محبوبیت بیش از پیش رمز ارزها و از طرف دیگر قوانین سخت گیرانه آمریکا

134
ارزروز: کمیسیون بورس آمریکا SEC
SEC طرح VanEck برای ارائه صندوق ETF معاملات اسپات بیت کوین را رد کرد.

شیبا اینو در صدر محبوبیت معامله گران

ارزروز:  بررسی های حاکی از آن است که در یک ماه اخیر فعالان عرصه ارزهای دیجیتال به شیبا اینو توجه بیشتری نشان داده اند. بیت کوین، اتریوم و دوج کوین هم در رده‌های بعدی قرار دارند. رسانه تحلیلی آی‌سی‌او آنالیتیکس (ICO Analytics) اخیراً مطلبی را در توییتر منتشر کرده است که نشان می‌دهد شیبا اینو در ماه اکتبر (مهر) محبوب‌ترین ارز دیجیتال توییتر بوده است. وضعیت ۲۰ ارز دیجیتالی که بیشتر از همه در توییتر مورد بحث قرار گرفته‌اند بررسی شده است.

آن‌طور که پیداست شیبا اینو ۲۲ درصد از گفت‌وگو‌های توییتری مربوط به ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده است. سهم اتریوم و بیت کوین هم از بحث‌های توییتری، به‌ترتیب ۸.۱ و ۷.۲ درصد بوده است. بیت کوین و اتریوم،‌ دو ارز دیجیتال برتر بازار هستند و هر دوی آنها اخیراً اوج‌های تاریخی جدید ثبت کرده‌اند. یک ماه پیش هم اولین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) آتی بیت کوین تاریخ آمریکا، با عنوان «ProShares Bitcoin Strategy ETF» کار خود را در بورس نیویورک آغاز کرد.که درمجموع باعث رشد چشمگیر قیمت بیت کوین شد.

رقیب شیبا اینو،.یعنی دوج کوین با ۴.۸ درصد در رتبه چهارم قرار گرفته و ارز دیجیتال سیف مون (SafeMoon) با ۴.۶ درصد،‌.رتبه پنجم گفت‌وگوهای توییتری را به خود اختصاص داده است. سولانا و کاردانو هم علیرغم عملکرد قیمتی خوبی که در یک ماه گذشته داشتند،.به‌ترتیب با ۳.۸ و ۲.۹ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. افزایش قیمت شیبا اینو در یک‌سال گذشته،.عمدتاً به‌دلیل هیجانات ناشی از معاملات سرمایه‌گذاران خرد بوده است که باعث شد تعداد آدرس‌های حاوی این ارز دیجیتال از ۹۰۰,۰۰۰ عبور کند.

طرفداران این ارز دیجیتال که به شیب آرمی (SHIBArmy) معروف هستند، در تلاش‌اند تا این ارز دیجیتال را به بازار پلتفرم‌های معاملاتی بیشتری اضافه کنند. ازاین‌رو آینده این ارز نسبت به ارزهای دیگر روشن‌تر است.

تپروت Taproot

در ژانویه 2018، گرگوری مکسول، توسعه دهنده هسته بیت کوین (Bitcoin Core)، از پیشنهادی مبنی بر ارتقاء شبکه بیت کوین با اسکریپت قابل تغییر با حفظ حریم خصوصی رونمایی کرد. ماکسول طرحی را مطرح کرد که شامل تعدادی ابزار رمزنگاری برای افزایش قابل توجه حریم خصوصی کاربران بیت کوین می‌گشت. این پیشنهاد تحت عنوان تپ‌ روت (Taproot) به معنی حفظ حریم خصوصی با قابلیت تغییر اسکریپت نامگذاری شد.

کمیسیون بورس آمریکا SEC

SEC خاطرنشان کرد که عدم تایید به این دلیل است.که بورس گزینه های هیئت مدیره شیکاگو (CBOE)،.محل معامله پیشنهادی برای محصول،.فرآیندها و راهکارهایی برای “جلوگیری از اعمال و شیوه های تقلبی و دستکاری” و “حفاظت از سرمایه گذاران و منافع عمومی” ندارد.  SEC ادعا کرد که وجود چنین توافقی از دستکاری بازار جلوگیری می کند.و طرف های درگیر را مسئول‌تر می‌کند،.یا به عبارت ساده‌تر،.SEC از CBOE می‌خواهد که نوعی توافق با صرافی‌های نقدی امضا کند که حجم قابل‌توجهی از حجم معاملات جهانی بیت‌کوین را تسهیل می‌کند. بحث این است که نهادهایی که سعی در دستکاری قیمت بیت کوین دارند.به این مکان‌ها می‌روند و CBOE باید نشان دهد که اختیارات کافی در این بازارها دارد تا دستکاری‌کنندگان به راحتی دستگیر شوند.

در حالی که هنوز تعدادی از برنامه‌های ETF بیت‌کوین در انتظار حکم SEC هستند،.حکم VanEck به این معنی است که اکنون احتمال کمتری برای دریافت چراغ سبز توسط تنظیم‌کننده وجود دارد. در اوایل این ماه، SEC راه اندازی ETF های آتی بیت‌کوین را تایید کرد، پیشنهادهای سرمایه گذاری که قیمت بازار آتی بیت کوین (نه نقطه ای) را دنبال می‌کند.شرکت‌کنندگان صنعت استدلال می‌کنند که ETF بیت‌کوین نقطه‌ای برای صنعت ارزشمندتر است، زیرا مستقیماً به منابع مالی برای نگهداری بیت‌کوین‌های واقعی نیاز دارد و همچنین کارمزدهای بسیار پایین‌تری نسبت به ETF‌های مبتنی بر معاملات آتی دارد. با این حال، SEC همچنان بی علاقه است و انتظار برای بیت کوین ETF نقطه ای ادامه دارد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیهیاهو در بازار رمزارزها؛ به روز رسانی تپروت بازار را دگرگون می کند؟
مقاله بعدیدیسترالند Decentraland چیست؟ معرفی دیسترالند و توکن های آن

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید