پایان مهلت نام‌نویسی و اخذ مجوز صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی

224
ارزروز: رمز ارز ملی
نماینده مجلس شورای اسلامی ؛ مردم مراقب بازار رمزارز ملی باشند

پایان ثبت نام 24 سپتامبر

ارزروز: مهلت ثبت نام برای اخذ مجوز راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در 2 مهر یا 24 سپتامبر در کره جنوبی پایان می یابد. از این رو ممکن است حدود ۲.۶ میلیارد دلار از سرمایه معامله‌گران این کشور در معرض خطر قرار بگیرد. در این خصوص کوین دسک در گزارشی عنوان نمود که این کشور در قانونی مصوب نموده است. تا تمامی صرافی های این کشور نسبت به تهیه گزارش از تراکنش‌های مالی ارز دیجیتال ملزم می باشند. تا پایان ماه جاری فعالیت خود را در کمیسیون خدمات مالی این کشور ثبت نمایند. بر اساس این قانون تمامی صرافی ها ملزم به احراز هویت مشتریان در راستای مبارزه با پول‌شویی می باشند. همچنین کمیسیون خدمات مالی به صرافی‌هایی که قادر به انجام تعهدات قانونی نیستند. توصیه کرده است که تا ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) مشتریان خود را از تعطیلی احتمالی کسب‌وکارشان آگاه کنند.

در گزارشی از فایننشیال تایمز (Financial Times) به داده‌هایی اشاره می‌شود. که حکایت از آن دارد که تقریباً ۹۰ درصد معاملات ارز دیجیتال این کشور با استفاده از آلت کوین‌ها. با نام کیمچی کوین (Kimchi coins) است. بر اساس برآوردهای کیم هیونگ جونگ (Kim Hyoung joong)،. مدیر مرکز تحقیقات ارز دیجیتال دانشگاه کره جنوبی، انتظار می‌رود. که با این اقدام قانون‌گذاران کره‌ای حدود ۴۲ کیمچی کوین از بین برود. چون یون هائنگ (Cho Yeon Haeng)، رئیس فدراسیون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خدمات مالی در کره جنوبی،. گفته است که با توقف معاملات و مسدودشدن دارایی‌ها، انتظار می‌رود. سرمایه‌گذاران متحمل ضررهای بزرگی شوند. انتظار می‌رود روز سه‌شنبه بیت فرانت (Bitfront)، یکی از صرافی‌های زیرمجموعه شرکت لاین (LINE)،. غول حوزه فناوری ژاپن،. ارائه خدمات به مشتریان کره‌ای‌زبان و پرداخت با کارت‌های اعتباری کره جنوبی را متوقف کند،. چراکه به دنبال جلب رضایت قانون‌گذاران و قطع رابطه خود با کره جنوبی است.

40 صرافی هنوز ثبت نام نکرده اند

۴۰ صرافی از ۶۰ صرافی فعال در کره جنوبی هنوز در این فرآیند ثبت نام نکرده‌‌اند. لی چول یی (Lee Chul yi)، رئیس فابلگیت (Foblgate) که یک صرافی متوسط محسوب می‌شود، گفته است: با نزدیک‌شدن به مهلت تعیین‌شده انتظار می‌رود شرایطی مشابه با هجوم بانکی اتفاق بیفتد، چراکه سرمایه‌گذاران قادر نخواهند بود [برخی از] آلت کوین‌های خود را که فقط در صرافی‌های کوچک فهرست شده‌اند نقد کنند. سرمایه‌گذاران ناگهان متوجه خواهند شد که دارایی خود را از دست داده‌اند. اگر قانون‌گذاران بتوانند اثرات جانبی این اقدام را مدیریت کنند تعجب خواهم کرد.

ماه گذشته هم صرافی بایننس جفت‌‌ارزهای معاملاتی و گزینه‌های پرداخت مبتنی بر وون (واحد پول کره جنوبی) را در راستای انطباق فعالیت‌هایش با قوانین داخلی این کشور، از پلتفرم خود حذف کرد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیالسالوادور جایی امن برای سرمایه گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال
مقاله بعدیتجهیز روسیه به پول رسمی دیجیتال پس از یوآن دیجیتال در بازار ارز

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید