ارزروز: کسپراسکای شرکت امنیت سایبری روسی بیش از 1500 مورد کلاهبرداری را در نیمه اول سال 2021 شناسایی کرده است.

تحقیقات کسپراسکای نشان می‌دهد که 0.6درصد از کاربران کشورهای آفریقای جنوبی قبلاً مورد هدف ماینرهای مخرب کریپتو قرار گرفته‌اند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که رایج ترین روش‌های فریب کاربران شامل تبلیغات دروغین با ادعای فروش تجهیزات استخراج و وب سایت‌های جعلی است.

داده‌های کسپراسکای نشان می‌دهد که 0.85درصد از سرمایه گذاران کریپتو از کنیا و 0.71درصد از نیجریه مورد هدف بدافزارهای رمزنگاری بودهاند. در حالی که سرمایه گذاران اتیوپی 3.68 و رواندا 3.22 بیشترین تعداد تهدید را در این زمینه داشته‌اند. Bethwel Opil، مدیر فروش کسپراسکای در آفریقا، هشدار داد که درصد کم به این معنی نیست که تهدید ناچیز است.

بدافزار Crypto-miner به عنوان یکی از 3 خانواده اصلی بدافزارهای رایج در آفریقای جنوبی، کنیا و نیجریه شناخته شده است. ما معتقدیم که با افزایش سرعت ارزهای رمزپایه، کاربران بیشتری احتمالاً مورد هدف قرار خواهند گرفت.

این بسترهای تقلبی از کاربران می‌خواهد که به بهانه پرداخت پیشرفته یا تأیید اعتبار، پیش پرداخت کنند. پس از پرداخت کلاهبرداران دیگر پاسخ نمی‌دهند. مجرمان سایبری همچنین از پلتفرم‌های فیشینگ برای دسترسی به کلیدهای خصوصی کیف پول‌های رمزنگاری شده خود استفاده می‌کنند. الکسی مارچنکو، مدیر توسعه روشهای فیلتر محتوا در کسپراسکای ، گفت:

هم کسانی که مایل به سرمایه گذاری یا استخراج ارزهای رمزنگاری شده هستند و هم دارندگان چنین وجوهی می‌توانند خود را در رادار کلاهبرداران قرار دهند.

در ژوئن 2021، گروه کاری بین دولتی فین تک آفریقای جنوبی (IFWG) نقشه راهی برای تعریف چارچوب نظارتی قاره برای مدیریت دارایی‌های رمزنگاری شده ایجاد کرد.

IFWG همچنین خطرات و نوسانات ذاتی سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده را برجسته کرد. ازطرفی 25 توصیه نظارتی را برای مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و دستکاری بازار به اشتراک گذاشت.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاکسی اینفینیتی (Axie Infinity)
مقاله بعدیمتامسک Metamask : آموزش کامل راه اندازی کیف پول

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید