مجموعه مایکرواستراتژی 

ارزروز: مدیرعامل مجموعه مایکرواستراتژی که یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران بازار با 124 هزار و 391 بیت کوین گفت: شرایط فعلی بازار نقطه ورود مناسب برای کسانی است که تاکنون در بیت کوین سرمایه‌گذاری نکرده‌اند. مایکل سیلور، هم‌بنیان‌گذار، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی، در مصاحبه اخیر خود به دو دلیلِ رکود فعلی بازار ارزهای دیجیتال اشاره کرده است.

سیلور عنوان کرده بود که تصمیم ما برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین، تا حدی ناشی از تلاقی عوامل کلان مؤثر بر چشم‌انداز اقتصادی و تجاری است و معتقدیم این عوامل در بلندمدت خطراتی را برای برنامه خزانه‌داری شرکتمان ایجاد می‌کنند؛ اینها خطراتی هستند که باید به‌‌طور دائم موردتوجه قرار گیرند.

دو دلیل نزولی بودن بازار از نگاه سیلور

سیلور دو دلیل برای نزولی‌بودن بازار ارزهای دیجیتال آورد و در این باره گفت: فکر می‌کنم محرک‌های زیادی در این رابطه وجود دارد. اگر به کل اکوسیستم ارزهای دیجیتال نگاه کنید، قاطع‌نبودن نهادهای نظارتی، به‌ویژه درباره قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال و اینکه آیا آنها را به‌عنوان اوراق بهادار می‌توان در نظر گرفت یا نه، روی بازار تأثیر گذاشته و همین موضوع کمی اضطراب برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است. جدا از بحث آمریکا، میزان استفاده از اهرم‌های معاملاتی هم زیاد بوده است.

صرافی‌های ارز دیجیتال زیادی هستند که سرمایه‌گذاران در آنها می‌توانند با اهرم‌های ۲۰ برابری معامله کنند. این صرافی‌ها دارای توکن‌های بسیار زیادی هستند که به‌صورت متقابل وثیقه‌گذاری شده‌اند. با مقایسه صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال و صرافی‌های غیرمتمرکز، خواهید دید که می‌توانید در نمونه‌های غیرمتمرکز به اهرم‌هایی بسیار بالاتر از ۲۰ برابر دسترسی داشته باشید. پس این دومین عامل نوسان اخیر است.

بهترین زمان ورود به بازار ارزهای دیجیتال

سیلور معتقد است شرایط فعلی بازار نقطه ورود عالی برای سرمایه‌گذاران.نهادی کنجکاو راجع به ارزهای دیجیتال است که تاکنون از دور بازار را تماشا می‌کردند. وی معتقد است بازار در سطح کنونی خود در حال تثبیت است. این یک نقطه ورود عالی برای سرمایه‌گذاران نهادی است. با افراد ثروتمند، دفاتر خانوادگی،.مدیران شرکت‌های دولتی و صاحبان شرکت‌های خصوصی زیادی صحبت می‌کنم.و همه آنها شاهد رشد بیت کوین در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند.

افراد زیادی وجود دارند که از داشتن بیت کوین می‌ترسند،.حتی اگر قرار باشد ۴۰۰ درصد در سال بازدهی داشته باشد. وی عنوان نمود که قیمت به‌اندازه ۴۰ درصد از رکورد تاریخی قبلی کاهش یافته و در حال تثبیت است،.از آن طرف هم ببینند که سرمایه‌گذاران قابل‌احترامی مانند بیل میلر (Bill Miller) بیت کوین را پذیرفته‌اند،.نهادهای نظارتی از آن استقبال کرده‌اند، سناتورها و نمایندگان کنگره،.سرمایه‌گذاران و شرکت‌های عمومی هم آن را قبول دارند،.می‌فهمند که روند کنونی بازار به‌عنوان یک نقطه خوب برای ورود است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیدور نماندن مشکلات امنیتی متامسک از نگاه کارشناسان حوزه ارز
مقاله بعدیحسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضا به دنبال تعیین و تکلیف ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید