هنر دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین بر روی پل ونکوور راه اندازی می‌شود

343
ارزهای دیجیتال
کوبا ارزهای دیجیتالی را پذیرفت

ارزروز: سازمان نمایشگاه عمومی هنر دوسالانه ونکوور در حال آماده شدن برای رونمایی از هنر دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین است. در این پروژه واقعیت‌های فیزیکی و دیجیتالی با فناوری بلاک‌چین ترکیب می‌شود.

محل نمایش

ضلع جنوبی پل Cambie Street در ونکوور، محل نصب تجهیزات واقعیت افزوده(AR) مبتنی بر بلاک‌چین است. این تصاویر توسط دستگاه‌های iOS یا Android قابل مشاهده است. به گفته علاقه‌مندان محلی، این پروژه در حال آماده شدن برای راه‌اندازی عمومی در تاریخ انتشار این مقاله بوده و تا بهار 2023 ادامه خواهد داشت.

این هنر دیجیتال به ابعاد 1800 متر مربع توسط هنرمند ساکن نیویورک جسیکا آنجل خلق شده است. این پروژه نحوه ایجاد و استفاده از فضاهای عمومی را در واقعیت‌های دیجیتالی و فیزیکی بررسی می‌کند. این قطعه در دنیای واقعی به شکل نقاشی‌های دیواری عظیم و دو بعدی وینیل شکل گرفته است. همچنین به طور همزمان توسط نرم افزار واقعیت افزوده در یک شبکه بلاک چین قرار میگیرد.

آنجل می‌گوید: هنر یک نیروی آماده با قدرت پل زدن به جهان‌های به ظاهر نامتجانس است. پل وکسل این ظرفیت را به نمایش خواهد گذاشت. این هنرمند خاطرنشان کرد: “این برنامه لذت بردن از هنر را به تلاشی متحدکننده و آزمایشی تبدیل می‌کند که فناوری بلاک چین، AR و هنر عمومی را قادر می سازد تا راه‌های جدید تعامل را بررسی کند.”

این برنامه نمایشی دیجیتالی و بصری از شبکه Kusama است. یک شبکه بلاک‌چین غیرمتمرکز که به عنوان یک زنجیره “canary” در شبکه اصلی بلاک‌چین Polkadot ساخته شده است.

بینندگان می‌توانند به طور خاص تاریخچه شبکه Kusama را از طریق بیست انیمیشن تعاملی مختلف مشاهده، لمس و بشنوند که هریک از آنها در قالب یک توکن(NFT) منحصر به فرد در بلاک چین ارائه شده است. NFTها در بازار هنر Kusama RMRK به فروش می‌رسند. با بودجه‌ای برای جبران هزینه تولید این پروژه که بیش از 300000 دلار برآورد شده است.

شورای کوساما در ابتدا این پروژه را در ماه اکتبر پیشنهاد کرد. یکی از اعضای شورا اظهار داشت: “پل وکسل یک چشم انداز تجربی از شبکه کوساما را ارائه می‌دهد تا یک دیدگاه فنی.”

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیرقم خوردن هزینه بالا اشتباهات معامله گران مبتدی در معامله‌گری ارزهای دیجیتال
مقاله بعدیمعاملات غیرقانونی با بیت‌کوین دیگر غیرقابل ردیابی نیست

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید