هفته مرگ‌بار برای بیت کوین؟! افت 10 هزار دلاری جبران می‌شود؟

251
ارزروز: بیت کوین

 کاهش 11 درصدی بیت کوین

ارزروز: هفته گذشته یکی از مرگ‌بارترین هفته‌های بیت کوین بود، برترین ارز دیجیتال پس از ثبت رشد ۷۵ درصدی در کمتر از ۵۰ روز، به یک باره فروریخت. بیت‌کوین بعد از فتح کوتاه کانال ۵۰ هزار دلاری وارد فاز کاهشی شد و سقوطی ۱۰هزار دلاری را تجربه کرد. و این موضوع کافی بود تا سایر رمزرارزها نیز روند نزولی بازار ارزهای دیجیتالی را رقم بزنند.

بیت‌کوین روز سه‌شنبه با افتی ۱۱ درصدی قیمت‌های پایین‌تر از ۴۳ هزار دلار را لمس کرد، اما روز خود را در کانال ۴۶ هزار دلاری به پایان برد. این حرکت نزولی ارزش بازاری بیت کوین را با ۳۰۰ میلیارد دلار کاهش، به ۸۵۰ میلیارد دلار رساند. تحلیلگران این ریزش را نوعی اصلاح می‌دانند، اما در صورتی که ترس ایجادشده در بازار باعث شود بیت‌کوین نتواند از ناحیه مقاومتی ۴۸ هزار دلاری عبور کند، اصلاح بیشتری برای بیت‌کوین در انتظار خواهد بود.

کاهش 300 میلیارد دلاری ارزش بازار رمزارزها

بر این اساس ارزش کل بازار ارزهای دیجیتالی طی هفته گذشته به مرز ۲ هزارمیلیارد دلار رسید. که حدود ۳۰۰ میلیارد دلار کاهش را نشان داد. بیت‌کوین که تا روز سه‌شنبه ۴۳ هزار دلار سقوط کرد و کاهش 11 درصدی را نشان داد، اما توانست همان روز کمی از افت را جبران نماید. و خود را به کانال 46 هزار دلار برساند. در روز چهارشنبه بیت کوین روز آرامی را پشت‌سر گذاشت و در کانال ۴۶ هزار دلاری نوسان داشت.

می‌توان این افت را به مشکل در کیف‌پول‌های دیجیتالی السالوادور در مسیر قانونی‌سازی بیت‌کوین نسبت داد. السالوادور بعد از قانونی‌سازی بیت‌کوین، می‌تواند بهشت نهنگ‌های بیت‌کوین برای دلاری‌سازی سرمایه‌های خود باشد. بخش عظیمی از بیت‌کوین در اختیار چین و روسیه است. از این رو شاید ریزش روز سه‌شنبه بازار برنامه‌ای برای خرید بیشتر دولت السالوادور از طرف نهنگ‌ها باشد. این کشور خرید ۱۵۰ بیت‌کوین، اکنون ۵۵۰ بیت‌کوین در اختیار دارد. تحلیلگران معتقدند که این ریزش ناشی از یک اصلاح در بازار است و در صورتی که روند نزولی متوقف شود و قیمت آرام بگیرد، احتمال دارد که بیت‌کوین بتواند مسیر صعودی خود را از سر بگیرد.

بیت کوین بر تخت پادشاهی

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار اوآندا، در همین راستا می‌گوید: «پایه‌های بیت‌ کوین هنوز دست‌نخورده باقی مانده‌اند و قیمت‌ها محدوده جدیدی از معاملات بین ۴۶ هزاردلار تا ۵۳ هزاردلار را تعیین می‌کنند.» اما این موارد بستگی به شکست یا موفقیت بیت‌کوین برای گذر از مقاومت ۴۸ هزار و ۵۰۰ دلار دارد و در صورتی که نتواند از آن عبور کند، می‌توان ریزش بیشتر را انتظار داشت.

بررسی روند آلت کوین ها نیز نشان از دنباله روی از بیت کوین دارد. اتریوم که دومین رمزارز بزرگ بازار نام دارد، با افتی تقریبا ۱۴ درصدی از مرز ۴ هزار دلار فاصله گرفت. و تا زمان تهیه این گزارش در کانال ۳ هزار و ۳۰۰ دلاری در حال معامله بود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیکاهش ارزش قیمت رمزارزها بیت کوین کاهش بیش از 2000 هزار دلاری را تجربه کرد
مقاله بعدیعرضه اولیه ارز دیجیتال (Initial Coin Offering)

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید