ارزروز: به نظر می‌رسد کاردانو (ADA) در حال حرکت به سمت ثبت یک رکورد جدید است. زیرا حرکت نزولی آن شکل پرچم گاوی را به خود می‌گیرد.

الگوی پرچم گاوی

به طور تفصیلی، نرخ مبادله ADA/USD با کاهش 16.91 درصدی به 2.47 دلار رسید. اما کاهش این جفت ارز پس از یک روند صعودی قوی رخ داد. کاردانو در ماه جاری بیش از 120 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 2.97 دلار رسید. بنابراین، آخرین ریزش این تصور را ایجاد کرده است که کاردانو قبل از اینکه روند صعودی خود را از سر گیرد، در حال وقفه کوتاهی است.

دو خط روند موازی که حرکت قیمت را در بر می‌گیرند حرکت نزولی سهم را نشان می‌دهد. علاوه بر این، این روند با کاهش حجم نیز همراه است. این امر نشان دهنده واکنش ضعیف تریدرها برای پیگیری روند نزولی است. در نتیجه، شکلی مانند پرچم گاو ظاهر می‌شود، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

تحلیل کاردانو
نمودار قیمت Cardano در تایم فریم4H، تشکیل الگوی پرچم گاوی. منبع: TradingView

معمولا، پرچم‌‌گاوی معامله‌گران را ترغیب می‌کند تا در پایین الگو وارد بازار شوند یا در بالای خط روند قرار بگیرند.  معامله گران سطوحی را که در فاصله‌ای معادل اندازه دسته پرچم قرار دارند، یعنی ارتفاع روند صعودی قبل از تشکیل پرچم گاو را هدف قرار می‌دهند. طول پرچم کاردانو 0.58 دلار است. در نتیجه، هدف پرچم گاوی 3.05 دلار است. اگر از پایین الگو در 2.47 دلار اندازه‌گیری شود، حدود 23.65 بالاتر.

کاردانو در کانال صعودی

نشانه‌های صعودی بیشتر از میانگین متحرک نمایی می‌آید. معامله گران قصد خود را برای نگه داشتن میانگین متحرک نمایی 50-4H به عنوان پشتیبانی موقت نشان داده‌اند. تا حدی که یک حرکت شکست برای ADA/USD را در صورت موفقیت در بالای موج تأیید می‌کند. EMA 50-4H از 21 جولای 2021 به عنوان سطح ورود به بازار عمل می‌کند. تلاقی پشتیبانی اضافی برای ADA/USD ناشی از خط روند پایین کانال صعودی است که در نمودار زیر نشان داده شده است.‌ این الگو به سوی یک جهش عمده قیمت، با هدف سود در خط روند بالا، اشاره می‌کند.

تحلیل کاردانو
نمودار قیمت کاردانو با الگوی کانال صعودی. منبع: TradingView

با‌این کار، ADA می‌تواند به هدف پرچم گاوی خود در میانه راه برسد.

حمایت‌های بنیادی

روند تکنیکال صعودی عمدتاً به دلیل اخبار خوب در مورد ویژگی‌های قراردادهای هوشمند مورد انتظار کاردانو پدیدار شد. قرار است در 12 سپتامبر از طریق ارتقاء Alonzo به صورت زنده پخش شود. این خبر امیدواری‌ها را افزایش داد که کاردانو می‌تواند با اتریوم، بزرگترین پلتفرم قراردادهای هوشمند، که اخیراً با ازدحام شبکه و هزینه تراکنش‌های بالاتر دست و پنجه نرم می‌کند، رقابت کند. در نتیجه، تقاضا برای دارایی بومی‌کاردانو، ADA، به طور پیوسته در حال افزایش است.

در جدیدترین رویداد Cardano 360، مدیران ارشد، برنامه‌های بیشتری را برای جذب کاربران بلاک چین اتریوم اعلام کردند. فرانسیسکو لاندینو، مدیر پروژه در IOHK-بازوی تحقیق و توسعه پشت کاردانو-گفت کاردانو هفته آینده آزمایش شبکه ابزار مهاجرت به ERC-20 را راه‌اندازی می‌کند. در نتیجه، کاربران قادر خواهند بود توکن‌های استاندارد اتریوم (ERC-20) خود را به بلاک چین بومی‌ کاردانو منتقل کنند. SingularityNET، یک شبکه هوش مصنوعی غیر متمرکز، نماد بومی‌ خود، AGIX را از اتریوم به کاردانو منتقل می‌کند.

در جریان‌این رویداد، چارلز‌هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو نیز گفت که بیش از 100 شرکت در حال برنامه‌ریزی برای انتقال به کاردانو در ماه‌هایی آینده هستند. چشم انداز صعودی نیز در میان نگرانی‌ها از تلاش‌های کاردانو برای به دست آوردن مشروعیت از نهادهای نظارتی مالی با وجود حمایت از خود به عنوان “بلاک چین غیر متمرکز عمومی”‌ایجاد شد.

به عنوان مثال، بنیاد کاردانو با یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین همکاری کرده، تا تلاش‌های خود را برای مطابقت با دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی افزایش دهد. با‌این وجود، Weiss Crypto Ratings، یک آژانس رتبه‌بندی ارزهای رمزنگاری شده، هشدار داد که تصمیم کاردانو شبکه آن را “مستعد سانسور، سیاسی و دستکاری” می‌کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتحلیل‌های درون‌زنجیره‌ای و وضعیت شاخص‌های اتریوم در بازار رمزارزها
مقاله بعدیمقررات رمزنگاری ، قسمت جدید: The Empire Strikes Back

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید