فدرال رزرو با طرح هزار میلیارد دلاری دست بردار استخراج کنندگان رمزارزها نیست؟

198
ارزروز: federal reserve
افزایش نرخ بانکی آمریکا و فضای مه آلود بازار ارزهای دیجیتال؛ افزایشی یا کاهشی

 طرح زیرساخت هزار میلیارد دلاری سنا

ارزروز: در نهایت لایحه‌‌ زیرساخت هزار میلیارد دلاری در مجلس سنای آمریکا مصوب شد. از این رو چشم‌انداز استخراج رمزارزها در ایالات متحده خاکستری شد. حال سوال اینجاست که با برنامه های تدوین شده فدرال رزرو چه بلایی بر سر ماینرها خواهد آمد. مرحله اول این لایحه در ماه جولای در سنا تصویب شد. که سنا در نظر دارد با سرمایه‌گذاری عظیم، برخی زیرساخت‌های آمریکا را بهبود ببخشد. اما این برای استخراج‌کنندگان خبر خوشی نیست. در این لایحه ماینرها نیز به عنوان کارگزاران فعال در حوزه ارزهای دیجیتال شناخته خواهند شد. از این رو ملزم به پرداخت‌های مالیاتی و همچنین تسلیم اطلاعات کاربران خواهند شد. این ‌می‌تواند بر تمرکز شبکه بیفزاید و اتفاقات جدیدی را در بازار رقم بزند. شاید به نوعی بتوان گفت که حکایت ماینرهای چینی، در آمریکا رقم خواهد خورد. بزرگ‌ترین لایحه‌ بهسازی زیرساخت‌ها در آمریکا قانون «سرمایه‌گذاری زیربنایی و مشاغل» نام دارد.

طرح بزرگ سرمایه‌گذاری زیربنایی و مشاغل در ماه جولای به تصویب مجلس سنا رسید. در حال حاضر این طرح آماده ارائه به مجلس نمایندگان برای تصویب نهایی است. به نوعی می‌توان گفت که این طرح بزرگ‌ترین طرح زیرساختی در زمینه بهسازی جاده‌ها، پل‌ها، فرودگاه‌ها و… به حساب می‌آید. طراحان این طرح معتقدند که این طرح می‌تواند نقش موثری در بهبود تاریخی و رونق بلندمدت اقتصاد آمریکا داشته باشد. بخشی از منابع مورد نیاز این طرح از طریق مالیات‌ستانی از فعالان و کارگزاران حوزه ارزهای دیجیتال تامین شود. نگرانی از فعالیت‌های اقتصادی بر بستر بلاک چین موجب شده که ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در دستور کار کشورها قرار گیرد. دولت بایدن در تلاش است با کنترل بیشتر بر صنعت ارزهای دیجیتال، این نگرانی را کم‌تر نماید. البته تحلیلگران و فعالان بازار خوب می‌دانند که مسیر گسترش این صنعت با ممنوعیت ها با مشکلی مواجه نخواهد شد.

کارگزاران باید داده‌ها را تقدیم نمایند

بر این اساس با ارائه تعریف جدید سنا «کارگزار»  دیجیتالی، افراد حقیقی و حقوقی که این قانون شامل آنها می‌شود موظف به تسلیم ‌داده‌های مخاطبان و مشتریان خود می‌شوند و همچنین باید مالیاتی را در ازای تراکنش‌های خود به دولت آمریکا بپردازند. در این لایحه «هر شخصی مسوول ارائه منظم هرگونه انتقال دارایی‌های دیجیتالی به نمایندگی از شخص دیگر است.» بدیهیست که استخراج‌کنندگان رمزارزها نیز به عنوان کارگزار در این حوزه شناسایی خواهند شد. هدف از این کار، افزایش منابع مالیاتی دولت و همچنین افزایش توانایی آن برای زیر ذره‌بین قرار دادن معاملات رمزارزها است.

از این رو استخراج‌کنندگان، مشمول الزامات قابل‌توجهی برای گزارش به سازمان خدمات درآمد داخلی می‌شوند. رعایت چنین الزاماتی برای ماینرها هزینه زیادی را در برخواهد داشت. استخراج‌کنندگان باید صرف نظر از میزان قدرت استخراج و قبل از استخراج یک بلوک، این هزینه‌ها را متحمل شوند. یعنی قبل از کسب درآمد باید مالیات را به دولت بپردازند.

این می‌تواند باعث سخت شدن راه‌های ورودی به این حوزه شود و احتمالا تمرکز بیشتر در این حوزه را به همراه خواهد داشت. همچنین این لایحه لزوم دریافت اطلاعات شناسایی مخاطبان کارگزاران را به همراه دارد. در مجموع، این سیاست به احتمال زیاد باعث افزایش تمرکز در استخراج ارزهای دیجیتال در آمریکا خواهد شد؛ نتیجه آن نیز افزایش هزینه‌های ماینینگ و کاهش مقدار کلی استخراج خواهد بود. این در حالی است که فناوری بلاک‌چین با سودای تماما غیرمتمرکز بودن رشد کرد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیسوشی سواپ SushiSwap صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال
مقاله بعدیبیت کوین در عرض چند دقیقه به زیر 43 هزار دلار سقوط کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید