پذیرش و سرمایه گذاری بی سابقه ارزهای دیجیتال؛ گرمایش بیت کوین برای ونکوور

169
ارزروز: آمریکا از محدودیت بهره برداری خواهد کرد!؟
جهان در مواجهه با ارزهای دیجیتال هر روز رنگی و هر روز نشانی دارد

قله 72 میلیون دلاری ارزهای دیجیتال

ارزروز: روز گذشته در نهایت ETF بیت کوین در بورس قرار گرفت. شاید اگر همین سال گذشته این موضوع مطرح می شد که ارزهای دیجیتال در بورس معامله خواهند شد. حتی خوش باورترین فعال این حوزه هم بر آن معتقد نبود. در ماه های گذشته تماما اخبار مخالفت دولت ها با صنعت ارزهای دیجیتال به گوش می رسید. ولی در حال حاضر سرمایه‌گذاری بی‌سابقه روی ارزهای دیجیتال رقم می خورد.

در حال حاضر ارزش مجموع ارزهای دیجیتال خریداری و ذخیره شده توسط سرمایه‌گذاران سازمانی، بیش از ۳/ ۷۲ میلیون دلار برآورد شده است. رقمی که در تاریخ پیدایش رمزارزها بی‌سابقه بوده است. با افزایش قیمت بیت‌کوین طی یک هفته گذشته، بسیاری از مشتریان سازمانی و موسسات بزرگ سرمایه‌گذاری جهان بار دیگر به خرید و ذخیره این ارز دیجیتال رو آورده‌اند.

کوین تلگراف گزارش می دهد

مجموع سرمایه‌گذاری‌های سازمانی در زمینه ارزهای دیجیتال در ماه مارس سال جاری میلادی حدود ۵۷ میلیون دلار بوده و این درحالی است که این میزان در ماه مه ‌به رقم بی‌سابقه ۶/ ۷۱ میلیون دلار افزایش یافته است. طی هفته گذشته، سرمایه‌گذاری مشتریان سازمانی روی صنعت ارزهای دیجیتال افزایش یافته و به رقم ۸۰ میلیون دلار رسیده که ۷۰ میلیون دلار از این مقدار را بیت‌کوین به خود تخصیص داده است. مشتریان سازمانی همچنین روی دو ارز «پولکادات» و «آدا» نیز به ترتیب ۶/ ۳ و ۷/ ۲ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند و این در حالی است که «اتریوم» به عنوان دومین ارز بزرگ بازار توانسته است تنها یک میلیون دلار از سرمایه‌گذاری‌های بخش‌های سازمانی را به خود تخصیص دهد.

شهر ونکوور شمالی

این شهر نیز در پی این استقبال گسترده از ارزهای دیجیتال به دنبال رسیدن به نخستین شهری است که در جهان از استخراج بیت‌کوین برای گرمایش استفاده کند. در این راستا شرکت «لونزدیل انرژی کورپوریشن» در ماه جاری اعلام کرد با شرکت استخراج رمزارز فناوری پاک «مینت گرین» برای استفاده از حرارت برق بازیابی شده مربوط به استخراج بیت‌کوین برای تامین گرمایش شهر قراردادی بسته است.

«مینت گرین» از بویلرهای دیجیتالی برای بازیابی بیش از ۹۶ درصد از برق مورد استفاده.در استخراج رمزارز به شکل انرژی گرمایی استفاده می‌کند.که می‌تواند برای تامین گرمایش شهرها و خدمات‌دهی به فرآیندهای صنعتی استفاده شود. این منبع گرمایش جدید سال آینده معرفی و رونمایی خواهد شد.و طبق اعلام ‌لونزدیل انرژی کورپوریشن‌،.از انتشار بیش از ۲۰ هزار تن گازهای گلخانه‌ای به ازای هر مگاوات در مقایسه با گاز طبیعی جلوگیری می‌کند.

براساس گزارش اویل پرایس،.استخراج بیت‌کوین به دلیل سهم قابل توجهی که در انتشار کربن دارد،.از اوایل سال جاری توجهات زیادی را به خود جلب کرده و بحثی را درباره رمزارزهای سبز برانگیخته است. رمز ارزهای سبز با استفاده از برق تولید شده از منابع تجدیدپذیر استخراج می‌شوند.

حرکت Bull Pennant

به گفته کارشناسان، حرکت Bull Pennant بیت‌کوین از قیمت ۴۸۲۰۰ دلار به سمت بالا. احتمالا منجر به افزایش دو برابری به نسبت مقاومت ۵۰ هزار دلاری این رمزارز خواهد شد. و با این حساب می‌توان سقف قیمتی ۱۰۰ هزار دلار را برای بیت‌کوین پیش‌بینی کرد. در همین راستا، تیمی از محققان بازار ارزهای دیجیتال در مرکز تحقیقات بانک «استاندارد چارتر» تحلیلی منتشر کرده‌اند که بر اساس آن، قیمت بیت‌کوین کمتر از یک سال آینده به سقف ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. به گفته «جفری کندریک» از محققان ارشد این تیم، بیت‌کوین می‌تواند با ادامه این روند،.به ابزاری برای معاملات مستقیم جهانی تبدیل شده.و به عنوان ارز رقیب دلار آمریکا در بازارهای جهانی مطرح شود.

بایدن: ارزهای دیجیتال تهدید برای تحریم ها

ایالات متحده آمریکا طی سالیان گذشته همواره تحریم هایی را برای کشورهای مختلف جهان در نظر گرفته است. شاید به جرأت بتوان گفت که بیشترین تحریم ها نیز متوجه ایران بوده است. بایدن در آخرین اظهارات خود عنوان داشته است که ارزهای دیجیتال تهدیدی برای تحریم‌ها خواهند بود. از این رو که ارزهای دیجتال می توانند منبع یا مقصد قابل رهگیری نداشته باشند. و این خطر بزرگترین چالش امروز دولت آمریکا و کشورهای بزرگ از منظر اقتصادی است. بر این اساس دولت بایدن هشدار داد که ارزهای دیجیتالی با نوآوری‌های خود و ایجاد بستر‌های جدید برای پرداخت و پوشش معاملات، تهدیدی برای برنامه تحریم‌های آمریکا محسوب می‌شود. و در گزارشی جدید اعلام کرد. که ایالات‌متحده باید نحوه اعمال تحریم‌ها را به گونه‌ای مدرن کند. که به عنوان یک ابزار موثر امنیت ملی باقی بماند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیافزایش قابلیت های جدید توکن(NFT)با کارمزد صفر؛ اثربخشی تحریم‌ها کمتر خواهد شد
مقاله بعدیرشد قابل توجه بازی‌های با کسب درآمد و NFT ها در صنعت ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید