طرح بهبود 1559- EIP توانست ظرفیت درون‌زنجیره‌ای اتریوم را تا 9 درصد بیشتر نماید

201
ارزروز:
تبدیل UPX به ارز فیات در بازی بلاک چینی آپلند Upland ؛ درآمدهای دلاری با بازی

هاردفورک لندن

ارزروز: اتریوم پس از 1559- EIP و به روزرسانی هاردفورک لندن توانست ظرفیت درون‌زنجیره‌ای اتریوم را افزایش دهد. به گزارش ویتالیک بوترین هم‌بنیان‌گذار اتریوم، به‌روزرسانی لندن ظرفیت درون‌زنجیره‌ای اتریوم را تا 9 درصد افزایش داد. اما هزینه پردازش تراکنش‌های این شبکه همچنان بالاست و مانند گذشته هر لحظه تغییر می‌کند. همچنین به گزارش کریپتو اسلیت، در حالی که ویتالیک بوترین. با انتشار مطلبی چگونگی تأثیرگذاری به‌روزرسانی لندن را بر ظرفیت درون‌زنجیره‌ای این شبکه توضیح داده است. این پرسش همچنان برای جامعه ارز دیجیتال مطرح است که چرا کارمزدهای اتریوم این‌قدر بالاست. هاردفورک اتریوم روز ۵ اوت (۱۴ مرداد) راه‌اندازی شد و قیمت این ارز دیجیتال را افزایش داد. این به‌روزرسانی شامل طرح بهبودی به نام 1559- EIP بود که یک طرح کاهشی برای کنترل رشد عرضه اتریوم است. قیمت اتریوم در یک ماه گذشته ۷۳.۵ درصد رشد داشته است.

عوامل تأثیرگذار در افزایش ظرفیت

عواملی که در این افزایش ظرفیت درون‌زنجیره‌ای اتریوم به‌صورت مساوی نقش داشته‌اند:

عصر یخبندان
عصر یخبندان اتریوم یا بمب سختی

دلیل اصلی تأخیر چه بود؟

ویتالیک بوترین در تحلیلی که درخصوص ظرفیت درون‌زنجیره‌ای اتریوم ارایه داده بود عنوان‌کرد. دلیل اصلی تأخیر در راه اندازه بمب سختی عصر یخبندان هاردفورک لندن است. به این دلیل که قراربود که این دو طرح به صورت هم‌زمان با این به‌روز‌رسانی انجام شود. بوترین دراین تحلیل به سازوکاری برای افزایش سطح سختی در الگوریتم اثبات کار اتریوم اشاره می‌کندکه درنتیجه آن، زمان استخراج هر بلاک طولانی‌تر از حالت معمول خواهد شد. به عبارتی دیگر می‌توان گفت: سازوکار بمب سختی طراحی شده است. تا به صورت نمایی سختی استخراج را در بلاک چین اتریوم افزایش دهد. و درنهایت به فریز شدن شبکه منجر شود. این تحلیل توضیح می‌دهد که چگونه افزایش حداکثر میزان استفاده از فضای بلاک پیش از هاردفورک لندن. درظرفیت شبکه نقش داشته است، به گفته بوترین این فرایند ماینرها را تشویق می‌کند. تا تراکنش‌هایی را پردازش کنند که مایل به پرداخت مبلغی بیشتر ازکارمزد پایه هستند.

ویتالیک بوترین
ویتالیک بوترین هم بنیانگذار اتریوم

براین‌اساس این تحلیل نشان می‌دهد که فرمول طرح بهبود اتریوم 1559- EIP به‌دلیل رابطه پیچیده بین میانگین حسابی‌وهندسی، درهدف‌گذاری ظرفیت ۵۰‌درصد عملکرد خوبی ندارد. بلاکی که صفردرصد آن کامل شده باشد، کارمزد پایه را حدود ۱۲.۵ درصد کاهش می‌دهد (آن را در ۷/۸ ضرب می‌کند). از طرفی دیگر بلاکی که ۱۰۰ درصد آن کامل شده باشد، کارمزد پایه را حدود ۱۲.۵ درصد افزایش می‌دهد (در۹/۸ ضرب می‌کند). حال چه اتفاقی می‌افتد اگر یک بلاکِ صفردرصد کامل و به‌دنبال آن یک بلاکِ ۱۰۰ درصد کامل داشته باشید؟ کارمزد پایه در ۶۳/۶۴ ضرب می‌شود. نتیجه این که برای ثابت‌ماندن کارمزد پایه، باید استفاده متوسط از فضای هر بلاک کمی بیشتر از۵۰‌درصد باشد. انتظارمی‌رود این به‌روزرسانی درنهایت مشکلی که شبکه اتریوم را تحت فشار قرار داده است حل‌کند، اما نظرات برخی از کاربران توییتر نشان می‌دهد که سوزاندن بیشتر کارمزد مربوط به تراکنش‌ها، آن‌طور که انتظار می‌رفت در کاهش هزینه‌ها تأثیر نداشته است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلی62 درصد از درآمد اپلیکیشن رابین‌هود از معاملات دوج‌کوین بوده است
مقاله بعدیرئیس بانک مرکزی برزیل مقررات رمزنگاری را تایید کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید