نگاه ویژه خزانه داری آمریکا به استیبل کوین ها و شاید وضع قوانین جدید

213
ارزروز: آمریکا از محدودیت بهره برداری خواهد کرد!؟
جهان در مواجهه با ارزهای دیجیتال هر روز رنگی و هر روز نشانی دارد

hknوزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا

ارزروز: مقامات مسئول در ایالات متحده آمریکا همواره به دنبال کشف معامله گران و ماینر ها در بازار دیجیتال هستند. از این رو هر روز می شنویم که قوانین جدیدی وضع می گردد. تا احراز هویت به شکلی شفاف صورت بگیرد. در این راستا وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال بررسی قانون‌گذاری استیبل‌کوین‌هاست. رویترز مدعی شد که با منابعی ناشناس در ارتباط بوده و متوجه شده است. که مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال بررسی شرایط قانونی استیبل‌کوین‌ها هستند. این موضوع در پی افزایش بازار ارزهای دیجیتال باثبات رقم خورده است. مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا اخیرا‌ جلساتی را برگزار کرده‌اند. و شرایط احتمالی قانون‌گذاری استیبل‌کوین‌های خصوصی را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند. مقامات مسول این کشور طی هفته گذشته با برگزاری جلسات متعددی خطرات احتمالی استیبل‌کوین‌ها را برای کاربران، بازارها و سیستم‌ مالی بررسی کردند. همچنین موضوعات دیگری مانند مزیت‌های استیبل‌کوین‌ها و همچنین احتمال وضع قوانین جدید نیز مطرح شده است.

جان ریزو، سخنگوی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا افزود. این وزارت خانه در حال گفت‌وگو با تعداد زیادی از ذی‌نفعان از جمله حامیان حقوق مصرف‌کنندگان. اعضای کنگره و فعالان بازار است. رویترز نیز با استناد به گفته‌های سه منبع ناشناس که با این موضوع در ارتباط بوده‌اند. اعلام کرد که در یکی از جلسات وزارت خزانه‌داری که جمعه هفته گذشته برگزار شد. مقامات از نمایندگان جامعه ارز دیجیتال پرسیده‌اند که اگر استیبل‌کوین‌ها بازار گسترده‌تری پیدا کنند به نظارت مستقیم نیاز خواهند داشت یا خیر. موضوع برداشت ناگهانی استیبل‌کوین‌ها توسط مردم و اینکه قوانین نظارتی چطور می‌توانند. خطرهای ناشی از این اتفاق را کاهش دهند. نیز از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد. مقامات همچنین درباره اینکه آیا استیبل‌کوین‌های اصلی باید پشتوانه‌ای مثل دارایی‌های سنتی داشته باشند یا خیر گفت‌وگو کردند.

استیبل کوین ها

مقامات خزانه‌داری این آمریکا چندی پیش از این نیز جلساتی با گروهی از بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری برگزار کرده بودند. و قانون‌گذاری استیبل‌کوین‌ها را مورد نقد و بررسی قرار داده بودند. اما هیچ نظری درباره شیوه قانون‌گذاری برای استیبل‌کوین‌ها تا به حال داده نشده است. مساله‌ای که باعث شده مقامات خزانه‌داری آمریکا بیشتر به استیبل‌کوین‌ها توجه کنند، رشد روز‌افزون آنها در یک سال گذشته است. ارزش کل بازار استیبل کوین‌هایی مانند تتر و یو‌اس‌دی کوین (USDC) تا این لحظه به بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار رسیده و این در حالی است. که در ژانویه سال گذشته این رقم تقریبا ۳۷ میلیارد دلار بوده است.

تمایل غول های فناوری به ارزهای دیجیتال

بسیاری از شرکت‌های مالی سنتی مانند مسترکارت، غول حوزه ارائه خدمات پرداختی جهان، گفته‌اند که قصد دارند از راهکارهای مرتبط با استیبل‌کوین‌ها پشتیبانی کنند. ویزا (Visa) هم گفته است که استیبل‌کوین‌ها در حال نزدیک شدن به تحقق وعده دیجیتالی‌کردن ارزهای فیات هستند. این اخبار کمی پس از آن منتشر شد که سناتور الیزابت وارن صنعت ارزهای دیجیتال را «نسل جدید بانک‌های غیرقانونی» خطاب کرد و گفت که «منع بانک‌های آمریکایی از نگهداری وجوهی که به عنوان پشتوانه مالی برای استیبل‌کوین‌ها سپرده‌گذاری شده» موضوعی قابل‌توجه است. جنت یلن، ‌وزیر خزانه‌داری آمریکا، هم پیش از این تاکید کرده بود که دولت باید به سرعت برای ایجاد چارچوب قانونی استیبل‌کوین‌ها اقدام کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبلاک چین کیوتیز “بررسی شیوه‌ی انجام بازی و نکات آموزشی”
مقاله بعدیwhite paper چیست و چگونه آن را بنویسیم؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید