود که در سال 2009 ایجاد شد. بیت کوین با ارائه یک سیاست پولی مشخص یک سیستم مالی جایگزین را ارائه کرد. جایی که آزادی اقتصادی حاکم است.

فضای کریپتو از آن زمان بسیار فراتر از بیت کوین گسترش یافته است. کاربران که عمدتاً توسط پلتفرم‌های قرارداد هوشمند مانند اتریوم (ETH) جذب می‌شوند. اکنون به یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi)، آثار هنری به شکل توکن‌های NFT، بازی‌های مبتنی بر رمزنگاری نیز دسترسی دارند.

باتوجه به اینکه کمتر از 5درصد از مردم جهان بیت‌کوین دارند، می‌توانیم این ارزدیجیتال را در مراحل‌اولیه پذیرش خود بدانیم. این بدان معناست که افراد نسبتا کمی تا کنون از آزادی اقتصادی ایجاد شده توسط فناوری بلاک چین بهره‌مند شده‌اند.

پیچیدگی در محیطی با ریسک بالا

کارشناسان صنعت توافق دارند که یک مانع کلیدی برای پذیرش، پیچیدگی برنامه‌های رو به رو کاربر است. کیف‌پول‌‌های رمزنگاری، که اپلیکیشن‌های موبایل یا دسکتاپ هستند، تعامل مستقیم با بلاک چین‌های عمومی را امکان‌پذیر می‌کنند. این پلتفرم ها مدت‌هاست که مجرم اصلی این پیچیدگی بوده‌اند. کیف پول‌‌های کریپتو معمولاً در محیطی که ریسک آن بسیار زیاد است، مفاهیم جدید ناآشنا را به تازه‌واردان ارائه می‌کند. در واقع، از آنجایی که کیف پول‌های رمزنگاری اصالتا غیر امانی(non-custodial) هستند، کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند منجر به فاجعه شود(یعنی از دست دادن کل وجوه).

به دلیل رابط کاربری نامناسب کیف پول‌‌های کریپتو، موجی از تازه واردان در عوض به سمت پلتفرم های امانی (custodial) هجوم آورده‌اند. چنین پیشنهادهایی در برابر پیچیدگی و ارائه امنیت برای کاربران تازه وارد مناسب است. با این حال، آنها طیف کاملی از ابزارهای ارائه شده توسط کیف پول‌‌های کریپتو را ارائه نمی دهند. همچنین آزادی اقتصادی مشابهی را به ارمغان نمی آورند. به عبارت دیگر، آنها فلسفه اصلی رمزنگاری را در خود ندارند.

نسل جدیدی از کیف پول‌ های رمزنگاری شده

Bitcoin.com با ماموریت حمایت از آزادی اقتصادی یک کیف پول رمزنگاری multi-coin بدون نیاز به مجوز و non-custodial ارائه می‌کند.

بدون نیاز به مجوز به این معنی است که هر کسی در جهان می‌تواند کیف پول را نصب کند. در حال حاضر از BTC، بیت کوین کش (BCH)، ETH و توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می شود. non-custodial به این معنی است که شخص ثالث، در این مورد، Bitcoin.com، هرگز به وجوه کاربران دسترسی ندارد. این بدان معنی است که شرکت نمی تواند دسترسی به وجوه کاربران یا توانایی آنها را برای انجام معاملات محدود کند. کیف پول Bitcoin.com همچنین به افراد امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال را با کارت اعتباری خود و سایر روش‌های پرداخت با قیمت کمتر از 30 دلار نیز خریداری کنند.

دنیس جارویس، مدیر اجرایی Bitcoin.com می‌گوید: «ما کیف پول رمزنگاری را برای دسترسی به فرصت‌های ایجاد شده توسط بیت کوین و اکوسیستم رمزنگاری ابزاری ضروری می‌بینیم. اگر قرار است در ماموریت خود موفق شویم، برای ایجاد آزادی اقتصادی بیشتر در جهان، استفاده از کیف پول باید آسان و شهودی باشد. در عین حال اساساً از حقوق کاربر برای نگهداری مستقیم دارای دیجیتال خود حمایت کند.

کیف پول Bitcoin.com در هسته خود با ارائه یک رابط کاربری ساده با مواد آموزشی و راهنمایی‌های فراوان به مشکل پیچیدگی UX می‌پردازد. این برنامه دارای یک برگه Discover است که در آن کاربران می‌توانند آخرین اخبار صنعت را دریافت کنند. مکان‌هایی را برای خرج کردن ارز دیجیتال خود پیدا کنند. بازی‌های مبتنی بر رمزنگاری را مرور کنند. در خرید و سفر با استفاده از انواع ارزهای دیجیتال تخفیف دریافت کنند و موارد دیگر. فراتر از آن، کیف پول تعدادی ویژگی نوآورانه را نیز معرفی می‌کند.

رابط کاربری کیف پول Bitcoin.com

یک چالش کلیدی برای کیف پول‌‌های رمزنگاری، یافتن راهی برای ارائه مزایای فناوری بلاک چین بدون ایجاد پیچیدگی بوده است. جارویس به قابلیتی که در آن کلیدهای خصوصی تمام کیف پول‌های کاربر در برنامه با یک رمز عبور به انتخاب کاربر قابل دسترسی است، اشاره کرد. همچنین اضافه کرد: یکی از راه‌های انجام این کار، سرویس پشتیبان ابری ما است. این بدان معناست که افراد می‌توانند با وارد کردن یک رمز عبور واحد، به جای وارد کردن عبارت 12-24 کلمه‌ای برای هر کیف پول، که معمولاً برای کیف پول‌های کریپتو دردسرساز بوده، دسترسی به تمام کیف‌های خود داشته باشند.

کیف پول Bitcoin.com همچنین دارای ویژگی به نام «Send Anywhere» است. این ویژگی به افراد امکان می‌دهد رمزارز را در قالب یک لینک از طریق هر برنامه پیام‌رسانی ارسال کنند. گیرنده فقط روی پیوند ضربه می‌زند تا پول را دریافت کند. با Send Anywhere، آوردن دوستان خود به این فضا واقعاً آسان است. حتی اگر هنوز کیف پول ندارند، می‌توانید برایشان پول بفرستید.»

کیف پول Bitcoin.com همچنین با ارائه نمودارها و پیش‌بینی‌های بازار، امکان ترید بین بسیاری از کوین‌ها و ظرفیت اتصال به وب 3.0، را به کاربران پیشرفته‌تر می‌دهد.

مقاله قبلیارز شیبا پس از افزایش ۷۰۰ درصدی در ماه اکتبر می تواند از Dogecoin پیشی بگیرد
مقاله بعدیبهترین صرافی‌های جهان از نظر کاربران در بازار ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید