افزایش میزان تقاضای رمزارزها

ارزروز: بزرگ‌ترین رمزارز دنیای ارزهای‌دیجیتال توانست قله 42 هزار دلاری را فتح نماید. بیت‌کوین طی 11 روز گذشته، با خبر تلاش آمازون برای پذیرش بیت‌کوین بعنوان ابزار پرداخت مسیر افزایشی را آغاز کرد. روند صعودی بیت‌کوین تا روز یکشنبه این ارزدیجیتال را در مرز کانال ۴۲ هزاردلاری قرار داد. که این از ژوئن سال گذشته میلادی بی‌سابقه بوده است. بیشتر ارزهای‌دیجیتال نیز از بیت‌کوین پیروی کردند. اتریوم دومین رمزارز شناخته شده نیز توانست تا ۲ هزار و ۶۰۰ دلار حرکت کند. سیاست شرکت آمازون در رشد ارزهای‌دیجیتال اثری غیر قابل انکار داشت. علاوه بر آن افزایش میزان تقاضا برای استیبل‌کوین دلار (USDC) به چشم می خورد. همچنین تتر، نشان از تلاش سرمایه‌گذاران بازار، برای افزایش قدرت خرید خود در بازار داشت.

رمز ارز

 بیت‌کوین برای عبور از مقاومت ۴۲ هزار تلاش می کند

عملکرد بزرگ‌ترین رمزارز دنیای ارزهای‌دیجیتال یا همان بیت‌کوین برای سرمایه‌گذاران بسیار جذاب شده است. در ماه می بیت‌کوین حدود ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داد و در بین معامله گران لقب چهارشنبه سیاه را گرفت. اما بعد از آن بازه زمانی رشد بیت‌کوین نزد سرمایه‌گذاران امیدوارکننده‌ پیش رفت. همانطور که در شماره های پیشین عنوان شد. هفته گذشته، بعد از اعلام خبر پذیرش بیت‌کوین توسط شرکت آمازون، بازار روند رشد خود را آغاز کرد. آمازون اعلام کرد تا سال ۲۰۲۲ نیز رمزارز خود را به بازار ارائه خواهد کرد. این شرکت در نظر دارد فعالیت خود را در سایر ارزهای‌دیجیتال و حوزه بلاک‌چین افزایش دهد.

سرپرست بازار سرمایه درگروه سرمایه‌گذاری میپل، دانیل‌کیم، گفت: این روند قیمت با آنچه درهفته گذشته شاهد بودیم، کاملا همخوانی دارد. از نظر ایشان معامله‌گران با مهیا نمودن سرمایه‌ مورد نظر، منتظر فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری در این بازار خواهند بود. بدیهیست با ویژگی‌های بنیادی و معاملاتی بیت‌کوین، این رمزارز برای بیشتر معامله‌گران نخستین گزینه برای سرمایه‌گذاری است. افزایش چشمگیر تقاضا برای توکن قیمت ثابت دلار آمریکا (USDC) نیز در این بازار قابل توجه بود. البته پس از اعمال محدودیت های چین برای استخراج و معاملات ارزهای‌دیجیتال در این کشور معاملات دچار شکاف شد. سمت عرضه نیز برای بیت‌کوین هنوز به شرایط عادی تبدیل نشده است.

بیت‌کوین

برنامه هاردفورک لندن

بر این اساس بسیاری از رمزارزها نیز شرایط افزایش را تجربه نمودند و نمودار رشد را ثبت نمودند. اتریوم نیز مانند بیت‌کوین ۱۱ روز رشد متوالی و ۴۵ درصد سود را نشان داد. دومین رمزارز بزرگ دنیای ارزهای‌دیجیتال توانست قله 40 روزه خود را با رسیدن به قیمت ۲ هزار و ۶۰۰ دلار ثبت نماید. این رمزارز برنامه «هاردفورک لندن» را پیش‌روی خود دارد. هاردفورک لندن یازدهمین برنامه‌ به‌روزرسانی‌ شبکه اتریوم است. در این برنامه اتریوم بنا دارد پنج پیشنهاد را برای بهبود عملکرد این رمزارز اجرایی کند. مهمترین برنامه اتریم در این به‌روزرسانی محدودکردن رشد تدریجی عرضه این ارز‌دیجیتال است، فعالان این بازار معتقدند که پس از این بروز رسانی اتریوم می‌تواند روند صعودی پیش‌روی خود را هموارتر ببیند.

اتریوم

بیشتر ارزهای‌دیجیتال در این بازه زمانی در پی اخبارهای بسیار خوب در این بازار با رشدهای ۲۰ درصدی هفتگی را مواجه شدند. بر این اساس ارزش بازار ارزهای‌دیجیتال نیز، ۳۶ درصد رشد را نشان داد. این بازار با رشد تقریبی ۴۲۰ میلیارددلار طی ۱۱ روز به ۱۶۴۰ میلیارددلار رسید. بسیاری از معامله گران، فعالان و تحلیلگران نیز به ادامه این روند، در بلندمدت خوش‌بین هستند. جردن بلفورت، معامله‌گر بازارهای مالی عنوان نمود قیمت بیت‌کوین و اتریوم می‌تواند تا پایان سال میلادی با جهش همراه شود. به گفته او، قانون‌گذاری‌های اخیر دولت‌ها می‌تواند امکان پذیرش بیشتر رمزارزها و به طور کلی بلاک‌چین را برای عموم مردم فراهم کند و این اتفاق می‌تواند به گردش مالی هرچه بیشتر در این بازار کمک شایانی کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیشرکت‌‌های‌ بزرگ‌، بیت‌کوین را برای پرداخت‌های خود پذیرفته‌اند
مقاله بعدیمایکل سیلر: “دلیلی برای نگه نداشتن بیت‌کوین تا صد سال آینده وجود ندارد”

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید