کاهش ارزش قیمت رمزارزها بیت کوین کاهش بیش از 2000 هزار دلاری را تجربه کرد

213
ارزروز: رشد نزولی بیت‌کوین
بیت کوین سراپا قرمز به مسیر خود ادامه می‌دهد؛ اتریوم زیر مرز 3 هزار دلار؟

کاهش 2000 دلاری در دو ساعت

ارزروز: در پی پذیرش بیت کوین در السالوادور قیمت ارزهای دیجیتال بر خلاف پیش بینی کارشناسان، تحلیل‌گران و فعالان بازار منفی شد.  السالوادور به صورت رسمی پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول قانونی را در دستور کار قرار داد. اما انتظار افزایش قیمت بیت کوین را داشتند، این ارز دیجیتال با سقوط ناگهانی به زیر ۵۰,۵۰۰ دلار رسید. بیت کوین صبح امروز در مرز ۵۲,۵۰۰ دلار معامله می‌شد. اما در انتهای روز شاهد احیای نسبی قیمت و رسیدن به مرز ۵۱,۰۰۰ دلار بودیم. این در حالی بود که بسیاری از کارشناسان انتظار افزایش بیشتر قیمت را داشتند.

السالوادور عامل صعودی یا نزولی

آغاز پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول قانونی در السالوادور به‌گفته تحلیل‌گران و متخصصان امر، یک عامل صعودی به شمار می‌رفت که می‌توانست روند صعود این ارز دیجیتال را تسریع کند. شاخص ترس و طمع بیت کوین هم در محدوده ۷۹ قرار دارد که حاکی از طمع شدیدِ حاکم بر بازار است. با تکیه بر این شاخص می‌توان گفت که قدرت صعودی بازار در حال تحلیل‌رفتن است. جهش بیت کوین در روزهای گذشته، ارزش بازار این ارز دیجیتال را تا مرز ۱ تریلیون دلار افزایش داده بود و بسیاری از معامله‌گران منتظر عبور از این مرز بودند.

در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین ۹۵۹ میلیارد دلار است.طی دو هفته گذشته قیمت بیت کوین با افزایش قابل‌توجهی همراه شد. با این حال سلطه این ارز دیجیتال بر بازار کاهش یافته است و طبق داده‌ها، تا ۳۹.۹ هم پایین رفت. این کاهش سلطه، با افزایش سلطه اتریوم بر بازار همراه بود.از هفته گذشته تا پیش از سقوط اخیر، قیمت بیت کوین ۱۲ درصد رشد کرده بود. اصلاح قیمت با توجه به این رشد شدید در کوتاه‌مدت چندان تعجب‌برانگیز نیست.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبلاک چین کیوتیز (Blockchain Cuties)
مقاله بعدیهفته مرگ‌بار برای بیت کوین؟! افت 10 هزار دلاری جبران می‌شود؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید