تحقیق کمیسیون بورس آمریکا از یونی سوآپ لبز فعال در زمینه ارزهای دیجیتال

137
ارزروز: گروه ویژه اقدام مالی FATF
قانون گذاران به دنبال شفافیت در بازارهای مالی و به خصوص صنعت ارزهای دیجیتال

ورود SEC به صنعت ارزهای دیجیتال

ارزروز: کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC مقام مسوول بربازارهای سهام ایالات متحده آمریکا است. ودرآخرین اقدام خود یونی‌سوآپ ‌Uniswap، بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز جهان‌ را زیرذره‌بین خود قرار داده است. این کمیسیون در پی تحقیق از بزرگترین صرافی ارز دیجیتال است. دیروز ‌وال‌استریت ژورنال عنوان نمود:که این کمیسیون درحال تحقیق از یونی سوآپ لبز می باشد. بر این اساس وکلای این کمیسیون به‌دنبال کسب اطلاعاتی در ارتباط با فعالیت‌های تیم یونی‌سوآپ و نحوه بازاریابی این شرکت هستند. پیش از این یونی سوآپ لبز اعلام کرده بود در راستای قوانین حاکم بر این صنعت فعالیت می‌کند. این شرکت عنوان کرده بود که حاضر است اطلاعات لازم را در اختیار این کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC قرار دهد. اقدامات اخیر این نهاد درباره امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای‌(DeFi) به‌معنای ورود SEC به این بخش است. آنها می‌گویند عصری تازه در بحث برخوردهای قانونی در بازارهای ارزهای دیجیتال در راه است.

مدیر ارشد بخش حقوقی شرکت دلفی لبز

گابریل شاپیرو گفت که وکلای این حوزه یک ماه است که [از شرایط] آگاه‌اند. و خودشان را برای نحوه برخورد با نامه‌های کمیسیون بورس آمریکا و درخواست‌هایی که از سوی مراجع قانون‌گذار می‌آمد. و رفته‌رفته بیشتر می‌شد، آماده کرده‌اند. وال‌استریت ژورنال می‌گوید علاوه بر یونی سوآپ، بخش اجرائیات کمیسیون بورس آمریکا SEC چندی پیش چندین نامه‌ به استارت‌آپ‌های دیگر ارسال کرده بود. تا فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات اعطای وام را مورد بررسی قرار دهد.  سارا برینان، از وکلای حوزه ارزهای دیجیتال در شرکت هارتر سیکرست و امری، می‌گوید اتفاقات اخیر ممکن است نشان‌دهنده فضای تازه برخورد گسترده از سوی کمیسیون بورس آمریکا باشد.

اهمیت غیر قابل انکار دیفای

توجه به اهمیت دیفای نکته‌ای است که هنوز مورد نظر سیاستگذاران نیست. همچنین فاقد برنامه‌های مدون برای صرافی‌های غیرمتمرکز هستند. گری گنسلر هم به عنوان رئیس کمیسیون بورس آمریکا انتخاب شد. با توجه به سوابق گنسلر در حوزه بلاک‌چین در دانشگاه ام‌آی‌تی، می‌توان او را یک قانون‌گذار، با اطلاعات وسیع‌تر در بحث ارزهای دیجیتال به حساب آورد. این موضوع شاید به معنای آن باشد که رویکرد کمیسیون بورس آمریکا سیستماتیک‌تر باشد. در مجمع آسپن سکیوریتی (Aspen Security)، گنسلر گفت که جای حفاظت از سرمایه‌گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال خالی است. به‌گفته وی این فضا پر از هرج و مرج است. صرافی‌های ارزهای دیجیتال، چه متمرکز و چه غیرمتمرکز، هدف اصلی صحبت‌های او بودند. به‌گفته وی، چنین کسب‌وکارهایی می‌توانند در صورتی که توکن‌ها اوراق بهادار باشند، قوانین این حوزه را بپذیرند.

مقاله قبلینظرات نمایندگان ملت در خصوص ارزهای دیجیتال در کمیسیون علنی مجلس
مقاله بعدیمحبوب ترین بازی بلاک چینی؛ بلاک چین کیوتیز (Blockchain Cuties)

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید