ماینر ها، در جست‌وجوی مقصدی امن با هزینه‌های مناسب مالیاتی و انرژی

437
ممنوعیت برای ماینرها در چین

آمریکای شمالی یا آسیای مرکزی مقصد بعدی ماینر ها کجاست

ارزروز: پس از محدودیت‌های تعریف شده از سمت دولت چین، قطب ماینیگ رمزارزها در حال جابه‌جایی است. قوانین جدید چین باعث ایجاد فضای ناامن برای ماینر رمزارزها شد. از این رو قطب اول ماینینگ جهان سودای تغییر پیدا کرد. بدیهیست استخراج‌کنندگان، با شرایط تعریف شده در جست‌وجوی مقصدی امن با سیاست‌های مالیاتی مناسب و هزینه‌های انرژی پایین باشند. شاید بتوان هزینه‌های مالیات و انرژی پایین را در آمریکای شمالی و آسیای مرکزی معطوف شود.

کوچ ماینر های چینی

چین به بهانه محیط‌زیست قوانین سخت‌گیرانه‌ را برای ماینرها تعیین نمود، براین‌‌اساس کوچ ماینر ها در این کشور در حال مشاهده است. چین قطب صنعت استخراج رمزارزها در جهان بود. دیگر گزینه مناسب ندانند و به جست‌وجوی مقصدی جدید باشند. فعالان عواملی نظیر زمان‌های اولیه برای ایجاد سایت‌های میزبانی، هزینه‌های انرژی و نیروی کار، سیستم‌های مالیاتی، آب‌وهوا و محیط‌های سیاسی و تجاری از جمله مواردی است که برای استخراج‌کنندگان تعیین مسیر خاص برای مهاجرت را دشوار می‌کند. پیش بینی می شود که آمریکای شمالی، آسیای مرکزی، آمریکای لاتین و اروپا در آینده مدعیان جدی‌تری برای ماینیگ باشند.

مدیرعامل شرکت استخراج رمزارز Luxor نیک‌هنسن در سیاتل مستقر است. وی معتقد است حدود ۲۵ درصد از نرخ هشی که به دلیل سرکوب چین از ماه مارس آفلاین شده است. که آن به آمریکای شمالی ختم خواهد شد. و ۲۵ درصد دیگر به کشورهای آسیای مرکزی مانند قزاقستان، مغولستان و بخش‌هایی از روسیه می‌رسد. به گفته نیک‌هنسن، ۱۵ درصد از نرخ هش شبکه بیت‌کوین به آمریکای لاتین و ۱۰ درصد می‌تواند به کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کند. وی عنوان نمود که بقیه آن نیز هرگز به صورت آنلاین باز نمی‌گردند. نیک‌هنسن عنوان نمود: ‌من می‌دانم که ایالات متحده در حال حاضر منابع انرژی قابل‌توجهی در اختیار دارد. که می‌توان از آن استفاده کرد و برخی از بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌های انرژی می‌خواهند ظرفیت تولید خود را افزایش دهند.

  آمریکای شمالی، آسیای مرکزی، مقصد جدید ماینر ها

در این راستا آرتور لی، مدیرعامل یک شرکت معدنی مستقر در پکن گفت: هزینه‌های ماینینگ اصل اول استخراج است. هزینه کمتر انرژی، نیروی کار، حمل و نقل، تعرفه‌ها و مالیات مهمترین عامل کوچ ماینر هاست. ازاین‌رو آسیای مرکزی و برخی از کشورهای اروپای شرقی انتخاب  ماینر های چینی به جای آمریکای شمالی است. هزینه برق در آسیای میانه که شامل مالیات و سایر هزینه‎های مربوطه است، حدود ​​۰۵/ ۰ دلار در کیلووات ساعت (kW/ h) می‌باشد. علاوه بر انرژی کلی ارزان، هزینه نگهداری پایین، مزیت دیگری برای استخراج‌کنندگان در آسیای مرکزی است. همچنین تعرفه‌های وارداتی که آمریکا برای واردات از چین وضع کرده است، موجب شده است تا آسیای مرکزی مقصدی جذاب‌تر برای ماینر ها باشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیدیفای (OrionSwap DeFi) به دنبال مبارزه با کلاه‌برداری در ارزهای‌دیجیتال
مقاله بعدیردیابی معاملات ، پروژه 200 هزار دلاری روسیه برای ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید