وضعیت بازار رمزارزها؛ بازار در مدار نزولی، خریداران به دنبال راهکار مناسب

193
ارزروز: رشد نزولی رمزارزها
وضعیت بازار رمزارزها؛ بازار در مدار نزولی، خریداران به دنبال راهکار مناسب

اتریوم حرکت نزولی

ارزروز: مدار نزولی بیشتر رمز ارزها در هفته‌های اخیر موجب هراس فعالان تازه کار در بازار شده است. دومین رمز ارز بازار اتریوم حرکت نزولی جدیدی را زیر حمایت ۳,۴۰۰ دلاری شروع نموده است. نیوز بی‌تی‌سی در گزارشی عنوان نمود که اتریوم از مقاومت کلیدی ۳,۵۰۰ دلاری نتوانست عبور کند و مانند بیت کوین حرکت نزولی را زیر حمایت ۳,۴۰۰ دلاری و میانگین متحرک (MA) ۱۰۰ ساعته آغاز کرد. کف قیمتی ۲۴ ساعت گذشته در سطح ۳,۱۵۶ دلار شکل گرفته و بازار وارد فاز تثبیت قیمت شده است. شاخص مکدی (MACD)، آهسته‌آهسته از محدوده نزولی خارج می‌شود و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم اکنون به زیر سطح ۵۰ رسیده است. بیت کوین پس از آن که موفق نشد از مقاومت ۴۸,۵۰۰ دلاری عبور کند، با سقوط به زیر ۴۷,۰۰۰ دلار رسید. درحال حاضر هم هر واحد بیت کوین با کاهشی ۵ درصدی به زیر حمایت ۴۶,۰۰۰ دلاری رسیده است.

سقوط کاردانو و لایت کوین

کریپتونیوز در گزارشی عنوان نمود که ارزهای دیجیتال نیز مانند اتریوم و پادشاه رمزارزها بیت کوین با کاهش قیمت مواجه شدند. در این میان اتریوم حمایت ۳,۳۰۰ دلاری خود را شکست و کاردانو با ۹ درصد کاهش به زیر ۲.۲ دلار رسید. قیمت بیت کوین موفق به عبور از سد ۴۸,۰۰۰ دلاری نشد و همین مسئله جرقه کاهش شدید قیمت بود. پس از آن، ابتدا شاهد شکسته‌شدن حمایت ۴۷,۲۰۰ دلار و سپس ۴۷,۰۰۰ دلار بودیم. با سقوط به زیر این ناحیه، فعالیت فروشندگان در بازار بیشتر شد و بیت کوین به زیر ۴۶,۰۰۰ دلار رسید. در وضعیت فعلی، ۴۵,۲۰۰ دلار اولین حمایت پیش روی بیت کوین است و ۴۵,۰۰۰ دلار هم به‌عنوان یک مقاومت اصلی عمل می‌کند. در صورت احیای قیمت، ۴۶,۲۰۰ دلار یکی از مقاومت‌هاست. ۴۷,۲۰۰ دلار هم که مقاومت هفتگی است. این ناحیه پیش‌تر به‌عنوان یک حمایت عمل کرده است.

حرکت نزولی دست جمعی ارزهای دیجیتال

کاردانو نیز موفق به تثبیت قیمت در بالای حمایت ۲.۴ دلار نشد. قیمت این ارز دیجیتال نیز مانند بیت کوین و اتریوم سقوط کرد. کاردانو با کاهش ۷ درصدی به زیر ۲.۲ دلار رسید. ۲.۰۵ دلار اصلی‌ترین حمایت کاردانو است و در صورت شکسته‌شدن آن، باید انتظار سقوط بیشتر را داشت.لایت کوین نیز نتوانست به بالای ۲۰۰ دلار برسد. شکست لایت کوین در عبور از این مقاومت سبب شد تا به زیر سطوح حمایتی ۱۸۰ و ۱۷۲ دلار برسد. در حال حاضر هر واحد لایت کوین در محدوده ۱۶۷ دلار معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت ۷ درصد از ارزش خود را از دست داده است. دوج کوین نیز مانند لایت کوین سقوطی ۷ درصدی را تجربه کرد. پس از این سقوط، قیمت به زیر حمایت ۰.۲۳۲ دلار رسید. در حال حاضر خریداران به‌دنبال دفاع از حمایت ۰.۲۲ دلاری هستند.

ریپل کمی از لایت کوین و کاردانو ضعیف تر عمل کرد. این ارز در ۲۴ ساعت گذشته سقوطی ۸ درصدی داشت. و در حال حاضر در محدوده ۰.۹۹ دلار معامله می‌شود. لونا، ایاس، هدرا هش گراف، سولانا، بیت کوین اس‌وی و آیوتا از جمله ارزهای دیجیتالی هستند که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست دادند. از بین این ارزها، لونا با ۱۴ درصد سقوط، یکی از شدیدترین سقوط‌ها را داشته است. این در حالی است که CELO با رشدی ۱۲ درصدی یک بار دیگر از ۶ دلار عبور کرده است.

مقاله قبلیاردوغان رئیس جمهور ترکیه می گوید ما در حال جنگ با کریپتو هستیم
مقاله بعدیکوین بیس سرویس وام ارزهای رمزنگاری شده را کنار گذاشت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید